Etiket: Güzel cilt için

Özellikle kadınlar, hayatlarını güzel cilt için harcamaktan çekinmezler. Bizde bu kategori altında güzel bir cilt için gerekli olan tüm bilgileri derledik.

Güzel Cilt İçin Maskeler

 

Cilt bakım ürünlerini kozmetik satan mağazalardan satın alabilirsiniz. Cilt tipinize uygun cilt bakım maskeleri ile daha sağlıklı, daha parlak, daha canlı bir cilt elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, kozmetik endüstrisi tarafından üretilen cilt bakım ürünlerinin fiyatları sizin için çok yüksekse veya bunları bulma şansınız yoksa, evde çok yararlı cilt bakım maskeleri yapabilirsiniz.

 

Salatalık maskesi:

 

Salatalık maskesi ile cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir salatalık maskesi yapmak için soyulmuş salatalığın yarısını mutfak robotundan soyun ve bir kaseye koyun. Bir çorba kaşığı pirinç unu, bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve karıştırın. Bu cilt maskesini yüzünüze ve boynunuza uygulayın, yarım saat bekleyin ve ılık suyla durulayın. Haftada bir kez yaparak, yakında bu maskenin faydalarını göreceksiniz.

 

Bal maskesi:

 

Bal maskesi ile yüzünüzdeki kırışıklıkları giderebilirsiniz. Bir çorba kaşığı yulaf ezmesi, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı limon suyu bir kaseye dökün ve karıştırın. Bal karışımını yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 20 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. İsterseniz, bu karışıma bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyebilir ve cildinizi nemlendirmek için zenginleştirebilirsiniz. Maskeden sonra düşük yağ içeriğine sahip bir nemlendirici krem ​​uygulayabilirsiniz.

 

Yumurta maskesi:

 

 

Bir yumurta maskesi ile cilt lekelerini, zararlı güneş ışınlarına maruz kalmanın neden olduğu güneş lekelerini ve sivilceleri ortadan kaldırabilirsiniz. Sadece 2 yumurtanın beyazını bir kaseye ayırın. Üzerine pirinç unu dökün ve karıştırın. Sonra bu yumurta maskesini yüzünüze ve ellerinize uygulayın ve kuruyana kadar tutun. Kurutulmuş yumurta maskesini ılık suyla yıkayın ve yüzünüze ve ellerinize gül suyu uygulayın.

 

Yoğurt maskesi

 

Yoğurt maskesi, özellikle karma cilt tiplerine sahip kişilerde çok iyi sonuçlar verir. Bir çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı zeytinyağı bir kaseye dökün ve karıştırın ve bu yoğurt maskesini yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgesine uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Yoğurt maskesi özellikle güneş lekelerinin giderilmesinde etkilidir.

 

Kök maskesi

 

Kök suyu maskesi, gün boyunca yorgun cildinizi canlandırmakta ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Kök suyu, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı susam yağı ve bir çorba kaşığı yulaf ezmesini bir kaseye dökün ve karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve yıkamak için yarım saat bekleyin. Cildinizdeki tüm yorgunluk izlerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Fucidin krem cilt bakteri ve enfeksiyonlarında kullanımı ve başarılı sonuçları ile bilinen bir kremdir. Aslında genel olarak cilt enfeksiyonları için...
28.08.2020
17.293
Sivilcenin kendi yoluna gitmesine izin vermen ve kendini hayal kırıklığına uğratman gerektiğini kim söyledi? Sonuçta, bir gecede yok edilebilecek bir...
18.07.2020
1.013
Fito krem kullanımı ve kullanım yerleri hakkında detaylı bir rehber isterseniz bu yazımı dikkatli okumanız yeterlidir. Aslında Kızarıklık ve kaşıntı giderici...
08.06.2020
37.221