Etiket: Hayat kolaylaştırıcı bilgiler

Hayat kolaylaştırıcı bilgiler bu kategori altında yer almaktadır. Hayatınıza kolaylık katacak bilgilere ulaşmak artık çok kolay.

Hayat kolaylaştırıcı pratik bilgiler

Mutlu ol

Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’deki araştırmacılar, mutlu olmanın en kolay yolunun iyi olmak olduğunu keşfettiler. Stockholm’deki Karolinskaya Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, sporun, özellikle aerobiklerin antidepresan etkileri olduğunu iddia ediyorlar. Pennsylvania Üniversitesi’ndeki mutluluk üzerine yapılan araştırmalar, evcil hayvanı tutan ve romantik bir ortağı olan insanların daha mutlu olduğunu göstermiştir.

Güvenilir kişi

Amsterdam’daki Vrije Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, ihtiyacınız olanların güvenini kazanmak için kendi kendini kontrol eden bir kişi olmanız gerekiyor. İlişkilerde karşılıklılık beklemeden açık fikirli ve güvenmesi kolay insanlar arabanın kontrolünü ele geçirir. Bir toplantıya asla geç kalmayan ve vaatlerini yerine getirmeyen insanlar en çok güvendikleri kişilerdir.

Sınavlarda başarı

ABD’deki Illinois Üniversitesi’nde profesörler tarafından yapılan bir araştırma, sınavın stresini aşmak ve başarıyla tamamlamak isteyenlere yardımcı olmak için bir yol önerdi. En zor sınava hazırlanıp başarılı olmanın yolu spor yapmaktır. Sınavdan 30-40 dakika önce hafif egzersiz (özellikle açık havada) beyin aktivitesini arttırır ve antidepresan bir etkiye sahiptir.