Etiket: Saç Bakımı

Kaliteli saç bakımı ucuz bir iş değildir. Ancak saçınızı korumanın ve rengini uzun süre korumasına yardımcı olmanın birkaç basit yolu vardır.

  1. sık sık saçınızı yıkayın! Boyalı saçlar bir sünger gibidir: Suyu boyanmamış saçlardan daha iyi emer ve ayrıca iyi verir, böylece pigment onlardan çıkar. Yıkanmayan saç kremi yıkama süresini azaltmanıza yardımcı olacaktır.
  2. Saçınızı yıkayın çok sıcak su ile, sıcak su, daha hızlı renk yıkar.
  3. Renkli saçlar için özel olarak tasarlanmış bir şampuan ve saç kremi kullanın, onları solmaya bırakmayın. Her hafta kullanılan maske saçı nemlendirir ve rengini korur.
  4. Renkli saç doğal saç çok farklıysa, saç kökleri her üç ila dört hafta renklendirin. Bununla birlikte, saçlarınızı doğal saç renginizle boyarsanız, bu süre 6 haftaya kadar sürebilir.
  5. Saçınızı evde boyaıyorsanız, kafa derisinden boyamaya başlayın ve yıkamadan 10 dakika önce, saçın ortasını ve uçlarını boyayın.
  6. Saç uçları birkaç ayda bir kesilir. Saçlarınız ne kadar sağlıklı olursa, o kadar fazla renk kalır.
  7. Saç uçlarına özellikle dikkat ederek nemlendirici bir serum kullanın. Argan yağı ve doğal hindistancevizi yağı saçlarınızı gereksiz yağ vermeden besler ve parlatır.
  8. Saç yakabilen ürünler kullanmayın. Saç kurutma makinesi kullanmamak mümkün değilse, saçınıza koruyucu bir sprey uygulayın.
  9. Güneş ışınlarından kaçının.
Sarı Saç Bakımı; Sarı saçlı olmak gerçekten bir ayrıcalıktır. Elbette, bunun genellikle avantajları vardır, ancak aynı zamanda eksi tarafı da...
21.07.2020
1.851