Anestol Pomad Krem Kullanım Rehberi ve Fiyatı 2020

12.07.2020
Anestol Pomad Krem Kullanım Rehberi ve Fiyatı 2020

Lokal uyuşturucu özelliği ile bilinen anestol pomad krem hakkında uzmanların vermiş olduğu bilgilere bu yazıda yer vereceğim. Bu içerikte; Anestol pomad nasıl kullanılır? Zararları nelerdir? Nereden alınır ve fiyatı nedir? Gibi soruların ve çok daha fazlasının cevabını bulabileceksiniz.

Anestol Pomad Krem Kullanım Rehberi ve Fiyatı 2020 1

Anestol Pomad Nedir?

Anestol pomad krem 30 gr’lık alüminyum tüplerde sadece eczanelerde satılmaktadır. En güçlü lokal anesteziklerden bir tanesidir. Bu krem genelde doktor tavsiyesi üzerine reçete ile satın alınabilmektedir ve içeriğinde metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000 ve propilen glikol bulunmaktadır. Özellikle kadınların ağda serüveninde uyuşturucu etkisi ile acıları dindiren anestol pomadın kullanılmadan önce kesinlikle kullanım talimatlarına göz atılması gerekmektedir.

Anestol pomad ilaç statüsündedir ve kullanımı sanılanın aksine hiçte basit değildir. Dikkatsiz kullanımı sonucunda yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle ilacın doktor tarafından tavsiye edilmeden kullanılması sakıncalıdır.

İlgili Konu  Oxezole Krem Fiyatı ve Kullanımı

Anestol Pomad Ne İçin Kullanılır?

Anestol-Pomad-Kullanimi-1
Anestol Pomad Kullanımı

Anestol pomad prospektüsü içerisinde verilen bilgilere göre kullanım alanları;

 • Vücut kaşıntıları
 • Meme ucu çatlakları
 • Dudak çatlakları ve ağrıları

Yukarıda ki kullanım alanları dışında uyuşturucu etkisi olan anestol pomad kadınlar tarafından ağda veya acıyı azaltmak için iğneli lazer epilasyon gibi işlemlerde de kullanmaktadırlar. Göğüs ucu çatlakları cilt kuruluğu veya kullanılan sütyenden kaynaklı oluşabilmektedir. Bu durum için de anestol kullanılabiliyor. Ayrıca güneş yanıkları ve basur gibi acılı sorunlarda acıyı azaltmak için kullanılmaktadır.

Yukarıda ki tüm kullanım alanlarını denemeden önce kesinlikle bu konuda doktorunuza danışmalı ve onun talimatları doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır?

İlk ve en önemli bilgiKullanmadan önce kesinlikle bir uzmana danışmalısınız” bu bilgiyi aklınızın bir köşesine bırakın dursun.

Anestol pomad dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır. Normalde günde 2 yada 3 kez sürebilirsiniz ancak her kullanımda dikkat etmeniz gereken şey “kullanım dozudur“.

Kullnım dozu her kullnım için maksimum 5 gramdır ve günlük toplam kullnım dozu ise en fazla 20 gr dır. Kullanımda aşırıya kaçmanız halinde ciddi yan etkilere maruz kalabilirsiniz.

Kullanmadan Önce

Kremi süreceğiniz bölge temiz olmalıdır, değilse temizlenmelidir. Sonrasında kremi uygulayıp iyice ovalamalısınız. Bu işlem sonrasında 5 dakika içinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Kremin etki süresi 2 veya 3 saati aşmayacaktır.

Eş Değer İlaçlar

 • VEMCAINE PUMP sprey %10 50 ml şişe
 • XYLOCAIN PUMP 100 mg 50 ml sprey
 • REDEKAIN %5 pomad (30 gr)
 • PRECOXIN %10 sprey (40 ml)
 • OTIPAX %1 kulak damlası
 • MONOCAIN 10 ampül
 • LOKALEN 50 mg 30 gr pomad
 • LOCANEST %10 sprey (50 ml)
 • LMX 4 krem %4 5X5 G
 • LMX 4 krem %4 1X5 G
 • LINCAINE sprey %10 50 ml şişe
 • LIDESTOL 30 gr jel
 • KSILIDIN 30 gr pomad
 • JETOKAIN SIMPLEX 20 mg 2 ml 10 ampül
 • JETMONAL 20 mg 10 ml 10 ampül
 • JETMONAL %10 5 ml 3 ampül
 • JETMONAL % 2 5 ml 5 ampül
 • ARITMAL %2 5ml x 100 ampül
 • ARITMAL %2 2ml x 100 ampül
 • ARITMAL %2 2ml x 10 ampül
 • ARITMAL %2 100 mg 5 ml 5 ampül
 • ARITMAL %10 5ml x 100 ampül
 • ARITMAL %10 500 mg 5 ml 3 ampül
 • ANESTOL %5 30.GR pomad
Kaynak: https://www.millisaglik.com/ilac/prospektus/anestol-5-30-gr-pomad/anestol-esdeger-ilaclar/

Anestol Pomad Prospektüsü PDF

İlgili Konu  Scarfin Krem Kullanımı ve Fiyatı

Anestol Pomad Hakkında Merak Edilenler

Anestol pomad etken maddesi nedir?

Anestol pomad etken maddesi her tüp için %5 lidokaindir.

Anestol Pomad Vajinada Nasıl Kullanılır? Genital Bölgede Kullanılır mı?

Bu kremi vajina çevresinde kullanabilirsiniz hatta aşırı özen gösterilmesi gereken önemli detay " Bu kremi vajina içerisinde kullanmayınız".

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Kullanılır mı?

Anestol pomadı cinsel ilişkide kullananlar, özellikle ilk gecenin ağrılı geçmemesi için bu tercihi yapmaktadırlar. İlişkiden 15 dakika önce vajina çevresine az miktarda uygulayarak kullanımı uygundur.

Anestol Pomad Cilde Sürülür mü?

Krem cilde uygulanmasında herhangi mahsur bulunmayan bir kremdir ancak yazı içerinde de belirttiğim üzere kullanırken dikkatli olmak ve doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanmak gerekmektedir.

Anestol Pomad Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

Bu kremi güneş yanıklarının acısını dindirmek için kullanabilirsiniz.

Anestol Pomad yan etkileri nelerdir?

Anestol Pomad yan etkileri olan bir ilaç türüdür. Bu nedenle içeriğinde ki etken maddelere karşı herhangi bir alerjiniz var ise bu kremi kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalısınız. Görülebilecek yan etkileri aşağıda ki gibidir.

İlgili Konu  Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Aşırı duyarlılık
Kaşıntı
Kızarıklık
Tahriş
Döküntü
Kabarıklık
Sinirlilik durumu
Baş dönmesi
Görmede bozukluk
Titreme
Nöbet
Baygınlık

Anestol Pomad Reçetesiz Satılır mı?

Bu ilaç reçete ile yada reçetesiz şekilde satın alınabilmektedir. Her eczaneden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Anestol Pomad Fiyatı 2020

Reçete ile alınabilmesinin yanı sıra reçetesiz de alınabilen anestol pomad'ın reçetesiz satış fiyatı 15.85 TL'dir. Bu 15,85 TL'lik fiyat Anestol'un 2020 fiyatıdır.

Anestol Pomad Geciktirici Etkiye Sahip mi?

Anestol pomadı geciktirici olarak kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekn önemli nokta "kesinlikle penis ucuna sürmemelisiniz" yanlış kullanım sonucunda ciltte tahriş ve idrar kaçırma gibi yan etkiler görülebilir. Böyle bir sorun yaşarsanız doktorunuza başvurunuz.

Anestol Pomad Makata Sürülür mü?

Bu kremi makat çevresinde anal fissur adı verilen çatlaklar için uygulayabilirsiniz. Önemli nokta " doktor tavsiyesi ile kullanınız ve makat çevresine uygulayıp iç kısıma sürmemelisiniz."

Anestol Pomad hamilelikte Kullanılabilir mi?

Bu krem kana karışan bir krem olduğu için gebelik döneminde kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalısınız. Kullanılabilecek dozun dahi önemi vardır.

Anestol Pomad Çocuklarda Kullanılır mı?

Çocuklarda kullanımı: İlacı kullanacak kişinin çocuk olması durumunda, doktorunuz daha düşük bir doz önerebilir. Doktorunuzun önerisi doğrultusunda çocuklarda kullanımı uygundur.

Anestol pomad Krem Nasıl Saklanır?

Bu kremi 30°C'nin altındaki oda sıcaklığında çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayabilirsiniz.

Anestol Pomad Endikasyonu

Anestol Pomad'ın etken maddesi Lidokain hidroklorür'dür. Kaşıntı önlemek ve bölgesel uyuşma sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Bu uyuşma etkisini hücre zarında ki sinirsel uyarıların iletimini engelleyerek sağlamaktadır. Krem meme ucu ve makat çatlakları, dudak çatlakları, hemoroid, çeşitli nedenlerle oluşan kaşıntı, böcek ısırığı gibi tahriş ve ağrı oluşturan durumlarda kullanılabilir.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Okumayı çok severim, her konuyu okumaktan keyif alırım ve doğal olarak yazmaktan da çok keyif alırım. Umarım yazılarım beğenilerinize layık olurlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.