Balgam Söktürücü Bitkisel Çaylar

12.10.2022
Balgam Söktürücü Bitkisel Çaylar

Balgam söktürücü bitkisel çayları, soğuk kış aylarında oluşan öksürük, balgam gibi vücudu saran olumsuz etkenlerden kurtulabilmek için bitkisel çaylardan yararlanırız. Günlük tüketeceğiniz sıcak bitki çayları boğazlarınızı rahatlatarak ciğerleri saran öksürük sorunlarını en aza düşürerek balgamla birlikte vücudu saran enfeksiyonun dışa atılmasını sağlar. Balgam söktürücü bitkisel çayları bulmakta zorlanıyorsanız evde de doğal yollarla balgam söktürücü yapabilirsiniz.

Balgam Söktürücü Bitkisel Çaylar 1

Balgam sizi rahatsız edecek şekilde çoksa ve rengi koyu şekilde ise bu farklı bir hastalığın belirtisi olabileceği için en yakın doktora başvurmanız gerekir. Fakat bol sıvı tüketerek kurtulabileceğiniz bir durumda çareyi bitkisel çaylarda bulabilirsiniz. Balgam sökücü bitkisel çaylardan kısaca bahsedecek olursak,

Balgam Söktürücü Bitkisel Çaylar

  • Kekik çayı, geçmişten günümüze dek soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılan kekik çayı balgam söktürücü özelliğinin yanı sıra kasılmaları da azaltır. Kekik çayı mideyi rahatlattığı gibi  ağrıları hafifletir ve vücudu terlemeye teşvik ederek vücuttaki enfeksiyonun dışa atılmasını sağlar.
  • Rezene çayı, kuru öksürüğe bire bir olan rezene çayı boğaz yolunu yumuşattığı gibi gaz  şişkinlik ve mide krampları gibi sindirim sorunlarını ortadan kaldırır. Rezene çayı hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için sitemizin sayfasını tıklayabilirsiniz.
  • Anason çayı, mide rahatsızlıklarına ve şişkinliğe iyi gelen anason çayı gaz sancılarını giderdiği gibi öksürüğe de iyi gelir. Bu bitki çayı aynı zaman da antiseptik etkisi ile hastalığa sebep olan mikropların temizlenmesini sağlar. Anason çayının buharını solumak, ciğerlerin yumuşamasına fayda sağlar.
  • Meyan kökü çayı, iltihap önleyici ve balgam sökücü olan meyan kökü çayı aynı zaman da astım, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Bu çay vücudu rahatlattığı gibi vücuttan zararlı bakterilerin atılmasını da sağlar.
  • Okaliptus çayı, okaliptus çayı en etkili balgam sökücü bitki çaylarından dır. Bu çay boğazda biriken balgamın atılmasını kolaylaştırarak öksürüğü hafifletir. Okaliptus çayının buharını solumanız halinde ciğerlerinizin ve solunum yollarınızın açılmasını ve baş ağrılarınızın azalmasını sağlarsınız.
İlgili Konu  Dil ve konuşma terapisi nedir?

Evde Yapabileceğimiz Balgam Söktürücüler

  • Bal ve acı biber şurubu,
  • Bal ve soğan şurubu,
  • Elma, bal ve limon,

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.