Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

19.07.2020
501
Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Beyaz ayakkabılar ve özellikle spor ayakkabıların asla modası geçmez. Bununla birlikte, böyle bir gardırop öğesinin gerçekten güzel görünmesi için, düzenli olarak bakmanız gerekir, çünkü beyaz renk tamamen pratik değildir ve en ufak kontaminasyon kaynaklarına maruz kaldığında düzgün görünümünü hızla kaybeder. Ancak beyaz ayakkabıların parlak görünümünü kolayca geri getirebileceğiniz araçlar ve yöntemler var.

Temizlik için hazırlık

Ayakkabılarınızı temizlemeden önce yapmanız gereken birkaç şey:

 • Sadece sabun, çamaşır deterjanı veya çamaşır suyu ile kolayca yıkanabilirler.
 • Çıkartılabilirse, iç dolguları çıkarın ve bağcıklarla beraber yıkayın. Elde temizlemek için bir fırça kullanabilirsiniz.
 • Bataklık çamuru gibi büyük katmanlı kirler mevcut ise onları çıkarmanız gerekir bu temizliği bir diş fırçası ile yapabilirisiniz.
 • Ayakkabılar malzemeye bağlı olarak çamaşır makinasında yıkanabilir. Bunun için “hassas” veya “el yıkama modu” kullanın.

Beyaz ayakkabılardaki lekeler nasıl çıkarılır?

Normal ayakkabı, spor ayakkabı vb. Koyulaştırılmış veya fark edilebilir renkli kenarlarını temizlemek için;

 • Süngeri önceden temizlenmiş benzin ile nemlendirin,
 • Kirlenmiş yüzeye uygulayın,
 • Bir bezle silin
 • Yüzeye az miktarda çamaşır suyu uygulayın,
 • 30-40 dakika bekleyin
 • ayakkabının yüzeyini yıkayın ve iyice kurulayın.

Kirliliği gidermek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Ayakkabıları sıcak suya batırın, sonra suya çamaşır suyu ekleyin ve 30 dakika bekletin. Sonrasında topuklarını akan su altında fırçalayın ve yıkayın.

Taban kenarları daha önce aseton veya oje çıkarıcı ile nemlendirilmiş bir sünger kullanılarak temizlenebilir. İşlemden sonra ayakkabının tabanının durulanması önerilir.

Üretim malzemesine bağlı olarak ayakkabı temizleme kuralları

Beyaz ayakkabıların temizliği, imalat malzemesi dikkate alınarak yapılmalıdır. Bazı ürünler agresif maddeleri tolere edemez.

Peki, beyaz çizmeler, ayakkabılar veya botlar nasıl temizlenir:

Ayakkabı türüYıkanma Şekilleri
Tek renk deriÜrünü normal sabunlu suyla yıkamak daha iyidir. Sabun 1: 3 oranında su ile karıştırılır ve yumuşak bir fırça (sünger) ile ayakkabının yüzeyine uygulanır. Deri kısım ve kenarları iyice temizleyin. Çözeltiyi ılık suyla durulayın. Deriyi yumuşak bir bezle nemlendirmek daha iyidir, böylece ayakkabıların yüzeyinde sabun kalmaz. Ayrıca soda çözeltisi (250 ml su başına 1 yemek kaşığı) kullanılmasına izin verilir. Ayakkabının yüzeyine uygulanır, daha sonra kurumaya bırakılmalıdır. Ardından kalacak tozu bir bez veya fırça ile fırçalayın.
RuganTraş köpüğü ile rugan ayakkabıların üzerindeki kirlerden kurtulabilirsiniz. Sadece yüzeye uygulanmalı ve eşit olarak yayılmalıdır. Kuruduktan sonra köpük nemli bir bezle çıkarılır. Tabii ki, bu tür ayakkabılar kir ve kurutmanın olumsuz etkilerinden daha iyi korunur. Ayakkabılarınızı bir saç kremi ile periyodik olarak nemlendirin.
Nubuk veya kadifeBu malzemeler özel bakım gerektirir. Bu amaçla tasarlanmış bir dizi aleti özel mağazalardan satın alabilirsiniz. Burada beyaz ayakkabıları temizlerken dikkatli olmalısınız. Amonyak veya sirke bu amaçla kullanılır. İlk durumda, aynı miktarda ürün ve su elde edilir. Daha sonra, kontamine alan bir pamuklu çubukla ovulur. Bundan sonra, amonyaklı ılık suyla yıkanmalı ve ayakkabılar kurutulmalıdır. Temizlik için sirke kullanılıyorsa, yarım litre suya 1 yemek kaşığı atın. Sonra lekeli bölgeyi yıkayın, ayakkabıları kurutun ve havalandırın.
SüetSüet ayakkabıların temizlenmesi kolay olmadığından sabırlı olun. Kiri normal bir silgiyle temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu yardımcı olmazsa, bir soda sütü çözeltisine ihtiyaç vardır. 1 yemek kaşığı alacaksınız. l toz ve bir bardak sıvı. Bu karışım, ayakkabılar üzerine sürülmelidir. Bundan sonra, bir sirke ve su çözeltisi (1 litre başına 1 çay kaşığı) ile ek işleme ihtiyaç duyar.
Pamuk kumaşBu malzemeden yapılan ürünler, özel olarak hazırlanmış deterjanlar kullanılarak kolayca yıkanır. Hatta otomatik bir makineye atılabilir ve hassas moda ayarlanabilir. Taban yapışkan değilse ayakkabıları tamamen yıkamak uygundur. Eğer yapışkan ise sabun çözeltisinde nemlendirilmiş bir bezle silmek daha iyidir. Son aşamada havadar bir alanda kurutulmalıdır.
SentetikBu ayakkabılar için klor içeren temizlik ürünlerini kullanmamak daha iyidir. Sirke, diş macunu ve kabartma tozu karışımını da tercih edebilirsiniz. Eko deri olması durumunda, hakiki deri için izin verilen herhangi bir temizleme yöntemi kullanılır.
Beyaz Ayakkabı temizleme yöntemleri

Temizlemeye yardımcı kürler

Ayakkabınıza uygulamanız için hangi ürünlerin kullanılmasına izin verildiğini bilmeniz gerekir. Beyaz ayakkabılardaki kiri temizlemenin çeşitli halk tarafından keşfedilmiş yolları vardır.

 1. Limon suyu sadece sıvı lekelerle iyi savaşmakla kalmaz, aynı zamanda ayakkabıların (ve ayakların) hoş olmayan kokulardan korunmasına yardımcı olur ve limon ayakkabıyı dezenfekte eder. Ancak, ayakkabının yüzeyine temiz bir şekilde uygulamamalısınız.
 2. Karbonat.
 3. Sirke
 4. Diş macunu. Temizlik için bir diş fırçası kullanılır. Tüm eylemler tek bir yönde yapılmalıdır.
 5. Vazelin. Sadece kirliliği temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda görünümü iyileştirecek ve suyun olumsuz etkilerinden koruyacaktır.
 6. Zeytin yağı

Malzemenin yüzeyini çizen aşındırıcı parçacıklar içerdiğinden, düz bir deri ayakkabının temizliği için beyazlatıcı diş macunu kullanmayın.

Yararlı bakım ipuçları

Mürekkep lekelerini çıkarmak her zaman mümkün olmadığından, ayakkabılar özel kremlerle korunur.

Bu ipuçlarını da kullanmalısınız:

 • Dışarıda kar ve yağmur varsa beyaz ayakkabı giymeyin,
 • Ayakkabıları doğrudan güneş ışığı altında veya pillerin etkisi altında kurutmak yanlıştır, bu şekilde bozulurlar, sararırlar ve gözyaşları dökerler 🙂
 • Herhangi bir yöntem ilk önce göze çarpmayan bir yerde küçük bir şekilde uygulanarak kontrol edilmelidir,
 • Beyaz ürünleri renkli ürünlerden ayrı tutmalısınız (ıslak spor ayakkabılar hafif kumaş üzerine lekeler bırakabilir ve sadece profesyonel bir kuru temizleme onlardan kurtulmanıza yardımcı olur),
 • Zaman zaman sadece ayakkabıların üst kısmını değil, aynı zamanda iç kısmınıda da temizlemeniz gerekir (bunun için bir fırça kullanılır),
 • Deride ki tozu temizlemek için ıslak mendil kullanabilirsiniz ve bu her zaman, her yerde yapılabilir.

Ayakkabıları dikkatli bir şekilde giymek, kirlenme sorununu ortadan kaldıracaktır. Lekeler ortaya çıkarsa, mümkün olan en kısa sürede çıkarılmalıdır. Aksi takdirde, kir derinlemesine nüfuz eder ve çıkarmak zorlaşır.

Düz deri ayakkabı evde nasıl temizlenir?

Doğal malzemelerden yapılmış ürünler bakım için özellikle tuhaftır, bu nedenle bunların temizlenmesi özel bilgi gerektirir. Bu, mağaza fonları için en etkili olanıdır. Aşağıdakiler, beyaz deri ayakkabıların en yaygın kirlenme şekilleridir.

 • Dışarıdan toz alma,
 • Yağmurdan sonra kirli su izleri,
 • Altta siyah çizgiler,
 • Asfalttan makine yağı izleri vb.

Giymeden önce, pürüzsüz deri ayakkabıların kirlenmesini önlemek ve nemi uzaklaştırmak için balmumu, silikon veya ahşap reçineye dayanan bir emprenye ile uygulama yapabilrsiniz. Kirletici maddeler çalışma sırasında ortaya çıkar çıkmaz temizlenmelidir.

Beyaz deri ayakkabı temizleme
Beyaz deri ayakkabı temizleme

Beyaz deri ayakkabılar çok etkilidir, ancak özel bakım gerektirir

Pürüzsüz deri için günlük kurallar

 • Toz parçacıklarını yünlü bir bezle silin
 • Renksiz bir kremle tedavi edilir
 • Yaklaşık yarım saat ayakta kaldı,
 • Temiz ve kuru yünlü bir bezle silin.

Cilalı bir çift deri bir krep fırçası veya silgi ile temizlenir. Koruyucular ve temizleyiciler, saç kremleri bir bez veya süngerle ovulur. Ürün lekeleneceğinden bunu elinizle yapmanız önerilmez. Cildin yüzeyinde kir varsa, özel şampuanlar kullanılır. Renk değişikliği olmadan cildi nazikçe temizler. Periyodik olarak (yaklaşık her 4 çorapta bir) ayakkabılar cilalanmalıdır:

 • buhar safsızlıklardan temizlenir ve doğal olarak kurutulur
 • Az miktarda krem ​​uygulayın ve iyice ovalayın,
 • Kuruduktan sonra yumuşak bir fırça veya yünlü bir bezle parlatın.

Beyaz deri ayakkabıların yıllık yoğun temizliği

Yılda bir kez derin bir ayakkabı bakımı gereklidir.

 1. Çift nemli bir bezle silinir ve iyice kurutulur, daha sonra ayakkabılar beyaz deri için yumuşak ürünlerle (şampuanlar veya köpükler) temizlenir.
 2. Ürün kurutulur.
 3. Bir sünger kullanarak az miktarda balmumu içeren bir krem ​​uygulayın. Bir fırça kullanmamak daha iyidir, çünkü krem ​​miktarını ayarlamanıza izin vermez. Ürün tamamen emilene kadar cilde sürülür. Böyle bir emprenye olmadığında, cilt kuruyabilir ve çatlayabilir.
 4. Ardından koruyucu bir film oluşturmak için bir vernik uygulayın. Yumuşak bir bez kullanarak ürünü hafif dairesel hareketlerle ovalayın, ardından yüzeyi bir fırça veya naylon çorap ile parlatın.

Beyaz deri ayakkabı bakımı için halk ilaçları

Beyaz ayakkabılar için fabrika yapımı bakım ürünleri satın alma arzunuz veya fırsatınız yoksa, tek alternatif halk ilaçları kullanarak bakım ve temizlik olacaktır.

 1. Limon Bu narenciye kullanımının etkinliği, cilt için hafif bir eksfoliatör görevi gören meyve suyunda asitin etkisinden kaynaklanır:
  • 2 yemek kaşığı karıştırın. l bir bardak suda limon veya limon suyu,
  • daha sonra ayakkabıları bir bez veya eski bir diş fırçası kullanarak bir solüsyonla silin,
  • Ayakkabıları kuru bir bezle silin.

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir? 1

Limon suyu doğal beyaz cildi iyi temizler

Amonyak kullanarak pürüzsüz lekelerden yağlı lekeleri çıkarabilirsiniz.

Beyaz ayakkabılar soda veya sirke ile de yıkanabilir. Ancak bu halk tarifleri daha az etkilidir.

 1. Sirke% 9. Yöntem risklidir, çünkü cildin boyayı kısmen çözme şansı vardır, bu nedenle ayakkabının içini temizlemek için kullanmak daha iyidir:
  • 1 çay kaşığı dökün. sıvı bir bezle silin ve ayakkabıları silin,
  • Buharı nemli bir bezle silin.
Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir? 2

Beyaz ayakkabıların içindeki kiri temizlemek için sirke kullanın

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir? 3

Ayakkabıları soda ile temizlerken, yüzeyi çizmemeye dikkat etmelisiniz.

Patent deri yıkanması kolaydır

Bakım için özel mendiller ve saç kremi kullanın.

 1. Kir ve tozu yumuşak bir fırçayla temizleyin.
 2. Kumaşı sabunlu suyla nemlendirin ve ayakkabıları dışarıdan silin.
 3. Yüzeyi özel bir bezle cilalayın, ardından oda sıcaklığında 24 saat kurutun.
 4. Tıraş kremini cildinize uygulayın ve kuruduktan sonra kalıntıyı kuru bir bezle çıkarın.
 5. Ayakkabılara yanıklardan, nemden ve çatlamalardan koruyan özel bir saç kremi uygulayın.

Beyaz patentli ayakkabılardaki sararmayı gidermek için boya ve aşındırıcı parçacıklar olmadan diş macunu ile ovalayın. Ardından kalan macunu yumuşak bir bezle çıkarın. Üründeki siyah lekeler renksiz bir kalem silgisi ile silinebilir.

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir? 4

Vernikli ürünler bakım açısından en tuhaf olanlardan biridir.

Kadife ayakkabı nasıl temizlenir

Bu tür ayakkabılar için birçok özel araç vardır, ancak bazen bunları satın almanın bir yolu yoktur ve halk yöntemlerini kullanmanız gerekir.

 • Beyaz kadife taze olduğunda temizlenmemelidir. Fazla kurumuş lekeler sert bir açma fırçası ile temizlenmelidir.
 • Eski lekeyi amonyağa batırılmış bir pamuklu pedle silmeyi deneyebilirsiniz, ancak risk almamak daha iyidir. Gazyağı ve benzin gibi kimyasal çözücülerle temas, özellikle kadife için tehlikelidir. Bununla birlikte, zayıf bir sirke çözeltisi (bir bardak suda bir çay kaşığı) kullanabilirsiniz. Leke çok karmaşıksa, alkole batırılmış bir köpükle silin.
 • Farklı gözle görülür yağlı lekelerle, dokuyu sıkıca ovalayarak bayat ekmek kırıntılarını kullanabilirsiniz. İşlemden sonra, kadife boyunca sert bir fırça ile yürüyün.
 • Yağmurda ayakkabıların görünümü buharla geri yüklenebilir. Bunu yapmak için kurutulur ve ısıtılmış bir su ısıtıcısı veya demir üzerinde buharda pişirilir. Kadife sıcak bir yüzeye dokunmayın!

Kar süet bakımı

Beyaz süet temizleme prosedürü aşağıdaki gibidir:

 1. Bir çifti kurutmak daha iyidir.
 2. Tozu ve küçük kiri temizleyin ve daraltılmış alanları elastik bir bant gibi görünen özel bir cihazla hizalayın.
 3. Ağır kirleri amonyak (1 osh kaşık L.) ve ılık su (5 osh kaşık) ile nemlendirilmiş bir fırça ile temizlemek için. Sonra çözeltiyi soğuk su (1 l) ve sirke (1 çay kaşığı) ile durulayın.
 4. Ayakkabıları yumuşak, karanlık olmayan bir bezle boyayın ve süet doldurmak için biraz buharın üzerinde tutun.
 5. Beyazlatmak için bir hidrojen peroksit ve amonyak çözeltisi uygulayın – 1 yemek kaşığı. Su, bir çay kaşığı alkol ve aynı miktarda peroksit alın.
 6. Kuru toz, talk pudrası kullanılarak gerçekleştirilir: ayakkabıların üzerine dökün, sonra bir süet fırçasıyla silin ve tozu temizleyin.

Bu tür ürünleri temizlemek için kanıtlanmış bir araç 1 çorba kaşığı bir karışımdır. 1 soda ve 1 yemek kaşığı. Süt. Kontamine alanları silmek için iyice karıştırın ve pamuklu bir bezle nemlendirin. Parlak noktalar kazık üzerine sürülür. İşlemden sonra ayakkabılar su (1 yemek kaşığı) ve sirke (1 çay kaşığı) karışımı ile silinir ve kuru bir bezle silin.

Tuz lekelerinin görünümünü süet gliserin ile koruyabilirsiniz (temizledikten sonra bu araçla kuru ayakkabıları silin). Onları çıkarın, 1 çorba kaşığı bir çözüm yardımcı olacaktır. su ve 1 çay kaşığı. sirke. Tahta süetini buharın üzerinde tutabilir ve bu tür ayakkabılar için özel bir spreyle püskürtebilirsiniz.

Hafif nubukları köpükler ve nişasta veya talk pudrası ile temizleriz

Nubuk temizlemenin en etkili yolu özel köpük temizleyiciler kullanmaktır.

 1. Süngere köpük uygulayın.
 2. Ayakkabılarını sil.
 3. Yüzeyden kalan malzemeleri çıkarın.

Kirlenme şiddetli ise, ayakkabılar yarım dakika buharda pişirilmeli ve daha sonra özel bir fırça ile temizlenmelidir. Nubuk yenilemek için,% 1 su ve su (4 ölçü) veya sirke ile seyreltilmiş% 10 amonyak (1 ölçü) çözeltisi ile silin. Beyaz nubuk ayakkabılardaki yağlı lekeler nişasta ve talk pudrası yardımıyla çıkarılabilir – üzerlerine kir serpilir ve 2-3 dakika sonra yıkanır.

Ayakkabıları asla nubuk sabun ve suyla temizlemeyin, aksi takdirde lekeler kalır.

Kusurları ve aşınma ve yıpranmayı gizlemek, renkleri yenilemek için koruyucu ve bakımlı boya spreyleri kullanın.

Pamuktan ayakkabı (çocuk bezi ile bale ayakkabıları, spor ayakkabı)

Beyaz bez ayakkabılarını temizlemenin en kolay yolu çamaşır sabunu kullanmaktır.

 1. Ürünü toplayın ve 15-20 dakika bekletin.
 2. Bir elbise fırçasıyla silin.
 3. Ayakkabıları suda iyice yıkayın.

Sabun ayrıca lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur. Bale ayakkabılarınızı veya botlarınızı beyazlatacak ve karmaşık kirlenmeden koruyacaktır.

Örme ayakkabıları asla suya batırmayın – su tutkalı yok edebilir ve çift yalnız kalır.

Lekeleri bulaşık deterjanı ile derhal yağlayın. Motor yağı kimyasal yağ çözücülerle temizlenir:

 1. Pamuklu pedi seçilen ürünle nemlendirin.
 2. Bir yüzeyi işlemek için.

Çok güçlü bir kontaminasyona “sıkıştır” uygulanabilir: iki pamuk yünü diski seçilen maddede nemlendirilir ve örneğin kırtasiye ile ayakkabının dışına ve içine bağlanır. Güçlü kokulu kimyasallarla yapılan herhangi bir tedaviden sonra spor eller sabunlu suyla yıkanmalı, kağıtla doldurulmalı ve balkonda kurutulmalıdır. Ayakkabılar ısıtıcılardan uzak tutulmalı ve doğrudan güneş ışığından korunmalıdır.

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir? 5

Beyaz bez ayakkabılarını temizlemenin en etkili yolu, onları çamaşır sabunları ile yıkamaktır

Suni kumaştan ayakkabı

Bu ayakkabıları sıradan diş macunu ile temizleyebilirsiniz. Orta veya yumuşak kıllı bir fırça ile uygulayın ve sporun kirli kısımlarını hafifçe ovalayın. İşlemden sonra, kek nemli bir bezle çıkarılır.

Zor beşinci zorluklardan kurtulmak için bir karışım yapın:

 • 1 yemek kaşığı. l çamaşır tozu,
 • 10 damla sirke,
 • 5-6 damla hidrojen peroksit.

Islak toz, spor ayakkabılarını aynı diş fırçasının yardımıyla temizler. Bu bileşimi ağ yüzeyinde kullanmayın, aksi takdirde ciddi şekilde zarar görebilir.

Yukarıda açıklanan yöntemler yardımcı olmazsa, çeşitli oksijen bazlı ağartıcılar kullanılır: toz olanlar talimatlara göre seyreltilir ve sıvı olanlar hemen kullanılır – yumuşak bir bez sıvı ile nemlendirilir ve ayakkabılar silinir ve sonuç beklenir. Bundan sonra, spor ayakkabılar suda iyi yıkanır ve kurutulur.

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir? 6

Beyaz ayakkabılar sıradan diş macunu ile fırçalanabilir

Spor arabanızı veya kumaş ayakkabılarınızı havluyla yıkayın

Spor ayakkabılarınızı elle temizlemek için zaman kaybetmek istemiyorsanız, bir çamaşır makinesi kullanın.

 1. Ayakkabılar ve işaretler ayakkabılardan çıkarılır. Ayrı ayrı ve tercihen el ile toz veya çamaşır sabunu kullanarak yıkayın.
 2. Zemindeki kirleri bir çubukla veya güçlü bir su akışı altında temizleyin.
 3. Spor ayakkabılar veya spor ayakkabılar eski bir havluya sarılır, bağlanır veya özel bir torbaya yerleştirilir ve bir davul makinesine yerleştirilir.
 4. Nazik mod etkinleştirilir – 30 ° C veya daha az sıcaklıkta yıkanır, ancak sarma ve ön ıslatma olmadan.
 5. Ayakkabıları çıkardıktan sonra, en doğal koşullarda, örneğin güneşin gölgesindeki bir balkonda kurutulurlar.

Makinedeki nazik mod ıslatma gerektiriyorsa, ayakkabı üzerindeki tutkal ıslanabilir ve taban düşebilir, bu nedenle yıkama kendi sorumluluğunuzdadır. Makinenin kırılmasını ve ayakkabıların zarar görmesini önlemek için sıkma ve / veya kurutma modu önceden kapatılmalıdır. Makineye birden fazla ayakkabı koymayın, aksi takdirde çamaşır makinesi cam kapıyı kaybedebilir.

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Temizlenir? 7

Makinede aynı anda birkaç çift ayakkabıyı yıkamayın

Beyaz deri ve eko deri nasıl yıkanır

Yaklaşık haftada bir kez, suni deri ürünleri, nemden korumak için gliserinle yağlanmış bir süngerle silinir. Ciddi kontaminasyonlu sabun veya saç şampuanı kullanılır.

 1. Kurumuş kiri yumuşak bir fırça ile temizleyin.
 2. Ayakkabı yüzeyini su (1 l) ve saç şampuanı (1 çay kaşığı) çözeltisine batırılmış bir bezle silin.
 3. Ürünü in vivo kurutun.
 4. Deri rengi ayakkabılarla emprenye edilmiş

Temizlemenin son aşamasında, eko cilt daha az kirlenmeyi önlemek için antistatik bir madde ile kaplanabilir.

Siyah (koyu) çizgiler nasıl silinir?

Bu amaç için mükemmel:

 • sıradan silgi – ayakkabıdaki siyah çizgileri ve küçük siyah noktaları kaldırır,
 • oje çıkarıcı veya çözücü “647” – içine batırılmış beyaz bir bezle, boya tabakasına zarar vermemek için şeritleri çok hızlı bir şekilde boyayın.

Beyaz ayakkabılar evde yıkanmadan nasıl hızlı bir şekilde temizlenir

 • Yarım bardak sirke ve soda karıştırın. Köpük karışımını bir veya iki kez uygulayın, birkaç dakika bekleyin ve bir mikrofiber bezle ovalayın.
 • Doğal malzemelerden yapılmış ürünler özel temizleyicilerle işlenmelidir. Kirlenmiş yüzeye bir sünger veya bezle uygulanır ve ciltten silinir.
 • Tozdan pürüzsüz bir yüzeye sahip bir çifti silebilir ve daha sonra kuruyabilir ve beyaz bir emülsiyon veya sprey boya uygulayabilirsiniz.

Beyazlık uzun süre nasıl korunur

 • Deri, ayakkabıların beyazlığını korumak için su geçirmez bir emprenye ile kaplıdır. Prosedür tercihen haftada bir kez yapılır. Sonuç olarak, cilt kir ve nemi iterek uzun süre beyaz ve elastik kalacaktır.
 • Beyaz rengi yenilemek ve cildi yumuşak ve parlak hale getirmek için yarım bardak süt ve bir yumurta akı karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra, karışımı buhar yüzeyi ile işleyin ve soğuk suyla durulayın.
 • Bakım yaparken sadece çok yumuşak süngerler ve hafif bir bez kullanın. Aynı cücelere sahip siyah beyaz çiftleri silmek kesinlikle yasaktır!

Beyaz ayakkabılar ayrılmasında çok kaprisli olsa da, karmaşık kirleticiler bile ürünlerden çıkarılabilir. Bunu yapmak için, kusurları temizlemek ve kaldırmak için halk tarifleri veya özel araçlar kullanabilirsiniz – emprenye, mumlar, boyalar, şampuanlar, vb. Düzenli bakım ile, sevgili çiftinizin her zaman parlak kar beyazı görünümünün tadını çıkaracaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
Recep Bayoğlu
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x