Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları

Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları

Sivilcenin kendi yoluna gitmesine izin vermen ve kendini hayal kırıklığına uğratman gerektiğini kim söyledi? Sonuçta, bir gecede yok edilebilecek bir şeyden bahsediyoruz. Nasıl mı? Bu içerik sana yardımcı olacak.

Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları 1

Limon suyu

Sivilceye 5-15 saniye bir dilim limon tutun ve akneyi limon suyuna batırılmış bir pamuklu çubukla silin. Limon suyu bakterileri öldürür ve cildi sıkılaştırır.

Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları 2

Aspirin

Aspirin sadece baş ağrısı için bir çare değildir. Ayrıca gözenekleri de temizler. Maskeyi hazırlamak için 1-2 adet aspirini su ile karıştırın. Geceleri uyurken karışımı sivilceye uygulayın.

Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları 3

Yeşil çay

Çay içtikten sonra paketi atmak için acele etmeyin. Sıkmadan sivilce üzerine yerleştirin. Yeşil çay yapraklarındaki antioksidanlar sakinleştirici bir etkiye sahiptir. 

İlgili Konu  Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?
Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları 4

Yumurta maskesi

Yumurta aklarını yumurta sarısından ayırın ve iyice çırpın. Uyurken geceleri sivilce üzerine uygulayın. Sabah ılık suyla durulayın.

Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları 5

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı bakterileri öldürür ve iltihabı ortadan kaldırır. Uyurken geceleri sivilce üzerine uygulayın. Sabah ılık suyla durulayın. Bu yağı kreminize de ekleyebilirsiniz. 

Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları 6

Peki siz hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

  1. Aykut dedi ki:

    Aspirin çok faydalı. Aspirinin iltihap alıcı özelliği var. Sivilce gibi iltihaplı cilt sorunları için aspirini kullanabilirsiniz.

    1. Bilgi için teşekkürler…

Konu Anlatımı