CS GO Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

29.10.2022
CS GO Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Cs Go Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? Yazımızla siz oyun severlerimizin karşısındayız. Sizler de Cs Go oyununu en çok sevenlerden misiniz? Siz oyun severlerimizin heyecan dolu Cs Go oyununu oynadığını biliyoruz, Beklenmedik bir anda kasma problemi ile karşılaştığınızı bu sorunu nasıl çözmeniz gerektiğini ve oyuna kaldığınız yerden devam etmeniz için bu yazımızı sizlere sunduk. İyi okumalar, keyifli oyunlar dileriz.

CS GO Kasma Sorunu Nasıl Çözülür? 1

CS GO Nedir?

Cs Go oyunun tam açılımı Counter Strike Global Offensive (CS Küresel saldırı) olan Counter Strıke serisinin en çok satan oyunudur. Cs Go oyunu 2012 yılının Ağustos ayında piyasaya girmiştir. Arkadaşlarınızla takım oluşturup oynayabileceğiniz dünya genelinde en çok beğenilen, sevilen oyundur. Oyunun son zamanlarda güncellenmesi gündemdedir.

İlgili Konu  Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları

Cs Go oyununda yetenek grupları vardır, fakat oyuna ilk başladığınızda siz bu yetenek gruplarını yapamazsınız. Yetenek grupları oluşturabilmeniz için rekabetçi 10 maç gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu rekabet dolu 10 maçı yaptıktan sonra yetenek gruplarına girebilirsiniz. Yetenek grubunuza girdikten sonra oynadığınız maçlara göre grubunuza yeni oyuncular gelir ve onlarla oynamaya başlarsınız.

Oyunu ilk oynamanızda sizleri biraz zorlayabilir, fakat oynadıkça alışacaksınız ve oyunun bağımlısı olacaksınız diyebiliriz. Sizler de şimdi arkadaşlarınızla bir takım kurun ve oyunun macerasına başlayın.

CS GO Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Cs Go oyununu oynarken bilgisayarınızın donanımsal veya internet bağlantısı ile alakalı probleminiz olmazsa bile kasma sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Cs Go oyunu kasma problemi yapıyor ise bunun birçok nedenden kaynaklandığının söyleyebiliriz. Bir anda internet bağlantısı hızının düşmesi ve belirli aralıklarla FBS değerinin düşmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sizlere kasma problemini ortadan kaldırmak için anlatacağımız yöntemler ile kasma sorununu ortadan kaldırıp oyununuza keyifle devam edebilirsiniz.

İlgili Konu  Zen'in mutluluk kuralı

Cs Go Oyunun Kasma Problemini çözmek için ilk olarak yapmanız gereken;

Steam hesabınız üzerinden değişiklik yapmak durumundasınız. Sizler de biliyorsunuz ki oyuna başlama seçenekleri her oyunda olduğu gibi bu oyunda da oldukça önemli.

Cs Go oyununu oynarken ya da oyunu ararken yaptığınız bu değişiklik kasma problemini maç sırasında ortadan kaldıracak. Peki Steam hesabınızın üzerindeki değişimi nasıl yapacaksınız?

Steam hesabına giriş yapın ve oradaki kütüphane başlığına tıklayın

Kütüphanenizde Cs Go oyununu bulun ve sağ tıklayın

Özellikler panelini açın, ve genel özellikler yerinde ki Çalıştırma Seçenekleri kısmını seçin

Açılan sayfaya threads X komutunu yazın, daha önceden biliyorsanız X yerine bilgisayarınızın çekirdek sayısını yazınız.

Bu kod Cs Go oyununu oynarken bilgisayarınızın tüm çekirdeklerini kullanılmasını sağlar, böylece de oyununuzu oynarken hızlı, keyifli sorunsuz bir şekilde oyuna devam edebilmenizi ve bitirmenizi sağlar. 

İlgili Konu  Yumurta Yemeli miyiz?

CS GO Kasma Sorunun Çözümünün Alternatif Yöntemi

Cs Go oyunun kasma sorununun çözülmesi için siz oyun severlerimizin işine yarayacak bir alternatif yöntem ile karşınıza geldik.

Eğer daha önce değiştirmediyseniz oyunu kurmuş olduğunuz Steam Apps dosyasını Program Files içerisinde buluyorsunuz

 ./cfg dosyasının içerisine giriyoruz daha sonra video.txt i açıp, setting.mat_queue_mode yazısını arıyorsunuz. Bu işlemi daha kolay CTRL+F tuşlarına basarak yapabilirsiniz.

Bu sayının yanında bulunan sayıyı değiştirip 2 yaparsanız text dosyasını kaydetmiş oluyorsunuz.

Bu yöntem ile de FPS değeri artırıp Cs Go oyunun kasma problemini ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.