Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı

Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı

Bebeklerin yeni doğduğu zamanlarda kendilerini sıcak tutacak giysilere ihtiyacı vardır. Annelerin en çok kullandığı giysilerden bir tanesi de yelektir. Bebekleri sıcak tutacak ve hastalanmalarını önleyecek olan yelekler, genellikle anneler tarafından özenle örülür.

Bebek yeleği modelleri oldukça fazla ama dilimli bebek yeleği modeli bebeğinizin üzerinde çok şık duracağı gibi, bebeğinizi de korumanıza yardımcı olabilir.  

Görsellerde de farklı modellerde örülmüş dilimli örgü bebek yeleği modellerinden görebilirsiniz.  Dilimli bebek yeleği yapımı aşağıda anlatılmıştır.

Dilimli Bebek Yeleği Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Nako bebe ipi,
  • Şiş 3.5,

Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı

Dilimli Bebek Yeleği Yapılışı

Dilimli bebek yeleği modeli için öncelikle şişin 80 ilmek atıp başlayın. 4 Sıra haroşa örgü örün. 4 sıra haroşadan sonra örneği koymaya başlayabilirsiniz.  Örnek 3 aşamada koyulmaktadır.

  1. Sıra : Yaka kısmından 34 ilmek haroşa örün. 40 ilmek düz örgü ile devam edin. Şişin sonunda 6 ilmek kaldığında 1 defa şişe ip dolayıp 1 ilmek düz ve geriye kalan 5 ilmek ters örün. Bu ördüğünüz kısım etek kısmındaki dilim modelini oluşturacak.
  2. Sıra : 6 ilmek ve 40 ilmek y-ters örün. Son kalan 6 ilmeği ilk sırada yaptığınız gibi, şişe bir defa ip dolayıp 1 ilmek düz 5 ilmek haroşa olacak şekilde örün.
  3. Sıra : 6 ilmek+40 ilmek+20 ilmek örüp geri dönün.
  4. Sıra : 6 ilmek+40 ilmek+20 ilmek+14 ilmek örün. bu sırada şişteki tüm ilmekleri örmüş olacaksınız.

Dilimli bebek yeleği modelinde, etek kısımındaki dilimler 6 tane olunca 6 ilmeği kesin. Yeleğin beden kısmında 4 sıra haroşa, 4 sıra düz örgü örün. Yelek bitene kadar örneği bu şekilde devam ettirin.

Dilimli Bebek Yeleğinde Kol Kısmı

Dilimli bebek yeleği modelinde, kol kısmı yaka için kalan 14 ilmek ve beden bölümünde kalan 20 ilmekle örülür. Uç kısımdaki dilim modeli, tıpkı etek kısmındaki dilimler gibi örülür.

YAZAR BİLGİSİ
Konu Anlatımı Admin
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x