Ece Mumay Kimdir? (Biyografi)

06.10.2022
Ece Mumay Kimdir? (Biyografi)

Sosyal medyayı aktif kullanan ve kendini insanlara sevdirmeyi kısa zamanda başaran Ece Mumay hakkında tüm merak edilen detaylara bu içerikte yer vereceğim. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlamış ve daha 8 yaşındayken gitar çalmaya başlayan Ece Mumay, Lise eğitimini İTÜ Konservatuarı’nda Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamlamıştır.

Ece Mumay Kimdir? (Biyografi) 1

Ece Mumay’ın kişisel bilgilerine aşağıdaki tablodan detaylı şekilde bakabilirsiniz.

✅ Gerçek AdıEce Mumay
✅ Doğum Tarihi12 Ağustos 1998 (24 yaşında)
✅ BurçAslan
✅ Boy1.65 cm
✅ Kilo56 kg
✅ Göz RengiKahverengi
✅ Saç RengiKumral
✅ EğitimLisans
✅ Medeni HaliBekar
✅ SevgilisiYok
✅ NereliSiirt
✅ MeslekMüzisyen – Şarkıcı – Söz Yazarı
✅ Doğum Yeriİstanbul
Ece Mumay Biyografisi


Kısa Biyografi

Ece Mumay, 12 Ağustos 1998 tarihinde İstanbul’da doğmuş aslen Siirtlidir. Aslan burcu, 1,65 m boy ve 57 kg ağırlığındadır. Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı mezunu olarak tamamlamıştır.

İlgili Konu  Timur (Timurlenk) Kimdir? Neler Yapmıştır? Kısaca Hayatı

Ece Mumay Kimdir? Biyografisi

Ece Mumay, YouTube kanalında bilinen popüler şarkıları kendi yorumu ile seslendirirken kendisini bir anda fenomen olarak buldu. Şimdilerde müzik dünyasının önemli şahsiyetleri arasında yerini almış ve ciddi bir hayran kitlesine ulaşmış durumda.

Bu içerikte Ece Mumay hakkında bilmek isteyeceğiniz tüm bilgilere yer verilmiş olup çok fazla merak edilen boyu, yaşı, kilosu, ailesi ve daha çok daha fazla kişisel bilgiye de ayrıca yer vereceğim.

Ece Mumay Resimleri

  • Ece Mumay
  • Ece Mumay
  • Ece Mumay
  • Ece Mumay
  • Ece Mumay

Ece Mumay Kimdir?

Ece Mumay, 10 parmağında 10 marifet statüsüne rahatça dahil edebileceğimiz öneli bir sanatçı. Bunu söyleme nedenim bir zamanların Sezen Aksu’su gibi Ece Mumay’da müzisyen, besteci ve şarkıcı özellikleri ile öne çıkıyor.

İlgili Konu  Ertuğrul Gazi Kimdir? Hayatı

Küçük yaşlardan beridir müzikle hiç ayrılmadan iç içe yaşamış ve daha 8 yaşındayken gitar çalmaya başlamıştır. İTÜ Konservaturı Lise bölümünde yaklaşık 3 yıllık eğitim almıştır. Lise eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yaparak burada tamamlamıştır. Sonuç olarak eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü mezunu olarak nokta koymuştur.

Ece Mumay Nereli?

Bilindiği gibi Ece Mumay 12 Temmuz 2020 tarihli bir twitinde menşei Siirt paylaşımını yapmış ve aslen Siirtli olduğunu duyurmuştur. Ancak kendisi doğma büyüme İstanbulludur.

Ece Mumay yaş boy kilo

Aslan burcu kadını olan Ece Mumay, 24 yaşında, 1,65 boyunda ve 56 kilodur. Çok fazla merak edilen bir diğer bilgiyi de vermeden geçmeyelim göz rengi Kahverengidir.

Odamdan isimli müzik çalışması ile ilk defa 2018 yılında müzik severlerlerle buluşmuştu.

Ece Mumay Hakkında Bilinmeyenler

Kendisi iyi düzeyde ingilizce, Almanca ve orta seviyede İspanyolca dillerini bilmektedir. Arabesk, Almanca Rap, İspanyolca reggaton ve yabancı pop müzik türlerini dinlemeyi çok sevmektedir. Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses Güllü ve Bülent Serttaş en çok dinlediği arabeskçilerdir. Mero, Eno, Dardan, Raf Camora, Capo ve Apache Almanca rap dalında dinlemeyi sevdiği isimlerdir.

İlgili Konu  Sultan II. Murad Kimdir? Hayatı

Ece Mumay, çeşitli dallarda 6 ödülü 5 ay gibi kısa bir sürede almıştır. Sosyal çevresinin uyumsuzluğu nedeni ile eğitim döneminde bir çok sorunla karşılaşmıştır. Daha sonra müziğin kendini bulmasında önemli rol oynadığını belirtmiştir. En sevdiği pop sanatçıları ise Beyonce, Rihanna ve Jeson Derulo’dur.

Ece Mumay, Türkiye’de sözleri Kubilay Çalcalı’ya ait olan Vazgeç gönül adlı şarkı ile adından söz ettirmeye başlamıştı.

Ece Mumay radyo dinlemeyi sevdiğini ve kendi şarkılarını radyoda duyduğunda ise ayrıca motive olduğunu belirtmektedir. Ona göre müzik hayatın olmazsa olmazı değil hayatın ta kendisidir.

Kendisine kadife sesli veya yağmur sesli yakıştırması yapılmaktadır. Şimdilerde yabancı şarkı yazarlığı da yapan Ece Mumay, YouTube kanalını 14 yaşında açmıştı.

Ece Mumay, Derya Lebi menajerlik şirketi ve Dark’n Dark Music. yapım şirketleri ile çalışmaktadır. 1 Temmuz 2022 tarihinde yayınladığı Lila isimli şarkısı 1 ay içerisinde 1 milyon izlenmeyi geçmiştir.

Sosyal Medya Hesapları

Youtube kanalı | İnstagram Hesabı | Twitter Hesabı | TikTok Kanalı | Facebook Hesabı

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Okumayı çok severim, her konuyu okumaktan keyif alırım ve doğal olarak yazmaktan da çok keyif alırım. Umarım yazılarım beğenilerinize layık olurlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.