En İyi Hosting Şirketi Anketi

En İyi Hosting Şirketi Anketi

En iyi Hosting şirketi seçim anketi 09.07.2020 tarihinde oluşturulmuştur. Lütfen bu ankete oy verirken cevaplarınızda samimi olunuz. Ayrıca ankete eklenmesini istediğiniz faklı hosting şirketlerini yorum alanına yazarak listeye eklenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Hosting şirketleri ile alakalı yaşadığınız olumsuzlukları da yorumlara yazarak muhtemel Hosting müşterilerinin yoluna ışık tutmuş olursunuz.

En İyi Hosting Şirketi Hangisidir?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Anket için her kullanıcı 1 oy kullanabilecektir. Ancak bu durum İP ile alakalıdır. Tarafımızdan herhangi bir maniple sinyali alınır ise derhal gerekli müdahale yapılacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi Hosting Şirketi anketinin amacı nedir?

Web'de en iyi hosting şirketi hangisidir diye bir arama yaptığınız zaman göreceğiniz tek şey insanların test ettim bu firma hepsinden iyi diyerek oluşturduğu içeriklerdir. bu anketin amacı tam olarak budur, ziyaretçiler karar verecekler biz test ettik diyerek parayı vereni 1. yapmayacağız.

Neden böyle bir şey yapıyorum?

Bunu yapma amacım yine yukarıda dediğim konu ile doğrudan alakalıdır. İnsanları kandırmak günümüzde çok kolaylaştı ve bunun önüne geçilmelidir diye düşünüyorum. Neden doğru bilgi olmasın ki?

Anket ne zamana kadar aktif kalacak?

Bu anket bu web sitesi aktif olduğu sürece aktif kalacaktır.

Ankete Hosting firmamı ekleyebilir miyim?

Evet, Hosting şirketinizin adını yoruma yazarak bana ulaşabilir ve ankete eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Hosting Nedir?

Hosting nedir, nasıl çalışır? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz. Hosting, bahsettiğimiz sunucularla doğrudan ilgili site hizmetlerine verilen addır. Ev bilgisayarlarımızın aksine, web sitemizi barındırmak için bir ağ üzerinden internete bağlı ekipman gerekir ve bu evimizdeki bant genişliğinden daha fazladır. Hosting şirketleri bu sunucuları web sitenizi dünyanın her yerinden 7/24 erişilebilir kılmak için sunmaktadır. Hosting, web sitenizin her zaman çevrimiçi ve erişilebilir olmasını sağlamak için çok önemlidir. Bir ev bilgisayarı ile maalesef, web sitenizi herkes için erişilebilir hale getirmek yeterli değildir. Belki kendi sunucunuzu satın almak için yeterli bütçeniz ve çok güçlü bir internet bağlantınız olabilir, ancak bu daha sonra size pahalıya mal olacaktır.

Kısacası, hosting nedir? sorusunun cevabı web sitenizin dosyalarını saklayan ve internet kullanıcılarına erişime izin veren bir web sunucusu (web sunucusu), bu bilgileri saklama ve yayınlama sürecine web barındırma da denir. Özel bir blog sitesi ile daha temel bir barındırma hizmetine ek olarak profesyonel bir iş sitesi kurmak istiyorsanız, bir hosting şirketi ile çalışma yapmak zorundasınız.

Hosting Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bir barındırma sağlayıcısı size aşağıdakileri sunar:

  1. Donanım – Sitenizin dosyalarının bulunduğu sunucu, genellikle veri merkezinde bulunan birçok barındırma sitesinden biridir.
  2. Sürekli işlem – Sitenizdeki kullanıcılara ulaştıklarında dosya sayısı “sürekli işlemdir”. % 99,9 sürekli çalışma standardıdır.
  3. Güvenlik – Her gün sonsuz sayıda siber saldırı gerçekleştirilmektedir. Amaçları sunucuları, web sitelerini silmek ve önemli verileri çalmaktır. Barındırma şirketi sitenize gerekli korumayı sağlar.

VPS / VDS Hosting nedir?

VDS  (Virtual Dedicated Server) veya  VPS  (Virtual Private Server), istemciye maksimum hak tanınan bir sanal sunucu hizmetidir. VPS veya VDS, gerçek bir fiziksel sunucunun çalışmasını taklit eder – istemcinin kök ayrıcalıkları vardır, herhangi bir işletim sistemi ve yazılımı yükleyebilir. Fiziksel bir sunucu genellikle birkaç bağımsız sanal sunucuya sahiptir.

VPS ve VDS sunucusu arasındaki fark nedir?

Aralarında fark yok. Sanal Özel Sunucu ve Sanal Dedicated Sunucu aynı anlama gelen ve aynı iş işlevini yerine getiren farklı terimlerdir.

Sanal sunucu prensibi ve özellikleri

Fiziksel sunucunun sanal sunucuya çalışma prensibi ve fonksiyonel özellikleri çok az farklılık gösterir. Site, veritabanı, etki alanı, ssh, ftp, e-posta kullanıcılarının yerleştirilmesinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Yönetici bu parametreler üzerinde tam haklara sahiptir. Herhangi bir yazılım gerçek bir fiziksel sunucuda olduğu gibi kurulabilir, değiştirilebilir veya değiştirilebilir. 

Sanal sunucu, ana makinede bulunan diğerlerinden tamamen bağımsızdır. Bu, “komşular” daki bir hatanın çalışan bir sunucu üzerinde hiçbir etkisi olmadığı anlamına gelir.

VPS / VDS’nin web hosting ile karşılaştırılması (paylaşımlı)

Web sunucusuna göre sanal sunucunun avantajları

  • Tam yönetim: Sanal sunucu sahiplerinin kök (UNIX için) veya Yönetici (Windows için) hakları vardır ve belirli proje gereksinimlerine göre herhangi bir yazılımı ve işletim sistemini yükleyebilir. Sunucunun yapılandırması tamamen yöneticiye bağlıdır.
  • Minimum sınırlama:  Site, veritabanı, etki alanı, ssh, ftp ve e-posta kullanıcıları yalnızca sunucunun kendi kaynakları düzeyinde sınırlıdır.
  • Bağımsızlık:  Ana makinede bulunan diğer sanal sunucular – “komşular” birbirlerinden izole edilir ve çalışma sırasında birbirlerinden kaynak çekmezler. Ayrıca web barındırma aksine, kendi IP adresleri var.


Web sunucusuna kıyasla sanal sunucunun dezavantajları

  • Fiyat:  Sanal sunucunun maliyeti genellikle web barındırma daha yüksektir. Ancak bu farkı en aza indirmeye çalışıyoruz.
  • Yönetim Gereksinimi:  Sanal sunucu yönetimi, fiziksel sunucu yönetimiyle aynıdır. Bu nedenle, kullanıcının sunucu yönetimi alanında belirli bilgi ve becerilere sahip olması gerekir. Ancak bu bariyerin üstesinden gelmek için kontrol panelleri var. Tipik görevlerle iyi başa çıkıyorlar. 

Bu sayfanın amacı da tam olarak hosting nedir ve nereden alınmalıdır diye düşünen insanlara yol gösterebilmektir. Umarım amaca hizmet eden bir çalışma olacaktır.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle