Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim?

05.10.2022
Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim?

Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim? Evde para kazanmanın yolları nedir? diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Bu yazıda evde oturduğunuz yerden nasıl para kazanabileceğiniz konusunda detaylı bilgilere ulaşıp evinizin rahatlığında para kazanmanın keyfine varabileceksiniz.

Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim? 1

Evden çıkmadan para kazanmak dedik ancak bu hiçbir şey yapmadan para kazanmak olarak algılanmasın. Evde de olsanız para kazanmak için bir takım emekler vermeniz gerekiyor. Boşuna dememiş atalarımız emeksiz yemek olmaz diye.

Peki evde para kazanmak için ne yapmanız gerekiyor? Nasıl emek vermeniz gerekiyor? Bunları anlatmaya başlayalım.

Evden Çıkmadan Nasıl Para Kazanabilirim?

Bu konuda iki farklı kazanç yöntemi mevcuttur evinizin rahatlığında para kazanabilirisiniz. Bunu Home Office iş veren bir şirkete çalışarak veya internetten para kazanma yöntemlerini değerlendirerek yapabilirsiniz.

1) Evden Çıkmadan İnternetten Para Kazanma Yolları

A) Blog açarak para kazanma

Blog açarak para kazanmak internet kazançlarının en garanti yöntemidir. İyi bir bloğunuz var ise para kazanmakla kalmaz sabit ve dolgun bir gelire sahip olursunuz ve bu gelir yan gelir değil hayatınızı idame ettireceğiniz en önemli geliriniz konumunda olur.

Blog açıp para kazanmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuyu da iki başlık altında inceleyelim öncelikle nasıl blog kurabileceğinizi en basit yolu ile anlatayım, sonra ise para kazanmak için gerekli fikirlerden bahsedeyim.

Blog Nasıl Açılır?

Öncelikle blog kurma işlemi gözünüzü korkutmasın zira çok ta zor bir iş değildir. Yapmanız gereken ilk etapta bir miktar bütçe ile işe başlamak olacaktır. Domain ve Hosting paketi alarak işe başlayacaksınız.

Sonrasında ise aldığınız hosting ve domaini birbirine entegre ederek en yaygın ve kolay kolay ulaşılabilir olan WordPress bloğunuzun kurulumunu yapacaksınız. Bu konuyu tam detayı ile burada anlatmayacağım çünkü bunu uzun uzun anlatmam demek asıl konumuzdan uzaklaşmamız demektir.

Ben burada şunu belirteyim ki bu iş için ilk etapta harcayacağınız para (bulunduğumuz dönem için belirtiyorum) 250 TL civarındadır. Bu bütçeye sahipseniz ve blog kurmak konusunda kararlı iseniz blog kurmak konusunda tüm detayları Google’da küçük bir arama yaparak bulabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim linki inceleyerek blog kurulum işlemini tamamladınız ancak ne yaparsam para kazanabilirim diye düşünmeye başladığınızı da biliyorum. Bu konuda size bir çok öneride bulunabilirim ancak blog yazmak konusunda en önemli konu kendi bildiğiniz ve sevdiğiniz bir konuda sürekli yazılar yazmak ve insanların o yazıları okumasını sağlamaktır. Sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz bir konuda yazılar yazıp yayınlayarak bu bilgilerinizi paraya çevirebilirsiniz.

İlgili Konu  Google ödüllü anketler hile arayanlar buraya!

Aklınızda hala ne yazacağınız hakkında bir fikir yok ise gözünüzü kapatıp Google’da en çok neyi aradığınızı düşünün. En çok ilgi duyup araştırıp, bilgi aldığınız konuyu düşünün ve o konuda bildiğiniz her şeyi yazıya dökmeye başlayın.

Sermayesiz blog kurmak ve para kazanmak isteyenler de mutlaka olacaktır. Onlara da önerim var hatta kendi denediğim ve 3 yıldır düzenli kazanç elde ettiğim sadece bana özel hiçbir yerde bulamayacağınız bir bilgiye yer verdiğim “İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?” başlıklı yazımı kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Bir kuruş bile harcamadan para kazanmanızı sağlayacak bir iştir okumadan geçmeyin.

Blog Kurarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog veya siz buna web sitesi de diyebilirsiniz, içeriğinde bilgi barındıran internet ortamıdır. Örneğin “evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim” diye araştırma yaparken bu yazıya denk geldiniz.

İşte sizin açacağınız web sitesinde de bunu hedeflemeniz ve hayata geçirmeniz gerekiyor. Öyle bir konuda yazmalısınız ki insanlar o konuya ilgi duyuyor olsun ve internette aranan bir konu olsun.

Para Kazandıran Blog Fikirleri

 • Kadın Bloğu fikirleri : Kadınlar erkeklere oranla daha çok boş vakte sahiplerdir, bu da internette daha fazla vakit geçirdikleri anlamına gelir. Örneğin cilt bakımı, bayan giyim, kıyafet kombin önerileri, yemek tarifleri, sofra sunum önerileri ve makyaj önerileri gibi konularda bilginiz var ise bu konulardan herhangi biri ile alakalı bir blog kurarak işe başlayabilirsiniz.
 • Gezi Bloğu : Gezi konusu herkesin ilgi duyduğu bir konudur ve popüleritesi üst düzeydedir. Bunun için illede çok geziyor olmanız gerekmez bulunduğunuz il hakkında bilgiler içeren, tarihi mekanlarını detaylı tanıtan bir blog bile para kazanmanızı sağlayabilir.
 • Analiz Bloğu : Bu konuda en ince detay bir konuya odaklanmanızdır. Örneğin teknoloji meraklısı iseniz teknoloji ürünleri hakkında tanıtım, inceleme ve analiz bloğu kurarak para kazanma yolunu seçebilirsiniz. Yukarıda da bahsetmiştim yine tekrar edeyim; Kesinlikle ilgi duymadığınız, hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir konuda yazmaya kalkışmayın sonu hüsran ile biter.
 • Para Kazanma Bloğu : Bu konu benimde odaklandığım konudur ve gerçekten popüleritesini hiç kaybetmeyen ve muhtemelen hiç kaybetmeyecek konudur. Burada olduğunuza göre sizde internetten, evden veya az çalışıp çok para kazanmak konusuna ilgilisiniz. Bu durumda neden bu konuda edindiğiniz bilgileri insanlarla paylaşmayasınız.

Yukarı da verdiğim blog fikirleri en çok ilgi duyulan ve para kazanmanızı muhtemel kılan fikirlerdir. Ancak para kazanabilmek için ilk kural yazılarınızın Google tarafından üst sıralara çıkmasından geçer.

İlgili Konu  Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Google da üst sıralara çıkabilmek için ise yazılarınızı seo uyumlu yazmanız, yazdığınız konunun en ince detayına inerek doğru bilgiler vermeniz ve yazılarınızı 300- 500 kelime ile sınırlamayıp en az 2000 kelimelik yazılara yer vermeniz gerekiyor.

Ayrıca haftada en az iki konuda yazı yayınlayarak Google’a kendinizi farkettirmeniz gerekmektedir. Eğer sevdiğiniz ve bildiğiniz bir konuda yazarsanız bu hiçte zor olmayacaktır.

B) YouTube ile Para Kazanma

YouTube ile para kazanmak için bir takım yetenekleriniz olması gerekiyor. Bunlardan en önemlisi kamerayı seviyor olmanızdır, eğer kamera karşısında iyi bir performans sergileyeceğinizi düşünüyorsanız sizden YouTuber olur :).

Bunun için bazı materyaller de gerekiyor, bunlar videolarınızı çekmek için kamera, Video montajlamak için bilgisayar ve bu işleri yapabileceğiniz bazı video montaj programlarıdır. Bunlara sahipseniz veya bunları sağlayabilecek maddi güce sahipseniz YouTuber olmamanız için hiçbir neden yoktur.

Yukarıda bahsettiğim blog fikirlerini YouTube için de kullanabilirisiniz. Aynı popülerliği yakalarsınız hatta YouTube’da kaliteli videolar yaparsanız blog dan daha hızlı öne çıkarsınız ve daha kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

C) İnstagram İle Para Kazanma

İnstagram’dan para kazanmak için fenomen düzeyinde olmanız gerekmektedir. Yine sevdiğiniz ve bildiğiniz bir konuda İnstagram’dan video resim paylaşımları yaparak edineceğiniz takipçi kitlesinden gelir elde edebilirsiniz. Takipçi kitlesinden kastım takipçi satın alarak veya takibe takip yaparak edindiğiniz ilgisiz boş takipçiler değil, gerçekten sizi izlemeyi seven ve ve sizin fikirlerinize değer veren kitledir.

Böyle bir kitle oluşturmak için de yapmanız gereken şey özgün olmaktır, bu blog için de YouTube içinde geçerli. Unutmayın başkalarının fikirlerini yazılarını veya videolarını çalarak bir yere gelemezsiniz.

Bu bahsettiğim konular para kazanmak için kullanabileceğiniz en popüler ve en çok kazandıran konulardır. Bunların yanı sıra anket doldurarak, müzik dinleyerek veya yazarlık yaparak ta para kazanabilirsiniz ancak bu şekilde kazanacağınız paralar size yan gelir bile olamayacak kadar az paralar olacaktır.

2) Evden Çıkmadan Home Office Çalışarak Para Kazanma

Evde yapabileceğiniz fiili işler;

 • Çocuk Bakımı
 • Müşteri temsilciliği
 • Takı Tasarımcılığı
 • Terzilik, Örgü & Nakış
 • Hediyelik Eşya Yapımı
 • Evcil hayvan bakıcılığı
 • Alım satım yaparak evden para kazanma
 • Çeviri işleri
 • Özel ders

Çocuk Bakımı Yaparak Para Kazanma

Çocuk bakımı çok dikkat ve sorumluluk gerektiren bir iştir ve bu işi yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu konuya odaklanacaksanız öncelikle sabırlı, çocukları seven bir kişiliğe sahip olmanız gerekiyor zira çocuklar bazen kendi ebeveynlerini dahi çıldırtabilecek kapasitedirler.

Bu konuda kendinize güveniyorsanız günlük 9 saatlik bir çalışma ile ayda 2000 ile 1000 tl arasında bir yan gelir elde edebilirsiniz. Ancak unutmayın bu iş sizin sosyal yaşantınızı olumsuz etkileyebilir, evet evden çıkmadan para kazanmış olursunuz ama bu iş daha çok evden çıkamadan para kazanabileceğiniz bir iştir.

İlgili Konu  Kwai Para Kazanma Yolları, Maaş Tablosu ve Ajans Bilgileri

Müşteri temsilciliği İle Para Kazanma

Evde müşteri temsilciği çok rahat bulunabilen işlerden biridir ve gerek yurt dışında gerekse ülkemizde uygulanan bir yöntemdir. Öncelikle iş ilanları arasında Home Office Müşteri Temsilciği ile alakalı iş ilanlarını inceleyin uygun bir cv ile başvurunuzu yapın. Kesinlikle olumlu geri dönüş alacaksınızdır, bu işten para kazanabilmek için en önemli kriterler ikna kabiliyeti ve diksiyonunuzun iyi olmasıdır.

Evde müşteri temsilciliği ile para kazanma işlerinde istenen şey tüm firmalarda aynıdır. Bir ürünü satmanız istenecektir ki bu çok ta kolay değildir. Aradığınız kişiyi ikna etmeniz ve hedeflediğiniz satışı yapmanız karşılığında belli bir miktar para kazanırsınız.

Öyle ki bu konuda performansınız iyi olursa ilk ay sonrasında asgari ücret alan ve sigortalı bir çalışan olarak işinize devam edersiniz. Evden Çıkmadan Nasıl Para Kazanabilirim? diye bende çok araştırma yapmış ve bu işle alakalı ilanlara başvuru yapmıştım.

İşe alındıktan sonra evde ki bilgisayarıma bir sistem kuruldu bu sistem üzerinden özel bir numara ile bana verilen listede ki müşterilere aramalar yapmaya başladım ikna da ettim lakin hedeflediğim kazancı sağlayamadığım için sonrasında bu işi yapmaktan vazgeçtim.

Özel Ders Vererek Para Kazanma

Eğer bilgi sahibi olduğunuz bir konu var ise bu konuda evinizde özel ders verebilirsiniz. Özel ders vermek denince ille de sizin öğretmen karşınızda ki kişinin de öğrenci olması gerekmez. Evinizde örgü dersi bile verebilirsiniz yeter ki bu iş için size para ödemeyi göze alan müşterileri bulun. Bunun için sosyal medyayı kullanabilirsiniz.

Alım Satım yaparak evden para kazanma

Alım satım denince aklınıza milyonlarca şey gelebilir. Örneğin Letgo dan ucuz alıp daha sonra yine Letgo dan pahalıya satabileceiğiniz ürünler her zaman vardır. Yada borsa ile ilgilenip döviz veya Kripto para alım satımı (Forex) yapabilirsiniz, bunu yaparak çok kazanabilir veya çok kaybedebilirsiniz. Öncelikle bu konuda ön bilgi olması açısından “Forex Nedir?” Başlıklı yazıyı incelemenizi öneririm.

Takı Tasarımcılığı, Terzilik, Örgü & Nakış, Hediyelik Eşya Yapımı gibi konularda ise yetenekli iseniz facebook’u bu konularda aktif kullanarak bulunduğunuz ilde bu konularda iş vermek için eleman arayışında olan işverenlere ulaşmanız kolay olacaktır.

Evden Çıkmadan Nasıl Para Kazanabilirim? Sonuç

Evden Çıkmadan Nasıl Para Kazanabilirim Başlıklı yazımda bahsettiğim bütün işler gerçekten para kazandıran işlerdir. Bu işleri doğru yapabilirseniz geçiminizi rahatlıkla yapabilmeniz için yeterli kaynağı size sağlayacaklardır.

Dikkat edilmesi gereken önemli nokta ne yaparsanız yapın sevdiğiniz ve bildiğiniz işi yapın. Bilmediğiniz bir konuda yazı yazmak, video çekmek veya ders vermek sizi sadece küçük düşürür, zamanınızı boşa harcamanızı sağlar ama asla para kazanmanızı sağlamaz.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.