Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

08.06.2020
Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Fito krem kullanımı ve kullanım yerleri hakkında detaylı bir rehber isterseniz bu yazımı dikkatli okumanız yeterlidir. Aslında Kızarıklık ve kaşıntı giderici olarak kullanımı olan bu kremin kullanım alanları oldukça geniştir. Şöyle ki fito krem sivilce, akne, ayak mantarı, arı sokması, basur, dudak, egzama, güneş lekeleri, gül hastalığı, genital siğil gibi bir çok cilt sorunlarında kullanılmaktadır ve faydası görülmektedir.

Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır? 1
Kısaca Konu Başlıkları gizle

1- Fito Krem Nedir?

Etken Maddesi, Muadili ve Fiyatı

Fito krem Tüp ile satılan 40 gramlık beyaz bir kremdir. Etken madde 6 gram triticum vulgare sulu ektresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil eterdir. Tripharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir. Eczanelerde satılmaktadır. 2020 satış fiyatı 18 TL’dir.

Fito Kremin Faydaları

 • Yaşlılık belirtilerini azaltmak için kullanılır.
 • Bebeklerin vücutlarında oluşan pişikler için kullanılabilir.
 • Ameliyat sonrası oluşan yara izlerinde kullanılır.
 • Egzama ve sedef benzeri rahatsızlıklarda kullanıldığında çok faydalıdır.
 • Bayanlarda sık görülen meme ucu çatlakları için faydalı bir kremdir.
 • Cildi yeniler ve yeni deri üretimini hızlandırır.
 • Ödem ve morlukları azaltır hatta geçirir.
 • Sünnet derisini kısa sürede iyileştirir.
 • Soğuk hava etkisi ile çatlamış ciltleri iyileştirir.
 • Yanıklar için fito krem kullanılır ve iyileşme süresini hızlandırır.
 • Karın çatlaklarını iyileştirir.
 • Uzun süre kapanmayan yaranın kapanması için kullanılır.

Fito Krem Kullanımı

Fito krem kullanımı aslında hepimizin çok iyi bildiği sıradan krem kullanımıdır. Önce uygulanacağı bölgeyi iyice temizlemiş olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise fito kremi bölgeye uygulayıp masaj yaparak yedirmeniz gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken nokta şu fito krem kullanımında en önemli şey istikrardır. Günde 2 kez yada en az 1 kez olmak üzere kullanıma özen gösterilmesi halinde faydasını hissedeceğiniz mucize bir kremdir.

Fito krem hakkında ki tüm soruları araştırıp blog ve forumlarda ki kullanıcı yorum ve şikayetlerini değerlendirdim.

Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerin vücudu yetişkinlere göre çok daha hassas olduğu ve bebeklerin bağışıklık sistemlerinin gelişmemiş olması nedeni ile fito krem’in bebeklerde kullanımı bazı riskleri yanında getirebilir. Bebeklerde kullanım için özellikle doktor tavsiyesi neticesinde kullanmaya gayret gösterilmelidir.

Bebeklerde fito krem kullanımını gerektirecek durumlar aşağıda ki gibidir;

 • a- Sünnet derisinin iyileştirilmesi: Bebeğin sünneti sonrasında sünnet yarasının iyileşmesi için kullanılabilir. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.
 • b- Bebekte aşırı derecede pişik olması: Bebeklerde sürekli karşılaşılan bir durumdur pişik, bu durumda pişik giderici olarak fito krem kullanılabilir.
 • c- Bebeğin vücudunda bir veya ikinci derecede yanık oluşması: Yanık tedavisinde de çok etkili bir krem olan fito krem bebeklerde oluşabilecek yanıklar için de kullanılabilir.
 • d- Bebekte kabızlığa bağlı anal fissür oluşması: Kabızlık neticesinde oluşabilecek anal fissür durumunda da fito krem kullanımı uygundur.
 • e- Bebeğin vücudunda kesik veya yaralar olması: Vücutta oluşan kesilerde fito krem kullanımı çok faydalıdır, ancak söz konusu bebek olunca doktorunuza danışmadan fito krem kullanımından kaçınmalısınız.
İlgili Konu  Oxezole Krem Fiyatı ve Kullanımı

Yukarıda verdiğim bilgilerde de sık sık bahsettiğim gibi fito krem bebeklerde kullanımı genel olarak uygun olsa da doktor tavsiyesi olmadan kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

2- Fito krem ne için kullanılır?

Vücudumuz ile alakalı bir çok sorun yaşarız, sonrasında özellikle artık günümüz teknolojisi sayesinde internetten araştırma yaparız. Bu noktada bir çok cilt sorunu için karşınıza illaki bir yerlerde fito krem çıkmış olmalı ki şu anda bu yazıyı okuyorsunuz. Hadi bakalım bu ismini çok duyuran fito krem ne için kullanılır?

a- Yara Kesik İçin Kullanılır

Vücutta oluşabilecek herhangi bir kesik yada yara izi için fito krem kullanabilirsiniz. Yaraların hızlı iyileşmesi için muazzam etki göstereceğinden şüpheniz olmasın, fito krem yaranın kurumasını engelleyerek sorunsuz bir şekilde ve iltihaplanma riskini de azaltarak normalden daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

b- Ameliyat Yaraları İçin Kullanılır

Ameliyat yaralarınız için fito krem kullanmaktan kaçınmamalısınız, aynen kesik izlerinde olduğu gibi ameliyat izleri için de hem iyileşme sürecini hızlandıracak hemde ameliyat izlerini deride daha fazla onaracaktır.

c- Yanık İçin Kullanılır

Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan yanıklar için fito krem kullanabilirsiniz. Fito krem yanık bölgeyi hem hızlıca iyileştirecek hemde yanık izini belirgin bir şekilde yok edecektir ki, yanık izlerinin özellikle yüz bölgesinde ne denli sıkıntı yarattığını bilmeyenimiz yoktur.

d- Sinek Isırığı İçin Kullanılır

Sinek ısırığı için fito krem kullanabilirisiniz, sinek ısırıkları yaz aylarında yakamızı bir türlü bırakmayan önemli bir sorundur. Bu sorunu belki kökten çözüme kavuşturamıyoruz ancak fito krem sayesinde sinek ısırığı sonrasında oluşan huzursuz kaşıntı, kızarıklık ve şişme sorunlarını en aza indirebiliriz.

ç- Kızarıklık Giderici Olarak kullanılır

Vücutta yukarıda da belirttiğim üzere sinek ısırığı yada hayvan ısırığı neticesinde oluşabilecek kızarıklık olabilir. herhangi bir çarpma sonucu oluşan bir kızarıklık olabilir, hiç fark etmiyor tüm bu sorunlar için fito kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

d- Kaşıntı Giderici Olarak kullanılır

Özellikle yine örneğini verdiğim yaz aylarının en önemli sorunlarından birisi olan sinek ısırıkları neticesinde oluşan kaşıntı. O kaşıntı ki deriyi yara bere içinde bırakmamıza olanak sağlıyor, işte o kaşıntıyı yara almadan atlatmak için fito kremlerinizi hazırlayın ve her daim elinizin altında bir yerlerde dursun.

e- Cilt Tahrişi Giderici Olarak kullanılır

Ciltteki tahrişlerin giderilmesi özellikle bayanlar için azami öneme sahiptir. Bu konuda erkeklerin büyük çoğunluğu rahattır çok önemli değildir cilt tahrişi falan, ancak bayanlar bunu dert eder. Bu noktada bulunmaz bir yardımcıdır, mucize krem fito krem, kesinlikle cilt tahrişiniz için sorun çözücü olacaktır.

f- Morluk için kullanılır

Darbeye yada herhangi bir müdahaleye bağlı olarak ciltte meydana gelen morlukların giderilmesi için fito krem kullanabilirsiniz. Cilt için faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar fazla olan bu kremi kullanarak morluklardan çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.

İlgili Konu  Uçuğa iyi gelen kremler

g- Egzama Tedavisine Kullanılır

Fito krem egzama tedavisi için de kullanılabilir, bu konuda olumlu bir çok sonuç almış kişi tanıdığımı da söylemeliyim. Egzama rahatsızlığı için kullanmaktan çekinmeyin ancak yine de bu konuda doktorunuzun fikrini almaktan geri durmayın.

ğ- Sivilce Tedavisinde Kullanılır

Sivilce her insanı rahatsız eder, fito krem sivilce tedavisinde kullanılan ve bu konuda çok faydası olan bir kremdir. Özellikle lise çağında genç bayanların çok fazla dert ettiği ve türlü tedavi yöntemleri denediği sivilceler artık eskisi kadar büyük bir sorun teşkil edemeyecek.

Fito krem sivilce tedavisi konusunda çok çok faydalı bir krem tabi size sivilce tedavisi konusunda hiçbir şekilde %100 çözüm sunamayız ancak sivilce tedavisinde en faydalı krem hangisi derseniz bu noktada cevabım “Fito Krem” olacaktır. Buraya kadar Fito krem ne için kullanılır? Açıklamaya çalıştım bir de forum, blog yazılarında fito krem hakkında merak edilen detaylı bilgiler var. şimdi de Fito krem hakkındaki tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağım.

Fito Krem Kullanımı ve Hakkındaki Tüm Sorulara Cevap

Fito Krem Cilt beyazlatır mı?

Fito krem cilt beyazlatma kremi değildir. Cildi nemlendirme yaraları iyileştirme kızarıklık ve kaşıntı giderme amacıyla kullanılır.

Fito Krem Çatlaklara iyi gelir mi?

Çatlakların tedavisinde Fito krem kullanılır. Gebeliğin 7 ayından itibaren karın bölgesinin büyümesi nedeni ile oluşan çatlakların tedavisi için gebelik süresinde kullanılabilir. Doğum sonrasında oluşacak çatlakların tedavisi için de kullanabilirsiniz.

Fito Krem Cinsel organa sürülür mü?

Fito kremi cinsel organınızda kızarıklık kaşıntı veya yara durumu söz konusu ise üzerine sürebilirsiniz.

Fito Krem Dolamaya iyi gelir mi?

Dolama sonucu bölgede iltihaplı bir cilt problemi oluşur Bu problemin giderilmesinde Fito krem kullanılabilir.

Fito Krem Dikişe sürülür mü?

Fito krem ameliyat yaralarına ameliyat dikişlerine iyi gelir. Ameliyat sonucu oluşan dikiş yaralarını tedavi eder ve hızlıca iyileşmesine yardımcı olur.

Saç Ekimi Sonrası Fito Krem Kullanılır mı?

Yıpranmış olan donör alanın mikrop kapmasını önlemek ve ekim alanındaki kabuklanmaları enfeksiyon olmadan temizlemek adına saç ekiminde fito krem kullanılabilir ancak kesinlikle uzmanınıza sormadan böyle bir hamle yapmamalısınız.

Tırnak Batmasına İyi Gelir mi?

Tırnak batmasına fito krem kullanılabilir ancak önemli bir detay var. Fito krem tırnak batması neticesinde kullanılıp, bu batmayı gidermez. Tırnak batması sonrasında yapılabilecek en iyi işlem doktor kontrolü sonrasında yüksek ihtimal ile ameliyat yolu ile batık tırnağın alınmasıdır. Bu ameliyat sonrasında doktorunuz size bir krem önerecektir zaten yine de fito krem için doktorunuza danışarak yara için kullanabilirsiniz. Çünkü fito krem yara tedavisinde oldukça başarılı bir kremdir.

Vajinal Mantara İyi Gelir mi?

Özellikle doğum kontrol hapları vajinal mantara sebep olabiliyor fito krem ise bu noktada aslında kullanılması çok mantıklı olmayan bir ilaç. Şöyle anlatayım vajinal mantar krem ile yada evde bir takım uygulamalar ile geçiştirilebilecek bir hastalık değil ve gerçekten dikkate alınması gereken bir hastalık. Bu nedenle de hızlı bir şekilde doktor kontrolü şarttır aksi durumda hamile kalmayı zorlaştırır velev ki hamile kalındı bu durumda ise bebek için ciddi bir enfeksiyon riski doğmuş olur. Yani vajinal mantar için her halükarda doktor tedavisi şarttır.

Fito Krem Deri Doku Kaybına İyi Gelir mi?

Fito krem deri doku kaybına iyi gelir. Özellikle egzama gibi bir cilt probleminiz varsa deride oluşan kızarıklık kaşıntı ve iltihaplanma problemlerini çözer.

Fito Krem Hemoroide İyi Gelir mi?

Fito krem hemoroid problemi için kullanılabilir çatlakları iyileştirici özelliği sayesinde hemoroid sonucu oluşan çatlaklar iyileştirilebilir

İlgili Konu  Bir gecede sivilceden kurtulmanın yolları

Fito Krem Sinek Isırdığında Kullanılır mı?

Sinek veya böcek ısırığı olan bölgeye sürüldüğünde acıyı alır ve ısırma sonrası oluşan kaşıntıyı geçirir.

Fito Krem Güneş Yanığında Kullanılır mı?

Güneş yanığı tedavisinde de cildi nemlendirerek yanık sonucunda oluşan acıyı minimuma indirir.

Fito Krem Doğum Çatlakları ve Hamilelikte Kullanılır mı?

Çatlakların tedavisinde Fito krem kullanılır. Gebeliğin 7 ayından itibaren karın bölgesinin büyümesi nedeni ile oluşan çatlakların tedavisi için gebelik süresinde kullanılabilir. Doğum sonrasında oluşacak çatlakların tedavisi için de kullanabilirsiniz.

Fito Krem Hayvanlarda Kullanılır mı?

Fito krem hayvan yaralanmalarında yara için yumuşatıcı ve hücre yenileyici etki göstereceğinden dolayı hayvanlarda kullanımı uygundur.

Fito Krem Göz Çevresine Sürülür mü?

Bütün kremlerde olduğu gibi fito kremde de göze temastan kaçınılması gerekmektedir, çok dikkatli bir şekilde uygulayabilecekseniz sorun yok ancak gözünüze temas etmesi halinde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Fito krem Hangi Yaralara İyi Gelir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Ciltte meydana gelen hafif yaralanmalar için kullanılabilmektedir. Örneğin çizik, soyulma v.s tarzı yaralar için Fito Krem kullanabilirsiniz.

Fito krem Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Bu soru çok fazla soruluyor ancak cilt tahriş ve yaraları için kullanılan bir kremdir. Ancak tahriş ve yara görünümlü tüm cilt hastalıklarında kullanımı çok yaygın olan bu kremi herhangi bir hastalığınız için kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var.

Fito krem Hangi Tedavide Kullanılır?

Genel olarak yanık tedavisi için kullanılmaktadır. Bunun dışında bebeklerde pişik tedavisi veya yetişkinlerde sivilce, akne, yanık ve yara tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fito krem Kaç Günde İyileştirir? Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Fito krem kullananlar ile alakalı blog yazılarını yada forum yazılarını inceleyip takip ettiğim kadarı ile cilt tahrişleri için günlük 1 kez düzenli kullanım yapılması halinde 3. günde ciddi oranda iyileşme sağlandığını gözlemleyebilirsiniz.

Fito Krem Kortizon İçerir mi?

Kortizon, kortikosteroid sınıfında yer alan anti-alerjik, immünsupresif (bağışıklığı baskılayan) ve anti-enflamatuvar (iltihap kurutucu) bir hormondur.

Göğüs Ucu Yaraları İçin Kullanılır mı?

Fito göğüs ucu yarası içinde kullanılabilir. Ancak %100 etkili olmayabilir bu konuda daha çok “Ayva çekirdeği jeli” kullananların memnun kaldıklarına şahit oldum.

Fito krem Kaç Gün Kullanılmalı?

Bu konuda net bir bilgi veremem ancak bir üstteki maddede belirttiğim gibi bu kremi düzenli olarak kullanırsanız 3. günde ciddi bir etki göstermesinin yanı sıra yaklaşık 1 haftalık süre kullanım yeterli olmaktadır genelde.

Fito Krem Vajinal Kaşıntıya İyi Gelir mi?

Vajina için zaman zaman fito krem kullanımı yapılmaktadır ancak bu işlem tamamen doktor tavsiyesi sonrasında olur. Şöyle ki yaşadığınız rahatsızlık servikal bir rahatsızlık mı yoksa vajinal tahriş mi doktor kararı sonrasında netleşmekte ve buna istinaden verilecek tavsiye ile kullanım yapılmaktadır.

Bu kremin kullanımı tamamen kişilerin kendi sorumluluğundadır ve sağlık açısından oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta konuanlatimi.net sorumluluk kabul etmemektedir.

Fito Krem Kullanıcı Yorumları

Aşağıda bu kremin yaygın kullanım alanları ile ilgili kullanıcı görüşlerine yer verdiğimiz anketlere göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kullanıcılarımızın vermiş olduğu oylar sonucunda hangi alanlarda fito krem kullanacağınıza daha iyi karar verebilirsiniz.

Fito Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Fito Krem Vajinada Kullanılır mı?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Fito Krem Bebeklere Zarar Verir mi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yukarıda ki anketlere verdiğiniz oylar bizim ve ziyaretçilerimiz için çok değerlidir. Ancak eğer oylama sonucunda verdiğiniz oyun sebebini de yorum alanına yazabilirseniz çok daha büyük bir katkı sağlamış olursunuz.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

 1. Betül dedi ki:

  Fito krem kullandıktan sonra yüz kızarması normal midir

  1. Eğer rahatsız edici düzeyde ise bu durumu doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

 2. Yasemin dedi ki:

  Ağda bandından tahriş olan bıyık bölgesine sürülebilirmi?

  1. Sürülebilir sadece tahriş var ise iyi gelecektir

 3. Baran Artıkkatı dedi ki:

  Merhaba ben fito kremi yüzümdeki yanık,sivilce ve güneş lekeleri için aldım yüzüme nasil uygularım ve gunde kac defa kullanmam gerek yüzümde kac saat durması uygun olur ve kac hafta sonra etkisini gosterir. Ayrıaten 40gr lik fito krem kac hafta gider teşekkürler

 4. Ksjsjsj dedi ki:

  Fito krem pişik de kullanılabilir mi