Fucidin Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

28.08.2020
Fucidin Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Fucidin krem cilt bakteri ve enfeksiyonlarında kullanımı ve başarılı sonuçları ile bilinen bir kremdir. Aslında genel olarak cilt enfeksiyonları için kullanılsa da farklı farklı bir çok hastalık ve cilt sorunlarında kullanılabilen etkili bir merhemdir.

Fucidin Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? 1

İlacın prospektüs bilgileri için aşağıda ki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Fucidin krem ilaç prospektüsü PDF

Bu yazımda fucidin krem hakkında bir takım bilgiler vermenin yanı sıra özellikle kullanmayı düşünen insanlar tarafından merak edilen sıkça sorulan tüm sorulara da cevaplar vermeye çalışacağım.

Kısaca Konu Başlıkları gizle

1- Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır?

Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır
Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır?

a- Yanıklar İçin Kullanılır

Cilt yanıklarında bu kremi kullanabilir ancak asıl amacı tabi ki bu değil. Bu nedenle yanıklar için daha etkili asıl amacı yanık olan kremler kullanmak daha mantıklı olabilir. Fucidin krem ise özellikle ciltte oluşan iltihabı yok etmek için kullanımı ideal bir kremdir.

b- Yaralar İçin Kullanılır

Cilt yaralarında kullanımı yaygın bir kremdir, özellikle iltihaplı yaralarda kullanılması sonucunda iltihap kurutma özelliğine sahip olan fucidin kremin faydası olmaktadır. Tabi yara için kullanılabilecek asıl amacı yara kremi olan bir çok krem bulunmaktadır, alternatif olarak fucidin kremi kullanabilirsiniz.

c- İltihaplı Akneler İçin Kullanılır

Fucidin kremin asıl amacı tam olarak budur, iltihaplı akne, sivilce için kullanımı ideal bir kremdir ve özellikle iltihabı kurutma özelliği ile bilinmektedir. Bu ve benzeri cilt sorunları için düzenli kullanımında ciddi faydalar sağlayacaktır.

İlgili Konu  Reparil Jel Fiyatı ve Kullanımı

ç- Kaşıntı İçin Kullanılır

Cilt kaşıntıları çok can sıkıcıdır ve aslında kaşıntı tek başına tedavi gerektiren bir durum değildir çoğu zaman. Cildinizin kaşınmasına sebep olan sorunu bulup ona göre bir krem kullanımı yapılması daha doğru olur. Bu durumda yapılması gereken en doğru hareket doktorunuza görünmek ve vereceği reçete doğrultusunda ilaç kullanımı yapmaktır. Doktorunuz fucidin krem önermiş ise pek tabi kaşıntı tedavisi için kullanılabilen bir kremdir.

d- Kuru veya İltihaplı Sivilce Tedavisinde Kullanılır

Aslında bununla alakalı yukarıda da bilgi vermiştim ancak detayına inmek gerekirse fucidin krem özellikle iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılır ve çok olumlu sonuçlar çıkarır. Etkin maddesi olan fusidik asit sayesinde sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

e- Egzama Tedavisi İçin Kullanılır

Egzama tedavisi aslında krem ile geçiştirilebilecek bir şey değildir. Ancak fucidin krem egzama kaynaklı cilt kaşıntıları için fayda sağlayacaktır. Egzama kaşıntıları için kullanılabilecek çok daha faydalı sabun çeşitlerinin var olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim, alternatif olarak fucidin krem kullanımı da önerilmektedir.

2- Fucidin Krem Kullanımı

Fucidin kremi günde 2 yada 3 defa düzenli kullanmalısınız, kullanmadan önce cildinizde kremi uygulayacağınız bölgeyi su ile temizlemeyi ve havlu yardımı ile kurulamayı unutmayın. Son olarak kremi 2 hafta kadar düzenli kullanmaya özen gösteriniz. Doğru kullanım sonrasında faydaları azımsanmayacak kadar fazladır emin olabilirsiniz.

a- Bebeklerde Kullanımı

Bebek cildinin yetişkinlere göre çok daha hassas olduğunu hepimiz biliyoruz, bu nedenle kesinlikle bebeklerde kullanımı konusunda çok dikkatli olmak gerekiyor. Bebeklerde özellikle herhangi bir ilacın kullanılmadan önce doktor önerisi olması gerektiğini unutmayın.

b- Vajinada Kullanımı

Vajina bölgesinin hassasiyeti söz konusudur bu nedenle herhangi bir ilaç kullanımında dikkatli olmak gereklidir. Vajina içine kullanımı önerilmez ancak çevresinde kullanılabilir. Vajina çevresine uygularken sorun yaşanmaz.

c- Yetişkinlerde Kullanımı

Fucidin krem ​​sivilce ve cilt yaraları için kullanılan bir kremdir. Tek kullanımlık krem, açık yaralar haricinde doğrudan sorunlu bölgeye uygulanabilir. Özellikle sivilce izleri için etkili olan krem ​​tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır. Yetişkin bireyler için ana kullanım amacı budur.

Fucidin Krem SSS

 1. Fucidin Krem Nedir?

  Fucidin krem, ciltte bakteri oluşumunun neden olduğu iltihaplanma, cilt hastalıkları, yaralar ve lekeleri tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotik kremdir.

 2. Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

  Fucidin krem, ciltte bakteri üremesine bağlı gelişen iltihaplanma, cilt rahatsızlıkları, yaralar ve lekeleri tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotik kremdir. Saç köklerinin iltihaplanması, cilt yüzeyindeki sivilceler ve sivilce izleri gibi cilt problemlerinde kullanılan fucidin krem, düzenli kullanıldığında başarılı sonuçlar verir.

 3. Uçuğa iyi gelir mi?

  Fucidin, uçuk şikayetlerinde kullanılmaktadır. Uçuğun hızla iyileşmesine yardımcı olur ve iz bırakmaz.

 4. Vajinaya sürülür mü?

  Vajinaya fucidin krem ​​uygulanıp uygulanmadığı sorusu kadınlar için en önemli sorulardan biridir. Fucidin kremini vajina çevresine uygularsanız kullanabilirsiniz. Vajina içine uyguladığınızdan emin olun.

 5. Reçetesiz alınır mı?

  Eczaneden reçetesiz satın alınan krem, doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Farklı cilt tiplerinde farklı sonuçlara neden olabileceğinden mutlaka hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

 6. Yan etkileri var mı?

  Karın ağrısı, nefes almada zorluk, burun deliklerinde, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik olması durumunda derhal doktorunuza haber vermelisiniz. Kremin uygulama alanında kullanılmasından dolayı genel bir yan etki bildirilmemiştir.

 7. Ağız içine sürülür mü?

  Ağızdan alınması uygun değildir. Yani ağızda ve dudaklarda iç kısımda ki herhangi bir yara uygulamamaya özen gösterilmelidir.

 8. Siğil için kullanılır mı?

  Fucidin krem, antibiyotikli bir kremdir. Yaralar, kesikler, küçük yanıklar, arı ısırması, böcek ısırması, sivrisinek ısırıkları, siğil ve sivilceler, yaralar, sivilce izleri, mikrop hücreleri gibi birçok durumda doktorlar tarafından reçete edilir.

 9. Bebeklerde kullanılır mı?

  Çocuklarda kullanımı için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor ancak bebeklerde kullanımı kesinlikle önerilmeyen bir krem.

 10. Ayak mantarına iyi gelir mi?

  Fucidin krem ayak mantarlarının tedavisinde kullanılabilen bir kremdir. Ancak yinede doktor tavsiyesi olmadan kullanmamaya özen gösterilmelidir.

 11. Açık yara için kullanılır mı?

  Kremi açık yaralarda kullanmayınız ancak diğer kabuklanmış yaralar için kullanımında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 12. Bebeklerde pişik için kullanılır mı?

  Krem herhangi bir alanda bebeklerin kullanımı için uygun değildir.

 13. Böcek sokması için kullanılır mı?

  Fucidin böcek ısırmalarında kullanabileceğiniz etkili bir yapıya sahip olmasına rağmen eğer zehirli bir böcek tarafından ısırılmış iseniz derhal doktor gözetimine girmeniz gerekmektedir.

 14. Açıldıktan sonra ne kadar kullanılır?

  Bir uzman reçetesi sonrasında kullanılması gereken bu krem, sivilceye meyilli bölgeye doktorunuzun tavsiyesi üzerine günde 2 veya 3 kez uygulanabilir.

 15. Basura iyi gelir mi?

  Basur için kullanımı önerilmemektedir ancak yinede doktorunuzun reçete etmesi halinde kullanabilirsiniz.

 16. Cilt lekelerine iyi gelir mi?

  Bu krem ​​ciltteki bakteri, küf, maya ve mantar enfeksiyonlarını iyileştirir. Yaralar, sivilce izleri ve lekeler için kullanılır.

 17. Cinsel organa sürülür mü?

  Cinsel organda kullanımı için önce doktor onayı olması elzem bir durumdur. Doktorunuzun önerisi halinde kullanabilirsiniz.

 18. Çatlaklara iyi gelir mi?

  Çatlaklar için kullanılabilir ancak etkili değildir.

 19. Çillere iyi gelir mi?

  Çiller için herhangi bir olumlu etkisi olmamaktadır.

 20. Su çiçeği için kullanılır mı?

  Su çiçeği, genellikle çocukları etkileyen viral bir hastalıktır. Vücudun her yerinde kaşıntılı kırmızı kabarcıklara benziyor. Zamanla kaşıntıya neden olan döküntüler ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda, semptomları hafifletmek ve kaşıntıyı gidermek için suçiçeği kremi kullanabilirsiniz. Ancak fucidin krem bu konuda size yardımcı olmayacaktır.

 21. Göz çevresine sürülür mü?

  Göz çevresinde kullanılmasında herhangi bir mahsur yoktur ancak gözlerinize temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

 22. Fucidin kremi devlet karşılıyor mu?

  Krem sgk tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca karşılanmasının yanı sıra herhangi bir ödeme farkı olmamaktadır.

 23. Dudağa sürülür mü?

  Dudağa sürülmesinde herhangi bir mahsur bulunmuyor ancak dudak içine sürülmesi bir takım risklere yol açabilir. Dikkatli kullanınız.

 24. Dolamaya iyi gelir mi?

  Dolama için kullananlar genellikle faydasını gördüklerini belirtmekteler. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 25. Dikişli yaraya sürülür mü?

  Yaralarda kullanımı faydalı bir kremdir buna dikişli yara da dahil. Sadece açık yaralar için kullanmamaya özen gösterilmelidir.

 26. En fazla kaç gün kullanılır?

  Kullanımı ile ilgili gün sınırı sadece doktorunuz tarafından belirlenebilir. Günde 2-3 doz kullanım ile kullanım amacınıza uygun gün sınırı belirtilecektir.

 27. Hemoroide iyi gelir mi?

  Hemoroitler, anal kanalın sonunda, rektum ve anüsün altında bulunan damarlardır. Bu kan damarlarının duvarları bazen o kadar gerilir ki arterler daha fazla şişer ve tahriş olur. Bu şişlik ve tahriş sonucunda makattan dışarı çıkarlar. Fucdin kremi doktor tavsiyesi olmadan hemoroit tedavisi için kullanmayınız.

 28. Hayvanlarda kullanılır mı?

  Krem antibiyotik özelliktedir ve bu amaç ile kullanılmaktadır. Hayvanınızın yaraları için veteriner hekiminizin önerileri doğrultusunda hareket ediniz.

 29. Hamilelikte kullanılır mı?

  Gebe kadınlarda kullanımına ilişkin yeterli bilgi bulunmamaktadır. Ancak, yalnızca yarar / zarar ilişkisi bir hekim tarafından kapsamlı bir şekilde değerlendirilmişse kullanılmalıdır. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

 30. Makat çatlağı için kullanılır mı?

  Çatlaklar için faydalı olan fucidini makat çatlakları içinde kullanmanız için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz faydalı olacaktır.

 31. Tırnak batmasına iyi gelir mi?

  Fucidin krem tırnak batması için doktor önerisi olur ise kullanılabilir. Açık yaralarda kullanımı önerilmeyen bir krem, tırnak batması neticesinde oluşan yaralar ise genelde açık ve iltihaplı şekildedir. Yaranın durumuna göre doktor gözetiminde kullanılabilir.

 32. Tahrişe iyi gelir mi?

  Ciltteki herhangi bir nedenle oluşabilecek tahriş olmuş alanlarda uygun düzeyde fucidin krem kullanımı için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 33. Vajinal mantara iyi gelir mi?

  Vajinal mantar oluşumuna doktor tarafından reçete edilebilmektedir. Doktorunuzun önermeleri neticesinde kullanabilirsiniz.

 34. Ne zaman etkisini gösterir?

  Doğru doz ve aralıklarda kullanmanız halinde yaklaşık 10 gün içinde etkisini görebilirsiniz.

Bu kremin kullanımı tamamen kişilerin kendi sorumluluğundadır ve sağlık açısından oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta konuanlatimi.net sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Konu  Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Konu Anlatımı