Gelinlik Seçemiyorum Diyenlere Gelinlik Seçimi

Gelinlik Seçemiyorum Diyenlere Gelinlik Seçimi

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik seçimi her bayan için çok önemlidir. Çünkü hayatının bu özel anında her bayan şık ve güzel görünmek ister. Bugün sizlere gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli, şık bir gelin olmak için neler yapılmalı bunlarla ilgili küçük tüyolar vereceğiz. Gelinlik seçiminde en önemli unsur, vücut yapınıza uygun bir model seçmenizdir.

Vücudunuza uygun bir gelinlikle hem düğün boyunca rahat edersiniz, hem de şık görünürsünüz. Seçiminizi yaparken mevsimi ve düğünün yapılacağı mekanı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Yazın açık havada yapılacak bir düğünle, kışın kapalı bir mekanda yapılacak düğünde giyilecek gelinlikler birbirinden farklı olmalı.

Mütevazi bir ortamda gerçekleşecek düğünde şık fakat abartısız bir gelinlik modeli seçmeniz gerekir. Düğün şık bir salonda yapılacaksa o zaman gelinlik de sizin şıklığınızı ve zerafetinizi ortaya çıkaracak bir model olmalı. Kışın gelinlik seçerken pelerin, bolero, tülden şal gibi aksesuarları da göz ardı etmemelisiniz.

Hava soğuk olduğu için dekolteli bir gelinlik giyemeyecek bile olsanız, kol ve dekolte bölgesi dantel olan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Sıcak yaz aylarında ise sizi serin tutacak straplez ya da omuzları açıkta bırakan bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

İlgili Konu  Alın kırışıklığı nasıl giderilir? Alın kırışıklığına ne iyi gelir?

Zayıf Gelinler için Gelinlik Modelleri

Zayıf Gelinler için Gelinlik Modelleri
Zayıf Gelinler için Gelinlik Modelleri

Zayıf gelinler, kilolu gelinlere oranla gelinlik seçiminde son derece avantajlıdır. Her ne kadar zayıf olsanız da gelinlik seçerken vücudunuza uyan modelleri tercih ederek, daha zarif ve çekici bir gelin olabilirsiniz. Zayıf gelinler hangi gelinlikleri tercih etmeli, sorusunun cevabı olarak karşımıza en çok çıkan gelinlik modelleri straplez, yuvarlak yaka ve prenses yaka gelinlik modelleridir.

İki parçalı gelinlikler ve balık gelinlikler de zayıf bayanları çok şık ve zarif gösteren gelinlik modelleri arasında bulunmaktadır. Minyon tipli gelin adayları ağır işlemeli, fırfırlı kumaşlar ve balon eteklerin yerine dantel ve ince kumaşlı gelinlikleri tercih edebilirler. Zayıf ve uzun boylu olanlar beli kemerli gelinlikleri de tercihleri arasına alabilirler.

Kalın askılı gelinlikler yerine, tek omuzlu gelinlikleri seçebilirsiniz. Dekolteli bir gelinlik istiyorsanız göğüs ya da sırt dekolteli gelinlikleri de rahatlıkla giyebileceğinizi söyleyebiliriz. Uzun kollu gelinlik modelleri kullanacaksanız kolları tül olan gelinliklerin sizi daha zarif göstereceğini unutmayın.

Kilolu Gelinler için Gelinlik Modelleri

Kilolu Gelinler için Gelinlik Modelleri
Kilolu Gelinler için Gelinlik Modelleri

Kilolu gelinler, düğünlerinde şık bir gelin olamayacaklarını düşünüp üzülüyor olabilirler. Oysa ki vücut tipine uygun bir gelinlikle, şık görünmeyecek gelin yoktur. Önemli olan vücuttaki kusurları gizleyebilmek. Kilolu gelinler hangi gelinlikleri tercih etmeli, diye soranlara ilk önerimiz kilolarını açığa çıkarmayacak gelinlik modellerini seçmeleri olacak. 

İlgili Konu  Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Belden doğru A biçiminde genişleyen etekleri olan gelinlik modelleri, kilolu gelin adayları için idealdir. Gelinliğinizde göğüs altından başlayan drapeler bulunmasını tercih edebilirsiniz. Bu tür gelinlik modelleri de vücudu olduğundan daha ince göstermekte etkilidir. Kilolu olduğunuz için dekolteli gelinlik giyemeyeceğinizi düşünmeyin.

V yaka dekoltesi bulunan gelinlikler üzerinizde çok hoş duracaktır. Vücudunuzdaki kilo dağılımına göre gelinliğinizdeki taşlar ve işlemelerle dikkati istediğiniz bölgelere yoğunlaştırabilirsiniz. Kollarınız kalın ise uzun kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Askılı gelinlik modellerinde karar kıldıysanız, kalın askılı olması gerektiğini unutmayın. Kilolu gelinleri zayıf gösteren gelinlikler konusuna değindik. Son olarak yuvarlak yaka, likralı kumaş, balon etek ve balık gelinlik modelleri sizi kilolu göstereceği için bu tip gelinlikleri seçeneklerinizden çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzun Boylu Gelinler için Gelinlik Modelleri

Uzun Boylu Gelinler için Gelinlik Modelleri
Uzun Boylu Gelinler için Gelinlik Modelleri

Uzun boylu gelinler vücut yapılarına uygun gelinlik tercih ederek, tüm zarafetlerini rahatlıkla gözler önüne serebilirler. Uzun boylu gelinlere uygun gelinlik modelleri arasında balık ve A tipi gelinlik modelleri ilk sırada yer alır.

Straplez gelinlikleri rahatlıkla taşıyabilecek bir vücudunuz olduğu için, bu imkanınızı değerlendirebilirsiniz. Düğün kış aylarında olacaksa, dantel kollu gelinlikler sizi daha zarif ve şık gösterecektir. Eğer uzun bacaklı iseniz, gövdenizin üst kısmını da uzun göstermek için derin V yaka kesimli gelinlik modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

İlgili Konu  El Çizgileri Ne Anlama Gelir? | Elfabe

Çok sade ve düz gelinlikler yerine etek kısmı fırfırlı olan gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Sırt dekolteli gelinlikler güzelliğinizi ve cesaretinizi ortaya koyabileceğiniz modeller olarak mutlaka aklınızda bulunsun. İki parçalı gelinlik modelleri de estetik bir görünüm oluşturması bakımından, üzerinizde hoş duracaktır. ince bir beliniz varsa bunu kemerli bir gelinlik modeli ile açığa çıkarabilirsiniz.

Kısa Boylu Gelinler için Gelinlik Modelleri

Kısa Boylu Gelinler için Gelinlik Modelleri
Kısa Boylu Gelinler için Gelinlik Modelleri

Yakın zamanda düğünü olacak kısa boylu gelin adayları için küçük fakat etkili tüyolarımız var. Boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için sadece topuklu ayakkabı giymek yeterli değil.

Bunun yanında sizi daha uzun boylu gösterecek gelinlik modelleri arasından bir tercih yapmanız gerekiyor. Bu konuda öncelikli seçiminiz tek parça, bel kısmında dikiş bulunmayan ve kemersiz gelinlik modellerinden yana olmalı. Askılı, V yakalı ya da dik yakalı gelinlik modelleri üzerinizde oldukça hoş duracaktır.

İşlemeli bir gelinlik seçeceğiniz zaman, işlemelerinin vücudun üst bölgesinde bulunmasına dikkat etmelisiniz. Etekleri kabarık olan gelinlik modelleri sizi kısa göstereceği için bu tür gelinlikleri seçenekleriniz arasından kaldırmalısınız. Kısa boylu gelinlere uygun gelinlik modelleri konusundaki bir diğer önemli nokta da, gelinliğin duvağıdır. Eğer duvak kullanacaksanız bunun çok uzun olmaması gerektiğini unutmayın.

Pratik Bilgiler

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.