Girişimci ve Başarılı Girişimcilerin Özellikleri | Girişimci Kimdir?

19.04.2020
Girişimci ve Başarılı Girişimcilerin Özellikleri | Girişimci Kimdir?

Ekonomik değerlerin üretilmesi ve pazarlanması için doğal kaynakların, emeğin ve sermayenin bir araya getirilmesi, bu değerlerin belirli bir düzende kullanılması için de bazı kişilerin önderlik etmesi gerekir.

Girişimci ve Başarılı Girişimcilerin Özellikleri | Girişimci Kimdir? 1

Sermaye, emek ve doğal kaynakları belli bir sistem içerisinde bir araya getirecek kişi; neyin, nasıl, ne zaman ve nerede üretileceğine karar vermeli, bunun için gerekli tüm çalışmaları yapmalıdır.

Bunları yapacak olanlar da girişimcilerdir. Ekonomik yaşamın ve işleyişin çıkış noktasını insan ihtiyaçları oluşturur. İnsanlar ihtiyaçlarının karşılanmasını isterler. Bunun için de amaçlı etkinliklerde bulunurlar.

Bir sonuç elde etmek, herhangi bir şey ortaya koymak için güç harcayarak yapılmış olan etkinliklere iş adı verilir.Yaptıkları amaçlı faaliyetlerden olumlu sonuç aldıklarında mutlu olur, olumsuz sonuç aldıklarında ise mutsuzluk duyarlar.

İlgili Konu  Girişimcilerin İş Ahlakı

İhtiyaçların ortaya çıkma süreci tüm insanlarda aynıdır. Ancak ihtiyacın çeşidi ve şiddeti insandan insana farklılık gösterir. Örneğin kimi insan daha iyi giyinmeye öncelik verirken kimileri de kültürel gereksinimleri gidermeyi daha çok önemseyebilir.

Girişimcilik Ders Notları

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.