Hızlı ve Kolay Kilo Verme Yolları

Hızlı ve Kolay Kilo Verme Yolları

Fazla kilo, dünyadaki birçok insanın ortak problemidir. Günümüzde, gün geçtikçe şişmanlaşan yeni bir nesil oluşmaktadır. Hiç kuşkusuz bunun birçok sebebi vardır. En önemli sebepleri ise; düzensiz beslenme, paketlenmiş gıdalar, şekerli yiyecekler ve hareketsiz yaşamdır.

Unutulmaması gereken nokta, kilolar çok çabuk alınır fakat hiç de kolay verilmez. Hızlı ve kolay kilo verme yöntemlerini öğrenen bir kişi için, kilo vermek oldukça kolaydır. Bazı kurallara uyulduğu taktir de, en kısa sürede kilo verilecektir. Hızlı kilo verme konusunda yapılan araştırmalarda, bir çok çarpıcı sonuca ulaşılmıştır.

Beyninizi, tok olduğunuza dair kandırın

Alışılmış diyetleri uygulamaya başladığınızda, çok yavaş kilo verdiğinizi görürsünüz. Bunun sebebi, beyniniz vücudunuza giren yiyeceklerin azaldığını algıladığında, bunu bir tehdit olarak algılar ve kendini korumak için yağ depolamaya başlar. İşte neden yağdan değil de kastan kilo verdiğinizin sebebi budur. Bunu önlemek için, beyninizi kanırın. Sık aralıklarla, az miktarlarda yemek yemenin önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Bol bol su tüketin

Günde 2 litre suyu mutlaka tüketin. Su, vücudunuzdaki şişkinliğin atılmasını ve mekanizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda tokluk yaratır. Çoğu zaman karnımızın acıktığını hissederiz fakat bunun sebebi, vücudun suya olan ihtiyacıdır. Bir bardak su içildiğinde, açlık hissi kaybolacaktır.

Dengeli ve düzenli beslenin

Dengeli ve düzenli beslenerek, eski beslenme alışkanlığınızı bir kenara bırakın. Günde en az 6 öğün, sağlıklı besinler yiyin. Bol bol meyve ve sebze tüketin. Doğal bitki çayları için. Kolay kilo verme, sanıldığı kadar zor olmayacaktır.

Sporu hayatınıza sokun

Hareketli yaşama kendinizi alıştırın. En azından hafta da 2 gün, doğa yürüyüşleri yapın. Asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih edin. Kısa mesafelere yürüyerek gidin.

Şekeri ve şekerli yiyecekleri hayatınızdan çıkarın.

Günümüzün en tehlikeli hastalıklarından biri şekerdir. Çünkü çok çabuk kilo almayı sağlarken, bütün vücudun dengesini bozan, adeta bir zehirdir.

Unlu gıdaları çok az tüketin

Mümkün olduğunca az ekmek ve pasta gibi unlu gıdaları tüketin. Çünkü bunların hepsi, vücutta şekere  dönüşür. Eğer mümkünde hiç yenmemelidir.

Lifli gıdalar daha çok tüketin

Lif bakımından zengin gıdaları tüketmek, mide ve bağırsaklara iyi geldiği gibi, metabolizmanızı da hızlandırarak kilo vermenizi sağlayacaktır. Kabak, salatalık, karnabahar, lahana gibi gıdalar, liften zengin gıdalardır.

Tüm bunlara uyduğunuz sürece kilo vermemeniz mümkün değildir. Önemli olan iradeli olmanız  ve kararlı bir duruş sergilemenizidir. Çok çabuk ve kolay kilo verdiğinizi gördükçe daha da mutlu olacak ve hayata daha olumlu bakacaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
Recep Bayoğlu
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x