Ihlamur Balının Faydaları ve Özellikleri

Ihlamur Balının Faydaları ve Özellikleri

Bahar aylarının gelişiyle birlikte, ıhlamur ağacının etrafında birçok arı tarafından üretilen ıhlamur balının faydaları nelerdir? Son günlerde popüler hale gelen ıhlamur balı, birçok hastalıkta protein içerdiğinden etkili sonuçlar elde etmeye yardımcı olabilir. Birçok insanın merak ettiği soruların başında, bu ürünün faydaları nelerdir?

Ihlamur Balının Faydaları ve Özellikleri 1

Ihlamur Balı Nedir?

Ihlamur balı faydalarının ne olduğu sorusunu sormadan önce, bu ürün hakkında ayrıntılı bilgi almak çok önemlidir. Ülkemizde ıhlamur balı genellikle Artvin, Yalova, Rize ve Bursa illerinde üretilmektedir. İlkbaharda, ıhlamur ağaçlarının etrafına yerleştirilen arılar, agastaki ıhlamur çiçeklerine yerleştirilir. Bu çiçeklerden elde edilen nektardan elde edilen bala ıhlamur balı denir. Diğer ballara kıyasla, bu balın kıvamı koyudur, tadı ve kokusu farklıdır.

İlgili Konu  Üzüm Suyu Neye İyi Gelir?

Normal baldan daha fazlasını üretmek zor olan bir bal türüdür. Bu ağaçların üretimi zordur, çünkü çiçeklenme zamanı kestane ağaçları çiçek açtığında gelir. Bu nedenle, ıhlamur balı ve kestane balı bazen karıştırılır. Giderek, bu ürün birçok hastalığın tedavisini desteklemek için kullanılır. Destek olarak kullanılan ürün, istenen sonuçları elde etmenize yardımcı olabilir.

Ihlamur Balının Özellikleri

Doğal ve organik bir yapıya sahip olan ıhlamur balı özellikleri bakımından kullanımı daha kolay ve daha uygundur. Sağlığı tercih edenler için etkili sonuçlar elde etmeye yardımcı olabilir. Bu bal net bir görünüme sahiptir ve belirgin bir ıhlamur çiçeği kokusuna sahiptir. Damakta çiçeği hissettiren güçlü bir aroma vardır.

Sıvı bir yapıya sahip olan balın kalıcı bir lezzeti ve ağızda hızla dağılabilen bir dokusu vardır. Kullanıcı sayısını artıran bu sayı ülkemizde büyük talep görüyor. Ihlamur çiçeklerinden arılar tarafından elde edilen nektarı içeren bu bal, herhangi bir katkı maddesi içermeyen çok önemli bir besindir. Bu ürünü almaya karar verdiğinizde, güvenli bir yerden almak kesinlikle büyük fayda sağlayacaktır.

İlgili Konu  Atkuyruğu Otu (Kırkkilit Otu) ve Faydaları

Ihlamur Balının Faydaları Hakkında

Ihlamur balı lezzetli bir aromaya sahiptir ve kahvaltının tadına tat katacaktır. Ihlamur balının bilinmeyen faydaları hakkında;

 • Ihlamur balı kanseri önleyebilir,
 • Sinir sisteminin korunması ve güçlendirilmesi konusunda destek olabilir,
 • İnsanların terlemesine ve böylece soğuktan kurtulmasına yardımcı olur.
 • Balın vücudu sakinleştirmesine yardımcı olması gibi, bir kişinin rahatlamasına da yardımcı olabilir.
 • ıhlamur balı antipiretik özelliklere sahiptir ve balgam ve kuru öksürüğü ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.
 • Ihlamurun soğuk algınlığı, grip ve gribe karşı genellikle iyi olduğu iyi bilinmektedir. Bu durumda puanınızı tedavi etmenize yardımcı olabilir,
 • Düzenli kullanıldığında korku ve kaygıyı azaltabilir,
 • Depresyon ve streste kullanıma uygun olan bal, insanları rahatlatmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur
 • Migren önleme ürünü, migren baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.
 • Kas ağrıları ve kas spazmları sırasında destekleyebilir,
 • Sindirim problemlerini hafifletmede etkili olabilir,
 • ıhlamur balı, karaciğer hastalıkları için bir tedavi olarak kullanılabilir ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
 • Metabolizmayı ve sindirim sistemini destekleyebilir,
 • Safra kesesi sorunu olanları tedavi etmek için kullanılabilir,
 • Birçok hastalığı desteklemek için kullanılan ıhlamur balı, ishal durumunda bir çözüm elde etmek için de iyi olabilir.
İlgili Konu  Kendir Tohumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.