İnteraktif Hukuk / Kargo Teslim Dolandırıcılığı / İfşa

28.09.2021
İnteraktif Hukuk / Kargo Teslim Dolandırıcılığı / İfşa

Kargo teslim almadığınız için satıcıyı zarara uğrattığınıza dair hakkınızda yasal işlem başlatılacağı yönünde arandınız mı? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz, ben de aynı konu ile ilgili arandım ve şimdi arayan numaralar avukat isimleri v.s herşeyi ifşa etme vakti. Öncelikle bilmenizi isterimki yasal olarak kargoyu teslim almama veya alıp tekrar iade etme hakkınız her zaman var bu konuda içiniz rahat olsun.

İnteraktif Hukuk / Kargo Teslim Dolandırıcılığı / İfşa 1

Aşağıda bir hukuk insanının bu konu ile ilgili yorumunu paylaşıyorum isterseniz bağlantıya tıklayıp yazının tamamını okuyabilirsiniz.

Şimdi buradan vatandaşlara bilgilendirme yapıyorum. Bu tür ürünleri teslim almayın. Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

Eğer öyle bir şey olsaydı herkes birbirine kargo gönderir ve teslim almadı diye icraya verirdi!!!

Kaldı ki teslim almış olsanız ve hatta ücretini bile ödemiş olsanız internet üzerinden alınan ürünlerde ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde sebepsiz yere iade hakkınız bulunmaktadır.http://www.yagmurcaglar.com.tr/Detay.asp?hid=22

Gelelim benim neler yaşadığıma ve numaraları ifşa etmeye;

İnteraktif LTD ŞTİ’den arıyoruz yalanı

İlk olarak bana bir arama yapıldı ve “İnteraktif LTD ŞTİ”den arıyoruz. 1 yıl önce diş jeli almış ve kargoyu teslim almamışsınız dendi bende tabi hatırlamıyorum böyle bir şey eee dedim hakkınızda “satıcıyı zarara uğratma” konusunda yasal işlem başlatılacak dedi. Bende böyle saçma şey mi olur dedim ve umursamayarak gidin istediğiniz davayı açın dedim kapattım sonra internetten araştırma yaptım ve aşağıda ki bilgiye ulaştım.

İlgili Konu  Legizi Uygulaması Nedir? Dolandırıcılık mı?

Beni arayan numaralar :

 • 532 139 25 93
 • 532 139 36 92
 • interaktifhukuk.com adlı bir adres paylaşıyorlar bu hukuk bürosu ise kendilerinin konu ile alakadar olmadıklarını duyuru olarak sitelerine eklemişler.

MSY 9. Madde Cayma hakkı;

1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

(2) Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Bunun sonrasında ise beni arayan kişiyi arayıp kargoyu yeniden göndermesini ve teslim alacağımı söyledim ve 3 gün sonra yeniden arandım ürününüz belirttiğiniz kargoda şu an teslim alabilirsiniz. Dediler;

İlgili Konu  Bir erkeğin hoşlandığı nasıl anlaşılır?

Ürünü teslim almayacağımı ve beni aramamalarını söyledim sonrasında ise bir avukat adı ile mesaj geldi. Mesaj metni aşağıda;

İnteraktif Hukuk / Kargo Teslim Dolandırıcılığı / İfşa 2

Burada adı geçen avukat isminin kullanıldığını ve böyle bir şeyin olmadığını yasal süreci başlattıklarını söylüyor. Avukatın numarası olarak verilen numara ise sürekli meşgul ve ulaşılamayan bir numara. Siz siz olun bu kansız şerefsiz dolandırıcılara 1 liranızı bile kaptırmayın gidin o para ile köpek maması alıp sokak köpeklerini besleyin yine de bu kansızlara paranızı kaptırmayın.

Edit: +905421446410

Bugün (16.12.2021) +905421446410 bu numara tarafından arandım MTS Kargo tahsilat biriminden aradıklarını söylediler. Taktik yukarıdaki ile aynı ama bu defa ben biraz fevri davranıp dolandırıcı olduklarını söyledim ve kapattılar keşke söylemeyip 3. kez kargo parası ödetseydim ama olmadı. Bir dahaki sefere kesinlikle bir kargo parası daha ödeteceğim.

İlgili Konu  En Kaliteli İpek Şal Modelleri ve Fiyatları

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

 1. alp dedi ki:

  Merhaba.Beni de 2 saat önce aradılar. 1.Adımı soyadımı nerden biliyorlar? 2. İş adresimi nerden biliyorlar? Asıl mesele ve sorulması gereken bu arkadaşlar. Böyle bir sipariş yapmadım geri gelen de gidende yok.Kargo ücreti diyor ama 149 tl lik ürün bedeli ayrıca avukatlık ücreti de icra yoluyla temin edilir e devletten takip edin deniliyor. Tüketici hakem heyetini arayın arkadaşlar.size bana yapılan açıklamayı yapacaklardır. “kargo gelse ve iade de etseniz 14 gün içinde buna hakkınız var ayrıca 11 aydan buyana size neden bildirimde bulunmadılar dedi. Ayrıca para gönderirseniz sizi 1 ay sonra tekrar arayıp para talep ediyorlarmış korktuğunuz için. Sözün özü gülün gecin. Tedirgin olanlar da karakola/savcılığa başvuru yapablirler. (ayrıca; bu durumu sosyal medya başta olmak üzere tvlere de msj atabilirsiniz.)

 2. Hülya dedi ki:

  Merhaba
  Benide 5 dakika önce arayıp aynı yalanı söylediler. Onlara dolandırıcı olabileceklerini söylediğim zamanda telefon numaramı bana söyleyip bu numara ve IP adresi üzerinden sipariş verilmiş oradan ulaşıyorum nasıl dolandırıcı olabilirim dedi. Bende öylesiniz ve hakkımda, ürünü teslim almadığım için yasal süreç başlatabilirsiniz dedim :))
  Beni arayan dolandırıcı MTS şirketinin numarası:
  0542 144 64 19

  1. Teşekkürler Hülya hanım herkesten sizin yaptığınızı yapıp bu dolandırıcı numaralarını burada ifşa etmelerini bekliyorum.