İnternetten Bitcoin Nasıl Alınır?

05.10.2022
İnternetten Bitcoin Nasıl Alınır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki internet üzerinden bitcoin sahibi olmanın iki yolu bulunur. Birincisi platform üzerinden gerçek para birimi karşılığında satın almaktır. İkinci yol ise kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi yani madencilik sonucu ödül olarak bitcoin kazanmaktır.

İnternetten Bitcoin Nasıl Alınır? 1

İnternetten bitcoin nasıl alınır sorusu son zamanlardabitcoin yatırımı yapmak isteyen birçok kişi için önemli bir soru haline geldi ve arama motorlarına sıklıkla bu soru yazılır hale geldi.  İnternette bitcoin alım satımı yapan birçok platform bulunuyor. Fiyatları da piyasaların arz- talep durumuna göre değişiyor. Yani burada piyasanın sıkı bir takipçisi olmalısınız.

Order book nedir? Bir diğer deyişle emir defteri Bitcoin al sat işlemi yapabilmek için Bitcoin almak isteyenler ile bitcoin satmak isteyenlerin razı oldukları fiyatların elektronik olarak kayıtlı tutulduğu deftere denilmektedir.

Bitcoin Almak İçin Adımlar

İnternetten bitcoin nasıl alınır sorularına basit adımlarla cevap vermek gerekir ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle hangi platformdan bitcoin almaya karar verdiyseniz o platforma giriş yapmalısınız.  Adres çubuğunda yeşil renkli SSL Sertifikasının bulunduğundan emin olmalısınız
 • Eğer daha önceden doldurmadıysanız hesap kısmından doğum tarihi ve TC kimlik numarası bilgilerinin tamamlanması gerekiyor. Daha önceden bu bilgiler girildi ise atlayabilirsiniz
 • Hesabınızda hiç kripto para TRY bulunmuyor ise “para yatırma/ çekme” bölümünü tıklayın. Hesabınızda para varsa bu bölümü atlayabilirsiniz. 
 • TRY para yatırma bölümünden yatıracağınız miktarı yazarak bildirim gönder butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından da onay kutucuklarını işaretlemelisiniz. Ve ardından devam tuşunu tıklayın.
 • Karşınıza para yatırma kodu bölümü çıkacaktır. Buradaki işlem açıklaması kodunu not etmelisiniz
 • Adınıza kayıtlı olan bireysel ve vadesiz TRY hesabınız üzerinden para transferini gerçekleştirmeniz gerekmektedir 
 • Alıcı/ unvan bölümüne hangi platformdan bitcoin alıyorsanız onun adını yazmalısınız
 • Hatalı, eksik veyahut farklı bir alıcı adı ile gönderim sağlarsanız bu transferler banka tarafından reddedilecektir. Tekrar alıcıya para geri iade edilir.
 • Yapacağınız transferin açıklama bölümüne her bir transfer için ayrı ayrı üretilen, bildirim ekranının işlem açıklaması kısmında görülen kodun doğru yazılması gerekiyor. EFT/ Havale açıklama kısmında kod bulunmayan, kullanılmış ve geçersiz açıklama kodu bulunan gönderimler gönderici hesabına geri gönderiliyor.
 • Her yeni Türk Lirası yatırma bildirimi ile para yatırmanız için size gösterilen alıcı banka bilgilerini mutlaka kontrol etmelisiniz.
 • Kolay alış/ satış sekmesi ile daha kolay bir şekilde bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
 • Ne kadar TRY tutarında bitcoin alımı yapmak istiyorsanız bu tutarı yazarak  “bitcoin al” butonuna tıklamanız yeterlidir
 • Böylece işlem talebiniz alınmış olur.
İlgili Konu  Kwai Para Kazanma Yolları, Maaş Tablosu ve Ajans Bilgileri

Basit Al- Sat Ekranında Bitcoin Alımı

İnternetten bitcoin nasıl alınır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Şimdi ise gelelim basit al- sat ekranından bu işlemi nasıl yapacağımıza. Basit al- sat ekranına gelindiğinde buradan iki farklı şekilde emir verebilirsiniz.  Alım yapmak istediğinizde bitcoinin bulunduğu diliminden en iyi satış fiyatı olan Bitcoin almak için piyasa emir tipini kullanmak daha doğru olacaktır. Almak istenilen tutar girildikten sonra bitcoin al butonuna tıkladığınız zaman işlem onay ekranı açılır. Burada ödeyeceğiniz tutar ile komisyonu check ettikten sonra işlemi onaylamanız durumunda takas işlemi gerçekleşir. Bitcoin bakiyenize eklenmiş olur.

Limit Emir Seçeneği İle Bitcoin

İnternetten bitcoin nasıl alınır sorusunun cevaplarından bir diğeri olan  limit emir seçeneği ile bitcoin almayı düşünüyorsanız almak istediğiniz fiyat kutusuna bitcoin almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz miktar bölümüne de almak istediğiniz bitcoin miktarını  girerek  Bitcoin Al butonuna basmanız yeterli olacaktır.  İşlem onay ekranına baktığınızda fiyat, miktar, komisyon ile toplam tutar değerlerini göreceksiniz. Bunları da kontrol edip gözden geçirdikten sonra işlemi onaylamanız gerekmektedir. Bu şekilde emir alınmış olacaktır.  İnternetten bitcoin nasıl alınır sorularına böylece önemli hatlarıyla cevap vermiş olunur.

Bitcoinde Açık Emir

Emrinizin iletilmesinin ardından en iyi satış fiyatlarıyla kısmen ya da tamamen eşleşme olabilir veya emir defterine açık emir olarak da eklenebilir.  Limit emrinizin gerçekleşebilmesi için ise aynı ya da daha düşük fiyattan sarış emri verilmesini beklemeniz gerekiyor. Limit emriniz, emir vermiş olduğunuz Bitcoin miktarını karşılayacak bir satış emri ile eşleşmesi durumunda işlem karşılığında almış olduğunuz Bitcoin sizin bakiyenize eklenecektir.

İlgili Konu  Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Gelişmiş Al -Sat Ekranında Bitcoin Alımı

İnternetten bitcoin nasıl alınır sorularına yanıtlarımız devam ediyor. Basit Al-Sat ekranı yanında Gelişmiş Al-Sat ekranından da Bitcoin almanız mümkün. Gelişmiş Al-Sat ekranında üç farklı emir tipiyle karşılaşırsınız. Piyasa, Limit, Stop.

Piyasa emir tipiyle Bitcoin almak istediğiniz zaman yine satış dilimindeki en iyi satış fiyatından Bitcoin alabiliyorsunuz. Almak istenilen tutarı girip Bitcoin Al butonuna tıkladıkları zaman işlem onay ekranı açılır. Ödenecek tutar ile komisyonu kontrol ettikten sonra işlemi onaylayabilirsiniz. Takas işlemi bu şekilde gerçekleştirilir. Bakiyenize eklenir.

İnternetten bitcoin nasıl alınır sorularına cevaplarımız devam ediyor. Limit emir şıkkını kullanacaksanız Bitcoin almak için almak istenilen tutar kutusuna almak istediğiniz miktarı girip Bitcoin Al butonuna basmalısınız. İşlem onay ekranında gerekli kısımlar kontrol edildikten sonra emriniz iletilir. Emrinizin iletilmesinin ardından uygun bir fiyatla eşleşme olduktan sonra satış emri verilmesini beklersiniz.

İlgili Konu  Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim?

Stop Emir Ne Demektir?

İnternetten bitcoin nasıl alınır sorusunun bir diğer cevabı olan stop emir alternatifini kullanarak Bitcoin alacaksanız alış emrinizin emir defterine eklenecek fiyatı da belirleyebiliyorsunuz. Bitcoin sizin belirlemiş olduğunuz seviyeye ulaşınca, yine sizin belirleyeceğiniz fiyattan alış emri vermek üzere “tetikleme fiyatı” kutusuna, bitcoin fiyatının ulaşacağı değeri almak istediğiniz fiyat kutusuna,  almak istediğiniz miktar kutusuna da miktarı girip bitiriyorsunuz.

Bitcoin fiyatı belirlemiş olduğunuz seviyeye eriştiğinde o anki en iyi satış fiyatından almak istiyorsanız tetikleme fiyatı kutusunda bulunan piyasa seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. 

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.