İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır? Denenmiş Kesin Kazanç

05.10.2022
İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır? Denenmiş Kesin Kazanç

Bu yazımda İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır? detaylıca anlatacağım ve bu yöntem yıllardır para kazandığım denenmiş bir yöntemdir. Yazıyı okuyan ve anlayan 15 yaşında bir birey bile rahatlıkla hiç para harcamadan para kazanabilir. Bu sayede 15 yaşında nasıl para kazanılır? sorusuna da bir yanıt vermiş oldum :).

İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır? Denenmiş Kesin Kazanç 1

Gelelim konumuza yazımda gerçek anlamda bedava para kazanmanın yolunu vermiş olacağım, bunu iyi değerlendirin derim. Bedava para kazanma fikirleri arayışındaysanız başka yere bakmanıza gerek yok.

İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Sermayesiz nasıl para kazanılır
İnternetten Sermayesiz nasıl para kazanılır

1- Firma Araştırması Yapın

İnternet’ten sermayesiz para kazanmak için ilk yapmanız gereken şey bulunduğunuz şehirdeki küçük çaplı firmaları araştırmak ve numaralarını bir kenara not etmek olacak.

Örnek firmalar;

  • Halı yıkamacılar
  • Uydu / çanak anten kurulumu yapan firmalar
  • Teknik servisler
  • Elektronikçiler
  • Nakliyeciler

Bu liste böyle uzar gider illede bunlar olmayabilir, kendinize yakın hissettiğiniz İnternet’ten arama yolu ile bulunabilen herhangi bir iş için bu araştırmayı yapabilirsiniz. Bu işlemi tamamlayıp hedef firmaları bir kenara not ettiniz varsayıyorum ve devam ediyorum.

2- Yapacağınız İş Hakkında Blog Kurun

İnternet’ten hiç para harcamadan para kazanmak için yapmanız gereken ikinci iş belirlediğiniz firma hakkında bir blog kurmak olacak. Sermayesiz demiştik bu da sermayesiz olacak.

Örneğin; bir uydu çanak kurulumu yapan şirketi gözünüze kestirdiniz ve İstanbul’da ikamet ediyorsunuz. istanbuluydusistemleri.blogspot.com adında bir blogspot site kurup içine de konumuzla alakalı kaliteli en az 300 kelimelik 5 tane makale yazıp yazıların Google da üst sıralara çıkmasını bekleyin.

İlgili Konu  Kwai Para Kazanma Yolları, Maaş Tablosu ve Ajans Bilgileri

Blogspot site Nasıl Kurulur? Nasıl Para Kazandırır?

Blogger.com adresine giriş yapıp Google hesabınızla oturum açın sonrasında yeni bir blog oluşturarak telefon numaranızı v.s iletişim bilgilerinizi yazmaya başlayın. Blog kurma işlemi için detaylı bilgiyi buradan anlatmayacağım bu bizim konumuz değil bunun için Google’da yeterince bilgi mevcut.

3- İçeriklerinizi Google’da Yükseltin

İnternet’ten sermayesiz kazanç sağlamanın en önemli kısmını hallettiniz şimdi yazdığınız yazıların Google da üst sıraya gelmesi gerekiyor ki müşterileriniz aramaya başlasın ve para kazanın. Yazılarınızın çabucak farkedilmesi için Facebook’tan İstanbul ile ilgili tüm gruplara katılın ve bloğunuzun linkini bırakın, arkadaşlarınızdan veya tanıdığınız herkesten bloğunuza girip yorum yapmasını hatta paylaşmasını isteyin. Bu şekilde yazılarınızın Google’da yükselmesi hızlanacaktır. Ancak en önemli noktayı kaçırmayın.

Nedir en önemli nokta : Yazacağınız yazıyı gelişigüzel değil seo uyumlu olarak yazmalısınız ki Google sizi dikkate alsın yoksa rakiplerinizin arasından sıyrılmanız zor hatta imkansız olacaktır.

4- İşinizi Yapacak Kişilerle Anlaşın

Yazılarınızı seo uyumlu yazdınız ve Google da yükselmesi için gereken tüm paylaşım v.s işlemlerini yaptıktan sonra yazılarınızın yükselmesini beklemeden daha önce belirlediğiniz uydu çanak teknik servisleri ile iletişim kurmaya başlayın.

İlgili Konu  Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim?

Onlara teklifte bulunun “benim bir web sitem var ve bu sektörün İnternet işlerini alacağım bu işleri yaptıracak bir servis arıyorum” diyerek yaptığınız iş hakkında bilgi verin. Daha sonra da verdiğiniz işlerden alacağınız payın ne kadar olacağını konuşun ve anlaşın.

Önemli : Sadece bir firma ile anlaşma yapıp konuyu kapatmayın, ikinci hatta üçüncü bir şirket ile de aynı konuda anlaşın çünkü ilk firmanın size eksik iş yapma olasılığı var veya paranıza çökmeye çalışma olasılığı var. Bu tarz durumlar için ilk etapta deneme yanılma yolu ile doğru kişiyi bulup onunla sürekli çalışma yapabilirsiniz.

Bu işlemi de hallettikten sonra yazılarınız vesilesi ile size iş gelmeye başlayacak ve sizde arayan müşterilerle konuşup, fiyatta anlaşıp servise aktaracaksınız. Sonrasında servis işi tamamlayıp paranızı size teslim edecek.

Her şey bu kadar basit mi? İnternet’ten hiç para harcamadan bu şekilde para kazanılır mı? Bu sorularınızın cevabı evet bu iş bu kadar basit. Ancak dikkatli olmanız gereken bir kaç önemli kuraldan bahsedeceğim.

Sermayesiz Para Kazanmak İçin Uyulması Gereken Kurallar

1- İşinizi Takip Edin

Kesinlikle verdiğiniz işlerden sonra servis personelinden iş bitimi bilgisi isteyin servis ile anlaşma yaparken bu konuyu kesinlikle konuşun ve her iş sonrasında size bilgi vermesini isteyin. Bunu neden yapmalısınız?

  • Servis işi yapmaya gittiğinde müşteri iş yaptırmaktan vazgeçmiş olabilir.
  • Servis müşteriyi aradığında müşteri vazgeçmiş olabilir.
  • Servis işi yapmış ve size müşteri vazgeçti demiş olabilir.
  • Bu durumlar ile ilgili sorun yaşamamak için geri bildirim isteyin. Servis müşteri ile iletişim kurduktan veya işi bitirdikten sonra size kesinlikle bilgi vermeli.
İlgili Konu  İnstagramdan para kazanma yolları

2- Müşterilerden Feedback Alın

Servis size geri bildirim yaptıktan sonra kesinlikle müşterinizi arayın ve eğer iş yapılmış ise personellerden memnun olup olmadığını sorun. Eğer servis size işin yapılmadığını müşterinin kabul etmediğini v.s söylemiş ise müşterinize bunun nedenini sorun. Kim bilir belki de iş yapılmıştır.

3- Yapılan İşlerin Listesini Tutun

Verdiğiniz her işi, anlaştığınız fiyatı, işin tarihini ve alacağınız payın ne kadar olduğunu not edin bunu yapmaktaki amaç sonradan hesaplarda bir karmaşa olmamasıdır. Bunun için en garanti yol Whatsapp kullanmaktır. Bir Whatsapp grubu oluşturun bu grupta servis ve siz olun. Siz işlerin bilgilerini bu gruba atın, serviste geri bildirimi bu gruba yapsın ve mesajları arşivleyin. Bu şekilde herhangi bir para kaçağı yaşamadan ömür boyu 1 kuruş bile harcamadan sabit bir yan gelir elde etmiş olursunuz.

Sonuç olarak bu işlemi yaptıktan sonra ayda bir sitenize işinizle alakalı yeni bilgiler eklemeyi unutmayın ki yazılarınız hep üstte kalsın.

Bu yazımda İnternet’ten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır? sorusuna verilebilecek en net cevabı verdim. Bu söylediklerimin tamamını kendim uyguladım ve ben bunu 2016 yılında doğaçlama olarak yaptım şu anda yıl 2019 ve ben bu işten hala para kazanmaya devam ediyorum. Olmaz demeyin bence deneyin ayrıca bu yazıyı ne kadar çok paylaşırsanız o kadar çok rakibiniz olacaktır.

Yani paylaşın bu yazıyı rakiplerinizden korkmayın. Bol kazançlar dilerim.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.