Kilo Almak mı Zor, Vermek mi?

Kilo Almak mı Zor, Vermek mi?

Kilo Almak Zayıflamaktan Daha Zor!

Zayıflık da tıpkı şişmanlık gibi sağlık açısından risk taşıyan bir durumdur. Beden kütle indeksi 18.5’un altında olan bireyler bu açıdan risk taşımaktadır. Bu bireylerin uzman birer danışmana başvurmaları gerekmektedir. Zayıf olmak osteoporoz, kalp yetmezliği, kas erimeleri gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

İdeal kilonuza ulaşmak için kilo almak istiyorsanız, önce bir endokrinoloji uzmanına gitmeniz gerekmektedir. Kilo almak isteyen bireyler sigarayı bırakmalı, spor yapmalı ve fazla sıvı tüketiminden kaçınmalıdırlar. Bu bireyler fındık, ceviz, badem gibi miktarı küçük enerjisi büyük besinleri beslenme planlarında bulundurmalıdırlar.

Öğünlerle birlikte sıvı tüketimlerini azaltmaları gerekmektedir. Su, çay gibi boş sıvı tüketimleri yerine ayran, süt, meyve suyu gibi besinleri tercih etmelidirler. Yüksek enerjili karışımlar yapılabilir, sütlü tatlılar güzel bir seçenek olabilir. Kahvaltıda çay yerine meyve suyu veya süt daha iyi bir tercih olacaktır. Günlük 1.5-2 litreden fazla sıvı tüketmemeye çalışın.

Yemek yerken stresten uzak ve rahat olmalısınız. Sıkıcı ve boğucu bir ortamda yemek yemek sizi bunaltacak ve bir an önce yemekten kalkmanıza neden olacaktır. Bunun için refah bir ortam tercih etmeye çalışın.

Kilo alma döneminde mucizevi bir besin veya uygulama yoktur. Bu süreçte düzenli beslenmeniz gerektiğini anımsamalı ve bunun sizin elinizde olduğuna inanmalısınız. Kararlı ve istikrarlı olmak size başarıyı getirecektir.

Kilo almak için bulduğunuz her şeyi yemek de doğru bir davranış değildir. Özellikle fast food, cips, çikolata tüketilerek kilo almaya çalışmak yanlış bir uygulamadır. Daha sağlıklı ve besin değeri yüksek tercihler yapılmalıdır.

Bu süreçte en az 6 öğün şeklinde beslenme planı oluşturulmalıdır. Diyetle birlikte spor yapmak daha sağlıklı ilerlememizi sağlayacaktır.

Doğru bir beslenme planı oluşturmak ve kilo alabilmek için diyetisyenlerden yardım alabilirsiniz…

Sağlıkla kalın….

Kilo Almak mı Zor, Vermek mi? SSS

Kilo almak için ne yapmalı?

Kilo almak isteyen bireyler sigarayı bırakmalı, spor yapmalı ve fazla sıvı tüketiminden kaçınmalıdırlar. Bu bireyler fındık, ceviz, badem gibi miktarı küçük enerjisi büyük besinleri beslenme planlarında bulundurmalıdırlar. Bunların daha fazlası gerekiyor tabi ki bunun için içeriği tam olarak okuyabilirsiniz.

Zayıf Olmanın Riskleri Nelerdir?

Zayıf olmak osteoporoz, kalp yetmezliği, kas erimeleri gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Çok Yemek Kilo Aldırır mı?

Kilo almak için bulduğunuz her şeyi yemek de doğru bir davranış değildir. Özellikle fast food, cips, çikolata tüketilerek kilo almaya çalışmak yanlış bir uygulamadır. Daha sağlıklı ve besin değeri yüksek tercihler yapılmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Recep Bayoğlu
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x