1. Anasayfa
 2. Fenomen Kişiler
 3. Selim Akay Kimdir?

Selim Akay Kimdir?

Selim Akay, 13 Ocak 1995 yılında Mardin'in Midyat ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi - Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesinde tamamladı.

«
Selim Akay Kimdir?

Selim Akay, 13 Ocak 1995 yılında Mardin’in Midyat ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi – Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesinde tamamladı. Boyu : 1.81, Kilosu yaklaşık 80 kg’dır . Bir çok dizi ve filmde rol alan Selim Akay‘ın ilk ekranlarla buluşması Reaksiyon dizisi ile başladı. Ve daha sonra hayatına dizi ve film oyuncusu olarak devam etti. Selim AKAY, aynı zamanda bir resim öğretmeni ve ressamlık yapmaktadır. Başarılı oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra, son olarak bu yılın gözde dizilerinden olan ” Ramo ” adlı dizide  ( Koruma ) rolüyle ekranlarla buluştu. Daha önce; Arif V 216, Bana Masal Anlatma, Kardeşim Benim filmlerinde de rol alarak, kalitesini arttıran bir oyuncu oldu.

Sosyal Medya Hesapları:

Rol Aldığı Diziler:

 • Beş Kardeş (2015)
 • Diriliş: Ertuğrul (Elçi, Haydut, Savaşçı, Ulak, 2014)
 • Reaksiyon (Asker, 2014)

Rol Aldığı Sinema Filmleri:

 • Arif V 216  (2017)
 • Kardeşim benim (2016)
 • Bana Masal Anlatma (2014)

Bir Cevap Yaz

kimkimdir Hakkında

avatar

kimkimdir

Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Nazlı Gümüş

  İnstagramdan takip ediyorum. İyi yerlere geleceğini düşündüğüm bir insan

 2. Elif İş

  Cok hoş bir insan gerçekten sıkı takipçisiyim. Daha iyi yerlere gelecektir diye hissediyorumm