Kitap ve Tableti Deri Kaplama ile Süslemek

17.07.2020
Kitap ve Tableti Deri Kaplama ile Süslemek

Son yılların DIY (do it yourself) çılgınlığı neredeyse her alanda kendisini hissetiriyor. Öyle ki ev mobilyaları ve kıyafetler üzerinde başlayan bu akım, devamının bir getirisi olarak kitap, küçük not defteri kapaklarında da devam ediyor. Bu arada cep telefonları için de DIY yapmak oldukça mümkün bir şey ancak piyasada çok fazla kapak ve koruyucu bulunuyor. Bu nedenle sanırım pek çok kişi bunu düşünmüyor bile. Ancak söz konusu günlük olarak kullandığınız küçük bir not veya çalışma defteri olunca bir DIY yapmak hem daha keyifli oluyor.

Kitap ve Tableti Deri Kaplama ile Süslemek 1

Özellikle küçük bir notebook yada tabletiniz varsa, özel bir deri kaplaması ve deri kaplama üzerine son derece etkili desenler yapabilirsiniz. Bu hem her yere kolay bir şekilde taşımanızı saklamanızı hem de güzel görünmesini sağlar.

İlgili Konu  En Güzel Kış Şehirleri

Kısaca Konu Başlıkları gizle

Malzemeler

Kesip biçmek ve dikmek için:

  • Makas,
  • Cetvel,
  • Dikiş iğnesi,
  • Kalem

Ayrıca dış yüzeyi için:

  • Suni deri,
  • Gri iplik

Yapılışı

Burada DIY yapmanın temel mantığı ise doğru ölçülerde, suni deriyi kullanarak bir laptop, defter yada ne için bir deri istiyorsanız doğru ölçülerde kesin ve iğne iplik ile suni deriyi dikin.

Sadece kaplayın ve sonrasında ölçüyü alıp iğne iplik ile dikmeye başlayın. Sonuç olarak harika bir deri kaplama ortaya çıkar. Kimileri bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor ve bir cüzdanmış gibi dışarıda da küçük not defterini veya tabletini taşıyor. Bunu bir laptopa uyarlamak oldukça zor tabii, bu yöntem daha küçük eşyalarınız için son derece uygun ve şık görünmesini sağlıyor

Bunun dışında çok da sade görünmesini istemiyorsanız, deri üzerinde de çeşitli süslendirmeler yapmanız mümkündür. Siz de yaratıcılık ve tasarım gücünüzü konuşturun, güzel modeller ortaya çıkartarak bizlerle de paylaşın.

İlgili Konu  Doğal Taş ve Minerallerin Özellikleri

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Konu Anlatımı