Music Xray Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

05.10.2022
Music Xray Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Musicxray sitesi dünya genelinde çok fazla kullanıcıya sahip bir platformdur. Sitenin en hoş yanı ünlü olmak isteyen yeni müzisyenlere imkân sağlarken diğer taraftan yeni müzikleri dinleyenlere para kazandırmasıdır. Bolca yeni müzikler ve sanatçı ile karşılaşmanız mümkün. Size sunulan müzikler aşağı yukarı 4 dakika sürüyor. Buna karşılık size ödenecek ücret ise her dinlediğiniz müzik başına 10 cent olarak belirlenmiş.

Music Xray Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? 1

Yani aşağı yukarı kabaca bir hesap yaparsak bir kişi ortalama 8 saat çalışıyor. Bu çalışma süresince yani 8 saat müzik dinlerse ortalama günlük 50 TL gibi bir kazanç sağlaması mümkün. Ödemeleri ise PayPal hesabı üzerinden yapmaktadır. Ülkemizde kullanımı duran PayPal hizmetini yabacı siteler üzerinden açarak rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün. Ödeme limiti ise 20 dolar olarak belirlenmiştir.

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak çoğumuzun bilmediği veya bilip deneyimlemediği bir para kazanma yöntemidir. Music Xray para kazanma konusunda kullanışlı bir platform ancak Türkçe dil seçeneği bulunmuyor bu yüzden ya ingilizceniz olmalı ya da çeviri desteği ile kullandıkça deneyim kazanabilirsiniz. Sitenin kullanımı konusunda çok sorun yaşayacağınızı sanmıyorum, basit bir kullanıma sahip ana sayfaya girdiğiniz zaman kalın font ile vurgulanmış hayran kayıt butonunu görebilirsiniz.

Music Xray hakkında geniş bir araştırma yapamasam da güvenilir mi? sorusuna evet yanıtı verebilirim. Sistem yıllara yayılmış bir varlığa sahip bu da belli bir denge yakaldığını ve kullanıcılarından daha fazla kazandığı anlamına gelir. Eee kazanan sistemi de kimse kapatıp gitmez. Ben biraz daha konuyu derinleştirerek Music Xray ile para kazanan var mı? diye forum sitelerine bakındım bir çok sitede tanıtımı yapılmış olmasına rağmen para kazandım diyen kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef. Yukarıda da belirttiğim gibi Music Xray şarkıları ortalama 4 dakika kadar sürüyor bu da bir şarkı için normal bir süre diyebilirim.

İlgili Konu  Liseliler için para kazanma yolları

Music Xray İle Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Sistemin amacı yeni müzikleri dinleyenlere para kazandırma, ve müzisyenlere yeni müziklerini tanıtabilecekleri dinlenmesini sağlayabilecekleri bir ortam oluşturmak. Benzer müzik dinleyerek para kazanma siteleri de bulunuyor onlar hakkında bu yazıda bilgi vermeyeceğim ancak tek tek inceleyip para kazandıran sitelerin bir listesini bulabileceğiniz detaylı bir yazı yazacağım.

Music Xray Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

music xray kayıt
music xray kayıt

Bu Adrese giderek Create new account (Yeni Kayıt Oluştur) Butonuna tıklayın. Sonrasında aşağıda ki gibi bir ekran gelecek burada ki bilgileri de (Kullanıcı Adı, Mail Adresi, Şifre ve aynı Şifreyi Tekrar) doldurduktan sonra Create Account (Hesap Oluştur) Butonuna tıklayın.

music xray kayıt
music xray kayıt

Bu nokta da dikkat etmeniz gereken şey yukarıda da belirttiğim gibi mail adresinizi aktif kullandığınız doğru adresi vererek doldurun.

İlgili Konu  Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim?

Sonrasında gelecek olan ekranda kayıt formatınızı seçmelisiniz sanatçı kaydı kısmını seçerseniz şarkılarınızı ön plana çıkarıp insanların dinlemesini sağlarsınız ancak şu an da burada olduğunuza göre sanırım konunuz bu değil para kazanmak 🙂 Bu yüzden seçimimizi “Industry Professional” olarak yapıp devam ediyoruz. Bu kısımda ayrıca bir takım yetki bilgilendirmeleri bulunuyor bunun için de aşağıda türkçeleştirilmiş haline bakabilirsiniz.

music xray kayıt hesabı seçimi
music xray kayıt hesabı seçimi

Sonrasında karşınıza gelecek olan ekranda ise ilk olarak bir profil resmi yüklemesi yapmanız isteniyor. Resim işlemi bittikten sonra platformun söylediğine göre sitedeki niyetlerinizi belirten bir sayfa başlığı giriyorsunuz. Sonrasında şirket bilgileri gibi bir alan var bu kısımda yapay bir isim ve iş ismi belirleyin daha sonra da kısa bir öz geçmiş isteniyor, katılım amacınızı özetleyip kendinizi anlatacağınız biyografi alanını doldurun. Save butonuna basın ve devam edin.

Karşınıza What type of opportunity listing would you like to create? (Ne tür bir fırsat girişi oluşturmak istersiniz?) diye bir soru gelecek altında 3 adet seçim var;

music xray fırsat seçimi
music xray fırsat seçimi

Ben 2. kısmı seçerek eleştiri yapmanın daha faydalı olacağına karar verdim gerisi size kalmış.

New Critique Opportunity Listing (Yeni eleştirel fırsat listesi)

Bu kısımda size gönderilecek müziklerin depolanacağı bulut alanı için bilgi isteniyor burada vereceğiniz isim de çok önemli değil, haricen bir fiyat belirlemeniz isteniyor tam olarak karar veremedim lakin bu fiyat sanırım bulutta depolanacak olan müzik için istediğiniz adet başı ücreti temsil ediyor. Ne kadar az tutarsanız o kadar çok müzik alacağınız kanısındayım bu nedenle 1 Dolar olarak belirledim ve bu fırsat girişinin ne zamana kadar süreceğini tarih bazında seçiyorsunuz, belirttiğiniz tarihten sonra yeniden bir fırsat paketi seçim hakkı verilecektir. Açıklamanızı da yazdıktan sonra devam.

İlgili Konu  Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Bu kısım sonrasında kendinizi ana ekranda bulacaksınız burada sizden şarkı yüklemeniz istenecek hem de 3 tane bunun amacı ise sevdiğiniz şarkı türlerini tespit edip ona göre şarkıları size dinletmektir.

Music Xray Nedir? Nasıl Para Çekilir?

Geldik en önemli kısıma her şeyi yaptınız, kazanç elde ediyorsunuz ve sonunda ödeme alt limiti olan 20 dolar’ı tamamladınız. Peki, Music Xray’den nasıl para çekilir?

music xray para çekme
music xray para çekme

Bu işlem için tek ödeme yöntemi var o da yukarıda da belirttiğim gibi sadece Paypal ödemesi, paypal hesap bilgilerinizi sisteme girdikten sonra kendinizi müzik dinlemeye ve para kazanmaya odaklayabilirsiniz.

Evet bir makalenin daha sonuna geldik Music Xray Nedir? Sorusuna en kapsamlı cevabı verdiğimi düşünüyorum. Umarım bu yazı sizlere faydalı olur ve ilk kayıt işlemi sonrasında para kazanmaya başlarsınız. Ayrıca Music Xray yorumları da çok merak edilen bir konu bu nedenle buraya kadar ben yazdım buradan sonra da sizler yazarak lütfen bilgi verin. Yazı da hatalı bilgi veya eksik bir bilgi olabilir, yorum yaparak düzeltmeniz dileği ile bol kazançlar.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.