Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

05.10.2022
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak, ilk duyduğumda bana da imkansız gibi geldi ancak işin aslı başka. Günümüzde sadece müzik dinleyerek para kazanmak mümkündür.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 1

Bunu finans açısından bir fırsat olarak görebilirsiniz ancak ailenizi geçindirebileceğiniz düzeyde bir kazançtan bahsetmediğimizi de şimdiden belirtmek istiyorum.

Aşağıda paylaşacağım web siteleri müzik dinleyerek ve dinlediğiniz müzikler hakkında yorum yaparak para kazanabileceğiniz sitelerdir. Listeyi dikkatli ve özenli şekilde okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Nasıl Mümkün Oluyor?

Müzik dinleyerek para kazanmak sizin için ilk bakışta olmaz bir şey gibi görünebilir. Bazı firmalar müziklerinin dinlenip yorumlanması için ödemeler yapıyor. Yeni piyasaya çıkmış olan şarkıların insanlar tarafından yorumlanması ve değerlendirmeler alması, yeni yapılacak müzikler için bir fikir kaynağı oluyor.

İnsanların ne tür müziklerden hoşlandıklarını öğrenmek ve daha ilgi çekici müzikler üreterek bu anlamda daha popüler olmak için birilerinin para ödemesi gayet mantıklı değil mi? Evet bu açıdan bakınca ve müzik dinleyerek para kazanma sisteminin mantığını anlayınca taşlar yerine oturmaya başladı. Şimdi gelelim nereden nasıl para kazanabileceğimize.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmanın 4 Yolu

Müzik dinlemek, yorumlamak veya derecelendirmek için para ödeyen bu şirketler sizlere tüm bu işler için ayrı değerlerde ödemeler yaparlar. Bu durumda yaptığınız işin önemi kazancınız ile doğru orantılı olarak artar.

1- Video İzleyerek Para Kazanma

Müzik videolarını izlemek de bu para kazanma sisteminin bir parçasıdır. Bunun yanı sıra bazı firmalar sizlere cevaplamanız için anketler de sunabilirler. Bu anketlere katılım yapmanız kazancınıza bir artı olarak yansıyacaktır. Bunların yanı sıra ücretsiz müzikleri vlogger, işletme veya diğer video içerik oluşturucular için belirleyerek de gelirinize bir artı katabilirsiniz.

İlgili Konu  En Hızlı Para Kazanma Yöntemleri

2- Radyo İstasyonlarına Geribildirim Verin

Radyo istasyonlarının amacı her zaman ayın hit parçasını yayınlamış olmaktır. Bu amaçlarına istinaden yeni müzikleri yayına almadan önce kitlelerin beğeni ve değerlendirmesine sunar ve bunun için de para öderler.

3- Müzik İncelemesi Yapın

Müziklerin incelenmesi ve yorum yapılması için ödeme yapan Playlist Pushve HitPredictor gibi firmalar vardır. Bu firmalar için müzik değerlendirmesi yapabilirsiniz, unutmayın yorumlarınız ne kadar kapsamlı olursa kazancınız da o kadar artar.

4- Şarkı Sözlerini Yazıya Aktarın

WeLocalize ve benzer bazı siteler transkripsiyon çalışmaları için ödeme yapmaktadır. Bu gibi sitelerde yapacağınız basit çalışmalar da sizin için ekstra kazanç demektir.

Ödeme Yapan Güvenilir Müzik Dinle Para Kazan Siteleri

Müzik Dinle Para Kazan Siteleri
Müzik Dinle Para Kazan Siteleri

Web sitelerini dinleyicilere ödeme yapmaya iten nedenler pazar araştırması ve daha iyi çalışmaların ortaya çıkarılabilmesidir. Birçok durumda müzik üreticileri ve buna aracılık yapan şirketler yeni çalışmalarına başlamadan önce pazar araştırması yapan web sitelerinin verilerini dikkate alırlar. Bu veriler gerçek dinleyicilerden elde edildiği için müzik şirketlerinin hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını sağlamaktadır.

Aşağıdaki listede indirilebilir linkler paylaşılmıştır, uygulamaları indirmek için doğrudan linklere tıklamanız yeterlidir.

 1. Music Xray
 2. Research.fm
 3. Welocalize
 4. Hit Predictor
 5. RadioEarn
 6. Playlist Push
 7. Cash4Minutes
 8. Earnably
 9. Uniquerewards
 10. Current.us

1- Music Xray ile Para Kazanma

Music Xray bu platformlar arasında en çok bilinen ve en popüler olan web sitesi konumundadır. Bu sitede mantık, müzik dinle, yorum yap para kazan şeklinde işlemektedir. Music Xray kullanımı, kayıt aşaması ve nasıl para kazanabileceğinize dair kapsamlı rehberimi inceleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bknz: Music Xray Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

İlgili Konu  Google ödüllü anketler hile arayanlar buraya!

2- Research.fm ile Para Kazanma

Research.fm platformu da Music Xray’e benzer mantık ile işlemektedir. Burada da müzik dinleyerek ve yorumlayarak her dinleme ve yorumlama başına ücret kazanırsınız. Research.fm müzik piyasasında pazar araştırması yapan büyük bir şirkettir.

3- Welocalize ile Para Kazanma

Bu platform diğerlerinden farklı bir sistemde ilerliyor. Burada amaç müzik dinlemek yada yorumlamak değil, müziklerin dil çevirilerini yapmaktır. Bu diğerlerine göre daha zahmetli bir iş olmasına karşın diğerlerinden daha kazançlı bir iş olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

4- Hit Predictor ile Para Kazanma

Hit Predictor platformunda biraz daha farklı işere girmiş olacaksınız. Burada yine müzik dinliyorsunuz ve değerlendiriyorsunuz. Ancak burada diğer platformlardan farklı olarak yorum değil anket yanıtlayarak değerlendirme yapıyorsunuz.

5- RadioEarn ile Para Kazanma

Bu platformda hem müzik dinleyerek hem de radio dinleyerek kazanç elde edersiniz. Bu platformu popüler yapan ve diğerlerinden farklı yapan özelliği de bu iki sistemi bir arada barındırıyor olmasıdır.

6- Playlist Push ile Para Kazanma

Bu platformda da mantık olarak müzik dinleyerek para kazanabiliyorsunuz ancak bir şart var Apple Music, Spotify, Deezer platformlarından en az bir tanesinde 400 takipçiye sahip olmanız gerekiyor.

7- Uniquerewards ile Para Kazanma

Bu sitede ilk etapta kayıt işlemlerini tamamlamalısınız sonrasında karşınıza müzik listesi gelecek ve seçiminizi yaparak hangi müziğin ne kadar ödeme yaptığını görebileceksiniz. Uniquerewards’dan para çekebilmeniz için en az 20 dolar bakiye biriktirmiş olmanız gerekiyor.

8- Earnably ile Para Kazanma

Earnably, radyo dinleyerek para kazanabileceğiniz bir platformdur. Burada her 5 dakikalık dinlemeniz için 30 puan kazanırsınız, 5 dolar para çekme alt limiti bulunmaktadır. Ayrıca 5 dolara ulaşabilmek için 500 puan kasmanız gerekmektedir.

9- Cash4Minutes ile Para Kazanma

Radyo dinleyerek para kazanabileceğiniz başka bir platformda Cash4Minutes platformudur. Siteye kayıt aşaması sonrasında giriş yaptığınız zaman karşınızda radyo kanallarını göreceksiniz. Aynı zamanda liste halinde hangi radyodan ne kadar kazanacağınızı da göreceksiniz.

İlgili Konu  Evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim?

10- Current.us ile Para Kazanma

Pop-rock, Rap ve hip-hop, metal, country, slow, relax ve chill gibi farklı kategorilerde 100.000’den fazla radyo istasyonundan oluşan Play Store ve Apple Store’da bulunan bir uygulamadır. Favori radyo istasyonunuzu kaydedebilir ve o istasyondaki şarkıları dinleyebilirsiniz. Şarkıları dinlerken şarkı başına bazı puanlar alıyorsunuz. Bu puanlar hediye veya Nakit olarak dönüştürülür. Bu uygulama dünya çapında kullanılabilir.

Müzik Dinleyerek Nasıl Daha Fazla Para Kazanılır?

Yukarıda detaylarına göz attığınız platformların bazıları sadece müzik dinleyerek bazıları radyo dinleyerek veya anket değerlendirmesi yaparak para kazanabileceğiniz platformlardır. Bu platformlarda yeni başlayan diğer kişilerden bir adım önce olmak isteyenler için aşağıda önemli öneriler bulunuyor.

 • Tavsiye Edin: Arkadaşlarınızla paylaşacağınız referans bağlantıları sayesinde daha fazla para kazanabilirsiniz. Listede gördüğünüz Music Xray ve diğer bazı platformlar tavsiye ederek kazandırdığınız her yeni kullanıcı için size ödeme yapmaktadır.
 • Birden fazla platforma kayıt olun: Müzik dinleyerek para kazanmak basit bir işlemdir bu nedenle bir platform ile yetinmeyip birkaç farklı platformdan aynı anda kazanç elde edebilirsiniz.
 • Takipçi sayınızı yükseltin: Takipçi sayınız yüksek olur ise üretici ve şirketlerin değerlendirmeleri için sizi tercih etmeleri daha olasıdır. Ne kadar çok takipçiniz olur ise o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz.
 • Yazma becerinizi geliştirin: Bu önemli bir detay aslında, düşünün bu platformların çoğu yazacağınız değerlendirmeler için size ödeme yapıyorlar. Ne kadar kaliteli ve kapsamlı değerlendirme yazarsanız o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz.

Müzik Dinlemek Ayda Ne Kadar Kazandırır?

Bu platformlarda kazanacağınız paranın miktarı, konuyu ne kadar ciddiye aldığınızla ve bu işe ne kadar zaman ayırdığınızla alakalıdır. Konuyu önemsemiş biri özel sektör çalışanları kadar yorulmadan asgari 250 dolardan fazlasını kazanabilir. Yani özel sektör çalışanı kadar zaman ve emek vermeden siz de rahatlıkla asgari ücret kazanabilirsiniz.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.