Porselen Makyaj Nedir & Nasıl Yapılır?

18.06.2022
Porselen Makyaj Nedir & Nasıl Yapılır?

Kadınlar her gün saatlerce daha güzel bir görünüm, güzellik için makyaj yapar. Bizlerde bayanlara yardımcı olmak için bazı güzellik sırları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bu makalemizde kadınlar için porselen makyaj nedir ve porselen makyaj nasıl yapılır gibi sorularınızı cevaplayarak bazı önerilerde bulunacağız.

Kadınlar saatlerce daha profesyonel makyaj yapabilmek için uğraşır, aslında makyajın pratik yönleri vardır ve kolayca dilediğiniz bir tarzda makyaj yapabilirsiniz uzmanların önerileri doğrultusunda sizlere yardımcı olacağız.

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj diğer çeşitlere göre daha zıt bir kavramda yapılır örnek vermek gerekirse günlük yaptığınız hafif pudra yerine daha sert ve daha çok pudra kullanmak diyebiliriz.Bu puda çeşitlerine ise taş puda denilmektedir. Porselen makyaj aşırı kapatıcı etkiye sahiptir. Porselen makyajlar günlük yaşantınızda uygulanması önerilmemektedir yalnız ışıklı ortamlarda, fotoğraflarda, televizyon programlarında tavsiye edilebilir.

İlgili Konu  Sarı Saçlar için Bakım

Porselen makyaj nasıl yapılır?

Her makyajda dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır. Porselen makyaj modelinde ise en önemlisi ve unutmamanız gereken pudra ve fondöten renginin ten renginizle aynı olmasıdır. Diğer bir uyarımız ise porselen makyaj tercih edeceğiniz günler sizler için özel ve önemliyse bir kuaför yardımıyla makyajınızı tamamlayınız aksi halde makyajınız başarısız olursa kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca bu makyajı yaparken çektiğiniz zorluğu aynı şekilde çıkarmaya çalışırken de çekeceksiniz bu nedenle hassas cildi olanlar için bu makyajı önermiyoruz.

  • Makyajınıza başlamadan önce yüzünüzün temiz olması gerekiyor nemlendirici sürülmüş ve pırıl pırıl bir halde olması gerekiyor.
  • Şeffaf bir pudra kullanarak makyaja uygun hale getirdiğiniz cildinizi, kapatıcınızı uygulamanızın ardından doğru alanların aydınlatılmasını ve karartılmasını gerektirecektir.
  • Pudra sürme işleminin hemen ardından geniş bir yüz fırçasıyla yüzünüzdeki fazlalık pudraları temizliyoruz.
  • Bu işlemden sonra göz far renginiz gibi kullanacağınız renkleri belirlemeniz ve uygulamanız gerekiyor.
  • Ten renginize göre bir renk belirlemeniz daha güzel bir görünüm olmasını sağlar sıcaksanız şeftali grubu soğuksanız pembe grubu kullanınız.
İlgili Konu  Gelinlik Seçemiyorum Diyenlere Gelinlik Seçimi

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Okumayı çok severim, her konuyu okumaktan keyif alırım ve doğal olarak yazmaktan da çok keyif alırım. Umarım yazılarım beğenilerinize layık olurlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.