Redekain Pomad Fiyatı ve Kullanımı

07.11.2020
Redekain Pomad Fiyatı ve Kullanımı

Bu içerikte edinebileceğiniz bilgiler: Redekain pomad nedir, ne işe yarar, güncel fiyatı ne kadar, bebeklerde kullanılır mı v.b bir çok soruya yanıt olacaktır. Ancak bu ve benzeri hiçbir yazıya güvenerek ilaç kullanımı yapmamalı ve sadece doktorunuzun vereceği bilgiler doğrultusunda hareket etmelisiniz. Bu yazıda verilmiş bilgiler genel ağdan gerçek kullanıcıların deneyimleri derlenerek bir araya toplanmıştır. Her insanın vücut direnci ve bünyesi farklı reaksiyon gösterebilmektedir bu nedenle aşağıdaki bilgileri edinin ancak uygulama aşamasında kesinlikle doktorunuza danışın.

Redekain Pomad Fiyatı ve Kullanımı 1

Redekain krem, etken maddesi olan lidokain hidroklorür ile farklı cilt hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Bu kremin kullanımı konusunda tüm kremlerde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunuyor. Redekain kullanımında yapılan hatalar ve krem hakkında çok daha fazlasını bu içerik için derledim.

Redekain Pomad Nedir?

Redekain krem’in asıl kullanım amacı sinirsel uyarı oluşumunu ve iletimini engellemek ve bölgesel uyuşma sağlamaktır. Bu uyuşma kelimesi sizde “acaba bu kremin geciktirici etkisi var mı? ” düşüncesini oluşturmasın, nedenini aşağıda kapsamlıca anlatacağım.

Redekain Pomad; yanık, deri yıpranması, anüs, dudak ve meme ucu çatlağı, böcek ısırığı yada hemoroid gibi sorunlara bağlı oluşan kaşıntı ya da ağrı hissinden kurtulmak için kullanılması gereken bir kremdir. Eczaneden 8,35 TL’ye temin edebileceğiniz bu kremi doktorunuza yazdırarak reçete ile de alabilirsiniz. Uyuşturucu özelliği ile bilinen redekain krem lokal anestezik kremlere bir örnektir. Aynı amaç için kullanılabilecek muadil kremler arasında fiyat olarak makul düzeyde.

İlgili Konu  Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Ayrıca bu kremin içeriğinde ki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz var ise doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanmaya özen gösterin. Ayrıca lokal anesteziklerin alerji yapma olasılıkları hakkında aşağıda ki videoyu izlemenizde fayda var.

Redekain Pomad Kullanımı

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gerekir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Yanlış kullanım ve uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkileyebilir ve sağlığınıza zarar verebilir. İlacı uyguladığınız alanın temiz olduğundan emin olun. Uygulama yapılacak bölgeye parmak ucuyla ince bir tabaka halinde uygulayın ve cilde hafifçe sürün.

Bu bilgiler haricinde kullanım öncesinde dikkat edilmesi gereken detaylar aşağıdaki gibidir.

  • İlacın içeriğinde bulunan etken maddeye karşı bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayınız.
  • REDEKAIN, Bölgesel anestezi (lokal anestezik) sağlayan ve hücre zarında sinir uyaranlarının oluşmasını ve iletilmesini engelleyerek kaşıntıyı önleyen bir ilaçtır.
  • Ağrıyı azaltmak veya cildi rahatlatmak için gereken minimum miktarı kullanın.
  • Ağız, burun, kulak, anüsteki deri döküntüleri ve egzamada kullanmayınız.
  • Kesilmiş, şişmiş veya hasar görmüş ciltte kullanmayın.
  • REDEKAIN’ i Suyla ıslanmış cilde ve açık yaralara uygulamayın.
  • Ciddi karaciğer yetmezliğiniz varsa veya herhangi bir ilaca alerjik reaksiyonunuz varsa REDEKAIN kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendirin.
  • İlacın gözünüze temas etmesi sakıncalıdır. Böyle bir durumda bol su ile yıkayınız.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Redekain bebeklerde kullanımı

Çocuklarda kullanımı: İlacı kullanacak kişinin çocuk olması durumunda, doktorunuz daha düşük bir doz önerebilir. Doktorunuzun önerisi doğrultusunda çocuklarda kullanımı uygundur.

Bebeklerin, vücutlarının ve bağışıklıklarının hassasiyetini göz önünde bulundurduğumuz zaman kesinlikle redekain bebeklerde kullanılması uygun olmayan bir kremdir.

Endikasyonları

İlacın aktif bileşeni lidokain hidroklorürdür. REDEKAIN, bölgesel uyuşma (lokal anestezi) sağlayarak hücre zarında sinirsel uyarıların oluşmasını ve iletilmesini engelleyerek kaşıntıyı önleyen bir ilaçtır. REDEKAIN, ciltte aşınma ve yıpranma, tahriş ve yanıkların neden olduğu ağrı; Kaşıntı, meme başı, anüs ve dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıkları gibi cilt tahrişlerinden kaynaklanan ağrı ve kaşıntıların giderilmesinde kullanılır.

İlgili Konu  Reparil Jel Fiyatı ve Kullanımı

Redekain krem eşdeğeri (muadili)

Muadil İlaçlarFirma
JETEX %5 krem (15 G 1 adet)Pharmet
LIDORIN krem (5 gr 5 adet)Dinçsa
LMX 4 krem %4 1X5 GSeltek
MONOCAIN 10 ampülKoçak Farma
ARITMAL %2 2ml x 10 ampülOsel
ARITMAL %2 2ml x 100 ampülOsel
PRECOXIN %10 sprey (40 ml)Aymed
JETEX %5 1 adet 5 G TUPPharmet
LIDORIN %5 1 adet 5 G TUPDinçsa
LINCAINE sprey %10 50 ml şişeBausch
LOCANEST %10 sprey (50 ml)Avixa
LPKAIN %5 krem (10 gr 5 adet)Vefa
LPKAIN %5 krem (5 gr 5 adet)Vefa
Redekain krem eşdeğeri (muadili)

lidokain nedir? Kısaca

Lidokain, ücudun herhangi bir bölgesini uyuşturmak için kullanılan lokal anestezik ilaçtır. Bu ilaç vücuda enjekte edilmesinin akabinde yaklaşık 4 dakika içinde etkisini göstermeye başlar ve bölgede uyuşukluk sağlar.

Lidokain hakkında kapsamlı bilgiye “buradan” bakabilirsiniz.

Lidokain geciktirici olarak kullanılır mı?

Bu madde geciktirici olarak kullanımı konusunda bir doktor tavsiyesi yada görüşü çok önemlidir. Kremin içeriği Anestol Pomad ile benzer ancak geciktirici olarak kullanımına dair bir deneyim yoktur. Bu konuda size önerim “geciktirici etkiye sahip kremler” başlıklı yazımı incelemenizdir.

Lidokain maksimum dozu

Lidokain kullanımında maksimum doz miktarı yetişkinlerde 7mg çocuklarda ise 3 mg olarak belirlenmiştir. Özellikle yaşlı ve çocuklarda kullanımında doz aşımı yapmamaya dikkat edilmelidir. Lidokain mümkün oldukça küçük dozlar halinde kullanılması gereken bir ilaçtır.

Redekain Pomad hakkında kısa bilgiler

Redekain ilaç ne işe yarar?

Redekain, farklı cilt hastalıklarının tedavisinde lokal anestezik olarak kullanılırak ağrı ve acı hissinin azaltılmasına yarar.

Redekain krem ne için kullanılır?

Redekain, kaşıntı, meme ucu - anüs - dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıklarında ağrı ve acı hissinden kurtulmak için kullnılır.

Redekain fiyatı nedir?

Şu anda Redekain krem'in güncel eczane fiyatı 8,35 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Konu  Uçuğa iyi gelen kremler

Redekain kaç dakikada etki eder?

Redekain içerisindeki etken maddesi lidokain ile etki etmektedir. Ldokain ise vücuda enjekte edilmesinin akabinde yaklaşık 4 dakika içinde etkisini göstermeye başlar ve bölgede uyuşukluk sağlar.

Redekain krem nerede kullanılır?

Redekain, bölgesel uyuşma (lokal anestezik) özelliği taşıyan bir krem olması nedeni ile vücudun ağrı yada acı hissedilen herhangi bir bölgesinde kullanımı uygundur. (Vajina ve penis) haricinde

Redekain krem yan etkileri nelerdir?

Yutkunma güçlüğüne yol açabilecek düzeyde yüz, dudak, dil ve boğazda şişme,
Aniden oluşan el, ayak ve ayak bileklerinde şişlik,
Nefes almada zorlanma,
Ciltte kabarcık oluşturan ciddi düzeydeki kaşıntı.

Yukarıda ki yan etkiler ciddi düzeydedir. Kesinlikle bunlardan birini yaşamanız halinde doktorunuza baş vurmanızda fayda var. Yan etkilerin görülme nedenleri genelde yüksek dozda kullanım veya ilacın gerekenden hızlı emilmesi nedeni ile oluşur.

Redekain göze sürülür mü?

Kremin göz ile temasından kesinlikle kaçınmalısınız. Göz ile taması halinde gözün savunma mekanizmasını da etkisiz hale getireceği için kornea tahriş riskini doğurur.

Redekain basura iyi gelir mi?

Krem uyuşturucu etkisi nedeni le kullanılan bir kremdir ve basur tedavisi için kullanımı herhangi bir fayda sağlamayacaktır.

Redekain krem ağda için kullanılır mı?

Ağda öncesinde uygun dozda kullanımı halinde ağda yaparken ortaya çıkacak olan acı hissini azaltacaktır.

Redekain krem hamilelikte kullanılır mı?

Hamilelikte kullanımı konusunda çok dikkatli olunmalı ve doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Redekain krem vajinaya sürülür mü?

Vajina ile temasından kaçınılmalıdır. Bu nedenle geciktirici olarak kullanılması da uygun değildir.

Redekain sivilceye iyi gelir mi?

Sivilcelerden kaynaklı oluşan bir ağrı hissi var ise redekain kullnılabilir ancak sivilcenin tedavisinde herhangi bir etkisi yoktur.

Redekain krem hemoroide iyi gelir mi?

Hemoroid kaynaklı ağrı ve acı hissini azaltmak için redekain kullanımı uygundur.

Redekain krem lazer epilasyon için kullanılır mı?

Lazer epilasyon öncesinde uygun dozda kullanımı halinde epilasyon uygulama esnasında ortaya çıkacak olan acı hissini azaltacaktır.

Redekain krem etken maddesi nedir?

Etken Maddesi Lidokain hidroklorür‘dür. Lidokain hakkında yukarıda kapsamlı bilgilendirme yapılmıştır.

Bu kremin kullanımı tamamen kişilerin kendi sorumluluğundadır ve sağlık açısından oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta konuanlatimi.net sorumluluk kabul etmemektedir.

Redekain krem kullanıcı yorumları

Gerek bizim için gerekse bu kremi kullanmak isteyenler için buraya yazılacak olan yorumlar çok önemlidir. Bu nedenle lütfen redekain krem kullanım aşamasında yaşadığınız deneyimi aşağıda bulunan yorum alanına yazarak başkalarına bu konuda faydalı olunuz. Kremin kullanımı konusunda tereddüt yaşayan insanlara yapacağınız yorumlar ile tahmin edemeyeceğiniz düzeyde fayda sağlamış olacaksınız. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Konu Anlatımı