Reparil Jel Fiyatı ve Kullanımı

17.11.2020
Reparil Jel Fiyatı ve Kullanımı

Reparil jel genellikle omurga, sırt ağrıları için yaygın kullanılan ve tüp içerisinde reçeteli yada reçetesiz satın alınabilen tıbbi ilaçtır. Bu içerikte reparil jel hakkında genel olarak merak edilen kullanım sorularına cevaplar bulabileceksiniz.

Reparil Jel Fiyatı ve Kullanımı 1

Reparil Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu jel şişlik, iltihap giderici ve ağrı kesici özelliktedir. Her 100 gramlık kısmında etken madde olarak 1g essin; 5g dietilamin salisilat bulunmaktadır. Haricen yardımcı madde olarak; lavanta yağı, portakal çiçeği yağı ve isopropil alkol bulunmaktadır. Bir kutu REPARİL-GEL N 50 gram olarak ambalajlanmış ve eczanelerde reçeteli yada reçetesiz olarak satışa sunulmuştur.

Reparil Jel Nasıl Kullanılır?

Kremin kullanım amaçları arasında; Travmadan kaynaklanan morarma, çürük, distorsiyon, hematom ve tendovajinit, omurga ağrıları ve varis tedavisi bulunmaktadır. Bu gibi sağlık sorunlarında kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken bir takım detaylar bulunuyor.

İlgili Konu  Achromin leke kremi nedir & ne işe yarar?

Özellikle çocuklar ve böbrek yetmezliği bulunan hastaların reparil jel kullanırken çok dikkatli olması gerekmektedir. Bu ve benzeri herhangi bir kronik hastalık söz konusu kullanırken cildin geniş yüzeylerinde uzun süreli kullanım yapılmamalıdır.

Normal bir kullanım durumu söz konusu ise;

Günde bir yada birkaç kere gerekli görülen bölgeye ince bir tabaka halinde redekail jel uygulanmalıdır. Jelin sürülmesi sonrasında ağrılı bölgeye masaj yapmak gerekmez ancak yapılmasının da herhangi bir zararı bulunmamaktadır. 

Patella Çıkığı – Reparil Gel N 50 Gr Ne İçin Kullanılır – Diz Kapağı Çıkığı Nasıl Anlaşılır?

Reparil Jel Kullanma Talimatı ( Prospektüs )

Reparil Jel kullanmadan önce doktorunuza ulaşmayı ve doktorunuzun önerisi neticesinde kullanmaya özen gösteriniz. Eğer doktorunuza ulaşamayacak durumdaysanız ilacın prospektüs bilgilerini detaylıca incelemenizde fayda var. Reparil jel prospektüs PDF dosyasını indirip inceleyebilirsiniz.

Reparil Jel Endikasyonları

 • Travma sonucu oluşan ezik, çürük, distorsiyon, hematom ve tendovaginit durumlarında;
 • Omurga kemiğinin ağrılı durumlarında (servikal sendrom, sırt ağrısı, lumbago, siyatik)
 • Yüzeysel tromboflebit ve variköz damarlarda endikedir. (1)

Reparil Jel Eşdeğeri ( Muadili )

 • ALGESAL 40 gr pomad
 • ALGESAL SURACTIVE 40 gr pomad
 • BEN-GAY 50 gr pomad {Johnson}
 • CAPSIGEL 30 gr pomad
 • JELGO 50 G jel
 • KAMFOLIN 50 gr pomad
 • KAMFOLIN 50 gr pomad { Biofarma }
 • PREPAGEL 40 G jel
 • RUMASIN 40 gr pomad (2)

Reparil Jelin Faydaları

Travmadan kaynaklanan morarma, çürük, distorsiyon, hematom ve tendovajinit, omurga ağrıları ve varis tedavisinde kullanılması halinde faydasını gösterecek bir ilaçtır. Bu faydalarının yanı sıra kullanımında dikkat edilmesi gerekmektedir.

İlacın bileşiminde bulunan maddelere karşı aşırı duyarlılığı bulunanlar, çocuklar ve böbrek yetmezliği olanlar için geniş yüzeylerde uzun süreli kullanım uygun değildir.

Reparil Jel Yan Etkileri

İlacın doğru kullanılmaması ile birlikte karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bu ve benzeri herhangi bir durum söz konusu ise acilen doktorunuza başvurmalısınız.

Reparil jel neye iyi gelir? Nerede kullanılır?

Reparil jel açık yaraya sürülür mü?

Kullanım aşamasında özellikle dikkat edilmelidir. Reparil jel açık yaralarda kullanımı uygun olmayan bir ilaç türüdür. Olası bir yanlış kullanım söz konusu ise acilen doktorunuza durumu iletmelisiniz.

İlgili Konu  Uçuğa iyi gelen kremler

Reparil jel varise iyi gelir mi?

Kremin kullanım alanları arasında Varis bulunmaktadır. Kullanırken yukarıda detaylıca bahsettiğimiz kullanım talimatı kurallarına uygun davranmayı ve olumsuz bir yan etkide doktorunuza ulaşmayı unutmayınız.

Reparil jel hamilelikte kullanılır mı?

Reparil jel'in gebelik kategorisi "C" dir. Hamilelikte kullanımının güvenli olup olmadığı konusunda bugün hiçbir bilgi mevcut değildir. Gebe kadınlarda ilgili hekim tarafından fayda / zarar değerlendirmesi yapıldıktan sonra kullanılmalıdır. Hamilelik sırasında uzun süre geniş alanlara uygulanmamalıdır.

Reparil jel sivilceye iyi gelir mi?

Sivilce tedavisinde kanıtlanmış herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Buna rağmen kullanmadan önce doktorunuzla irtibata geçip kendisinin değerlendirmelerini dikkate almanızda fayda var.

Reparil jel morluk için kullanılır mı?

Kremin kullanım alanları arasında morluk bulunmaktadır. Kullanırken yukarıda detaylıca bahsettiğimiz kullanım talimatı kurallarına uygun davranmayı ve olumsuz bir yan etkide doktorunuza ulaşmayı unutmayınız.

Reparil jel ödem için kullanılır mı?

Kremin kullanım alanları arasında ödem bulunmaktadır. Kullanırken yukarıda detaylıca bahsettiğimiz kullanım talimatı kurallarına uygun davranmayı ve olumsuz bir yan etkide doktorunuza ulaşmayı unutmayınız.

Reparil jel boyun ağrısı için kullanılır mı?

Kremin kullanım alanları arasında boyun ağrısı bulunmaktadır. Kullanırken yukarıda detaylıca bahsettiğimiz kullanım talimatı kurallarına uygun davranmayı ve olumsuz bir yan etkide doktorunuza ulaşmayı unutmayınız.

Reparil jel boyun tutulması için kullanılır mı?

Kremin kullanım alanları arasında boyun tutulması bulunmaktadır. Kullanırken yukarıda detaylıca bahsettiğimiz kullanım talimatı kurallarına uygun davranmayı ve olumsuz bir yan etkide doktorunuza ulaşmayı unutmayınız.

Reparil jel basura iyi gelir mi?

Basur tedavisinde kanıtlanmış herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Buna rağmen kullanmadan önce doktorunuzla irtibata geçip kendisinin değerlendirmelerini dikkate almanızda fayda var.

Reparil jel diz ağrısına iyi gelir mi?

Kremin kullanım alanları arasında diz ağrısı bulunmaktadır. Kullanırken yukarıda detaylıca bahsettiğimiz kullanım talimatı kurallarına uygun davranmayı ve olumsuz bir yan etkide doktorunuza ulaşmayı unutmayınız.

İlgili Konu  Fucidin Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Reparil jel fiyatı ne kadar?

Reçete ile alınabilmesinin yanı sıra reçetesiz de alınabilen Reparil jel'in reçetesiz satış fiyatı 19,33 TL'dir. Bu 19,33TL'lik fiyat Reparil jel'in 2022 fiyatıdır.

Reparil jeli emziren anneler kullanabilir mi?

Etken maddelerin anne sütüne geçip geçmediği bugün için bilinmemektedir. İlacın emziren annelerdeki kullanımına yarar/zarar oranını değerlendirerek ilgili hekim karar vermelidir. Emzirme döneminde göğüs bölgesine uygulanmamalıdır.

Reparil jel bebeklerde kullanılır mı?

Bebeklerin cilt hassasiyeti yetişkinlere göre daha fazladır bu nedenle bebeklerde doktor tavsiyesi haricinde herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır.

Reparil jel kullanımında yaş sınırı var mı?

Kullanım detaylarına tam olarak uyulması halinde ilacın kullanımının kısıtlandığı herhangi bir yaş sınırı belirtilmemiştir.

Reparil jel günde kaç kez kullanılır?

Net bir rakam belirtilmemesinin yanı sıra aşırıya kaçmadan birkaç kez (ihtiyaç kadar) kullanımı uygundur.

Reparil jel hangi firmanın?

Madaus GmbH (Almanya) lisansı ile, Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş. Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi No:4 34467 Maslak/Sarıyer/İstanbul

Reparil jel reçetesiz alınır mı?

İlaç reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilmektedir. 2022 yılı kasım ayı için geçerli 19,33 TL'lik fiyatı ile satın alabilirsiniz.

Reparil jel etken maddesi nedir?

Her 100 gramlık kısmında etken madde olarak 1g essin; 5g dietilamin salisilat bulunmaktadır. Haricen yardımcı madde olarak; lavanta yağı, portakal çiçeği yağı ve isopropil alkol bulunmaktadır.

Bu kremin kullanımı tamamen kişilerin kendi sorumluluğundadır ve sağlık açısından oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta konuanlatimi.net sorumluluk kabul etmemektedir.

Reparil Jel Yorumları

Her konumuzda olduğu gibi bu konumuzda da belirtmekte fayda görmekteyiz ki Reparil Jel ile ilgili kullanım deneyimleriniz bizim ve ziyaretçilerimiz için çok değerlidir. Lütfen yorumlarınızı aşağıda ki yorum alanına bırakmayı unutmayınız.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

 1. Duygu dedi ki:

  Yine mükemmel bir anlatım gelmiş..