Saad Lamjarred (El-Mücerred) Kimdir? Hayatı

11.09.2020
Saad Lamjarred (El-Mücerred) Kimdir? Hayatı

Saad Lamjarred (El-Mücerred) hakkında Türkçe bir kaynak arıyorsanız doğru yerdesiniz. Şerkıcı hakkında merak edilen tüm biyografik bilgilere bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Saad Lamjarred (El-Mücerred) Kimdir? Hayatı 1

Saad Lamjarred (El-Mücerred) iyi bir söz yazarı ve yorumcudur. Şarkıcı olmasının yanı sıra Fas pop müziği prodüktörlüğünü üstlenmiştir. Saad, Arap dünyasında YouTube’da izlenme sayısıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi ile birlikte bir çok övgü ve ödül almıştır.

Kısa zamanda geniş bir üne kavuşmuş ve şarkıları Arap gençleri arasında geniş bir alana yayılmış, ünü Arap Mağrip ülkelerinin ötesine geçerek Körfez ve Avrupa ülkelerine ulaşmıştır. Saad Lamjarred hakkında ihtiyacınız olan biyografi, başarılar, yorumlar, ifadeler ve tüm bilgileri bu içerikten öğrenin.

Saad Lamjarred’in Hayat Hikayesi

Saad Lamjarred, yedi Nisan 1985’te Mağrip’in Rabat kentinde doğdu ve sanat ortamında büyüdü. Babası Faslı sanatçı Bashir Abdou ve annesi, ikinci neslin en önemli Faslı aktrislerinden biri olarak kabul edilen Faslı oyuncu Nozha Regracy’dir.

Ağabeyi Londra’da yaşıyor ve turizm alanında çalışıyor. Soyut müzik tutkusu, yaz kamplarında müzik öğrenmeye başladığında başladı. Saad, Amerika Birleşik Devletleri’ne çalışmalarına devam etmek için taşındı ve New York’ta on yıl yaşadı.

Saad’ın başarıları

 • Saad’ın sanatsal başlangıcı aslında Super Star 2007’nin dördüncü sezonunu ikinci bitirdiğinde, programda ikinci olduktan iki yıl sonra, şarkının California’da çekildiği Promise Me adlı bir video klibi ile ilk şarkısını çıkardı ve büyük bir başarı elde etti. Özellikle Faslı gençler arasında çok sevildi ve ünlendi.
 • 2012 yılında Celal Hamdaoui tarafından bestelenen ve sözleri ona ait olan Salina adıyla ikinci şarkısını çıkardı ve bu şarkı onu özellikle Körfez ülkelerinde şöhret yoluna çıkaran en önemli şey oldu.
 • Ertesi yıl, Al-Majred, ünlü şarkısı Mal Habibi Malo’nun yer aldığı Wala Alik albümünü çıkardı ve daha sonra şarkıyı video klip tarzında yayınlayarak YouTube’da yaklaşık 60 milyon görüntülenme elde etti.
 • Saad, 1 Ocak 2014’te YouTube’da üç günden kısa bir sürede bir milyon görüntülemeyi aşan şarkısı Enty ile büyük başarılara imza atarak sanatsal kariyerine devam etti.
 • Aynı yıl, Saad Al-Majrad sanat kariyeri boyunca 2014 yılının en iyi Arapça şarkısı Murex D’or töreninde birincilik ödülünü kazandı.
 • 2015 yılında sanatçı Saad, “Enty” adlı şarkısının genç bir Afrika ritmiyle yeni bir versiyonunu yayınladı ve Saad, en ünlü şarkılarından biri olarak kabul edilen “Lm3allem” şarkısını, Celal Hamdaoui tarafından bestelenip dağıtılan ve Amir Al-Rawani’nin yönettiği bir şarkı çıkardı.
 • Yayınlandığı ilk 24 saatteki görüntülenme sayısı yaklaşık 700 bin, dört dakika içinde yaklaşık 159 bin hayranıydı ve bu şarkı, Saad’ı 22 milyon izlenme ile Guinness Rekorlar Kitabı’na tanıtan şarkı oldu.
 • Sırf Arap dünyasında müziğin kurallarını değiştirebildiği için ve bu ayrımdan dolayı Ortadoğu’da gençlik şarkısının elçisi unvanını elde edebildi ve YouTube’da şarkılarının toplamda bir milyar kez görüntülendiğinde Arap şarkısının zirvesine oturabildi.
 • 8 Temmuz 2016’da Al-Majdar, yeni şarkısını Ana Mashi Sahel adıyla YouTube kanalında yayınlayarak parlamaya devam etti, aynı yıl başka bir şarkı yayınladı ve Galtana adıyla bir kliple filme aldı.
 • 2017 yılında “Galtana” adlı şarkısının video klibi Kuzey Afrika’daki en iyi müzik videosu olarak Afrika Müzik Ödülü’ne aday gösterildi ve ardından bir Fransız kıza tecavüz etme suçlamasıyla “Galtana” şarkısından sonra herhangi bir sanat eserini yayınlamayı bıraktı.
 • Soruşturulmak üzere altı ay hapis cezasına çarptırıldı ve 23 Nisan 2017’de herhangi bir sanat eserini yayınlamasına engel olmaya devam ederken geçici olarak serbest bırakıldı, ancak aynı yıl Fransız yetkililer sanatsal faaliyetlerine geri dönmesine izin verdi.
 • Bir süre sonra Faslı müzisyen Jalal Hamdaoui ile birlikte yeni bir şarkı ve 24 saat içinde on milyondan fazla izlenme sayısına ulaşan ‘Let go’ adlı şarkıyı yayınladı. Sosyal medyada bu, şarkılarının bazı Fas medyasında yayınlanmasının durmasına neden oldu.
 • Aralık 2018’de cezasını çektikten sonra hapisten çıkan Saad, Ağustos 2019’a kadar Fransa’dan ayrılamadı ve 18 Aralık 2019’da ilk konserini üç yıl aradan sonra Riyad’da verdi.
 • Al-Majdar bir dizi ödül kazandı ve başkalarına aday gösterildi, örneğin 2014’te Fas Müzik Ödülleri Festivali’nde “Anty” şarkısıyla en iyi Fas şarkısı ödülünü kazandı ve aynı festivalde 2016’da “lm3allem” şarkısıyla kazandı.
 • Ve 2017’de Anghami programındaki müzikal şarkılarıyla yüz milyondan fazla dinleyicinin ödülünü kazandı ve Galtana’nın şarkısı Arap Müzik Ödülü’nü kazandı ve Let GO en iyi video klip olarak Fas Müzik Ödülü’nü kazandı ve 2018’de Saad, Kuzey Afrika’daki en iyi şarkıcı olarak Arap Milleti Müzik Ödülü’nü kazandı.
 • 2019 yılında Mohamed Ramadan ile birlikte seslendirdikleri Ensay adlı şarkı ile büyük ses getirdiler.
İlgili Konu  Sultan I. Bayezid (Yıldırım Bayezid) Kimdir? Hayatı
Mohamed Ramadan ve Saad Lamjarred – Ensay [Resmi Müzik Videosu]

Saad’ın özel hayatı

Saad, Amerika Birleşik Devletleri’nde kaldığı dönemde Thameen ile yeni evliydi ve 2007’de Süper Yıldız’a katılırken onunla birlikte göründü ve sonra ayrıldı, Saad, iki tarafın yalanladığı model Laura Frison da dahil olmak üzere ilişkisi hakkında dedikodular yayıldı, ardından birkaç ilişki hakkında birçok söylenti geldi, ancak bunları reddetti.

Resmi Sosyal Hesapları

Saad Lamjarred hakkında bazı bilgiler

 • Saad Mal Habibi Malou’nun şarkısının başarısı, Saad’a MTV Uluslararası Avrupa Müzik Ödülü’nü kazanmaya aday gösterilen isimlerden biri olmaya yol açtı.
 • Enty şarkısı, sosyal medya aktivistleri tarafından Endülüs müziği, Amazigh müziği ve halk sanatı gibi çeşitli Fas müziği türlerine yerleştirildi.
 • Enty’nin şarkısı İspanyolca, İngilizce ve Farsça söylendi ve aynı zamanda İran ve Afgan dinleyiciler arasında popülerdi.
İlgili Konu  Fatma Seher Erden Hanım (Kara Fatma) Kimdir? Hayatı

Saad Lamjarred Hakkında Merak Edilenler?

Kaç yaşında

04-07-1985 tarihinde doğmuştur. Şu an yaş hesabı yapmıyorum çünkü zaman durmuyor 🙂

Kaç dil biliyor?

Saad Lamjarred “Arapça, Fransızca ve İngilizce” olmak üzere 3 dil biliyor.

Evli mi? Eşi kim?

Saad, Amerika Birleşik Devletleri’nde kaldığı dönemde Thameen ile yeni evliydi

Nereli

Saad Lamjarred’in yaşantısı, memleketi ve doğduğu yer olan “Fas” ta geçmektedir.

Müslüman mı?

Saad Lamjarred’in dini inancı Müslümanlıktır.

Thameen Lamjarred kimdir?

thameen

Thameen Lamjarred hakkında Arap basınında da herhangi bir kişisel bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle kendisi hakkında herhangi bir biyografik bilgi veremiyoruz.

Ghaitha Al-Alaqi Hakkında Bilgi

2015 yılında herkesin nişanlısı olduğunu iddia ettiği “Saad Lamjarred” ve “Ghaitha Al-Alaqi” hakkında çok konuşuldu. Saad Al-Majrd, WhatsApp hesabının yanı sıra resmi Facebook sayfasında da “Ghaith” in en yakın arkadaşı olduğunu ve onları yalnızca arkadaşlık bağladığını belirtti.

İlgili Konu  Emir İshak Duran Kimdir?

Ghaitha Al-Alaqi
Ghaitha Al-Alaqi

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Okumayı çok severim, her konuyu okumaktan keyif alırım ve doğal olarak yazmaktan da çok keyif alırım. Umarım yazılarım beğenilerinize layık olurlar.
YORUMLAR

 1. yasolin dedi ki:

  thameen in herhangi bir sosyal medya hesabı var mı yoksa fotoğrafını atabilir misinz

  1. Thameen’e ait bir fotoğraf yazı içeriğine dahil edildi ancak Thameen’e ait sosyal medya profilleri maalesef ulaşılamadığı için eklenmemiştir.

 2. yasolin dedi ki:

  ghita el allaki hakkında bilgi verir misin

  1. Ghaitha Al-Alaqi Hakkında Bilgi içeriğe eklendi

 3. yasolin dedi ki:

  çok teşekkür ederim

 4. yasolin dedi ki:

  ama ghita saadın kendisinin erkek arkadşı olduğunu ve evleneceklerini söylemiş

 5. yasolin dedi ki:

  saad lamjarred te ona karşı boş olmadığını kanıtlıyor

Konu Anlatımı