Sağlıklı ve Güzel Saçlara Sahip Olmanın 5 Kolay Yolu

Sağlıklı ve Güzel Saçlara Sahip Olmanın 5 Kolay Yolu

Saçlar, bir kadının en güzel süsüdür. Bundan dolayı, bir kadında ilk dikkati çeken unsur saçlarıdır. Peki, sağlıklı ve güzel saçlara nasıl sahip olunur?

1- Doğru Saç Yıkama

Saçların en ideal yıkama aralığı, haftada 3 kere yıkamaktır. Sık yıkanan saçlar kurur ve dökülür. Bunun yanı sıra yıpranmasına neden olur. Saç yıkama teknikleri oldukça önemlidir. Fazla sıcak veya fazla soğuk suyla yıkanan saçlar zarar görür. En ideali, ılık su ile yıkamaktır. Saç tipine uygun şampuan ve saç kremi kullanılmalıdır. Fazla şampuan ve saç kremi kullanmak da doğru değildir.

Avuç içine dökülen şampuan, bir bozuk paranın büyüklüğü kadar olmalıdır. Yoksa saçlara zarar verir. Saç kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, saç diplerine uygulamamaktır. Saç kremi, sadece saç uçlarına uygulanmalıdır. Saçlar, mümkünse doğal yöntemlerle kurutulmalı, saç kurutma makinesi mümkün olduğu kadar en düşük seviyesinde kullanılmalıdır. Çünkü, sıcak kurutma yöntemleri, saçların çok çabuk kırılmasına ve yıpranmasına neden olur.

2- Saç Uçlarını Kesmek

Saçların daha sağlıklı uzayabilmeleri için 2 ayda bir uçlarından alınması oldukça etkilidir. Saçların uçlarında oluşan kırıklar, saçın geç uzamasını ve kötü görünmesini sağlar. Sağlıklı bir saçlara kavuşmak için uçlarından kestirmek, saçların sağlıklı uzamasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra, saçların fazla sıkı ve gergin bağlanmamasına özen göstermek gerekir. Fazla çekiştirilen saç, kopmalara ve yıpranmalara neden olur.

3- Düzenli Bakım

Düzenli olarak saç bakımı yapmak; yıpranmayı ve dökülmeyi, güçsüzleşmeyi, kurumayı ve kırılmayı önler. Bunun yanı sıra, D, B, ve E vitaminleri, saçların gerekli olduğu vitaminlerdir. Bu vitaminleri içeren bir saç maskesi, kuruyan ve yıprana saçlar için oldukça yararlıdır.

4- Saçları Nemlendirme

Yarım su bardağı sirke ve yarım su bardağı su, bir kapta karıştırılır. Saçların diplerinden başlayarak, saç uçlarına kadar masaj yaparak sürülür. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra şampuanla yıkanarak temizlenir. Saçların ışıl ışıl parladığını ve nemlendiğini göreceksiniz.

5- Yağlı Saçlara Evde Bakım

Yarım su bardağı badem yağı, 10 damla limon suyu ve 2 yumurta sarısı bir kapta iyice karıştırılır. Saçlara masaj yaparak iyice yedirilir. Yarım saat bekleme süresinden sonra, saçlar şampuanlanarak yıkanır. Bu saç maskesi sayesinde, saçlar daha sağlıklı ve daha güzel görünür.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Konu Anlatımı Admin
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x