Sibil Çetinkaya Kimdir? Ailesi ve Bilinmeyenleri

07.10.2022
Sibil Çetinkaya Kimdir? Ailesi ve Bilinmeyenleri

Sibil Çetinkaya, fenomen biyografi bilgileri serimizin bugün ki konuğu. Sibil Çetinkaya Kimdir? Nerelidir? Yaş boy kilo bilgileri ve bunların yanı sıra özel hayatı hakkında da bir takım bilgilere yer vereceğim. Güzel sosyal medya fenomeni son dönemlerde yükselen popüleritesi ile tüm gözleri üzerine çevirmeyi başardı.

Sibil Çetinkaya Kimdir? Ailesi ve Bilinmeyenleri 1

Öyle ki hakkında bir çok konu sevenleri tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bende kendisini TikTok ve YouTube gibi kanallardan takip ederek hakkında bilgi edinmeye ve sevenlerine bu konuda yardımcı olmaya karar verdim.

Sibil Çetinkaya Kimdir? (Kısa Biyografi)

10 Mayıs 1994 tarihinde dünyaya gelen Sibil Çetinkaya, üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğuydu. Hayatının daha ilk yıllarında oyunculuk merakı olan güzel Youtuber ilk okul dönemlerinde Drama eğitimi almıştır. Bu hayalini üniversite yıllarında da devam ettiren Sibil Çetinkaya Üniversite değişim programı kapsamında gittiği Londra’da LAMDA Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Üniversite eğitimi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Medya ve İletişim Bölümü’nü bitiren güzel fenomen Üniversite eğitimi devam ederken Tv8 kanalında çalışmış kamera arkasında görev almıştır.

İlgili Konu  Ömer Halisdemir Kimdir? Hayatı

Yine öğrencilik yılları devam ederken “10 Dakika” ve “Şehirde Hayat” adlı programlarda sunuculuk yapmış ve başarılıda olmuştur. Bu yıllar sonrasında ise YouTube serüvenine ikiz kardeşi ile birlikte başlamış ve bugünlerin temellerini atmışlardır.

Çok eğlenceli bir YouTube kanalı olduğunu söyleyebilirim. Takipçileri çok iyi biliyor ancak belirtmekte fayda var ki, Sibil Çetinkaya Youtube kanalında Mukbang ve challange videoları yanı sıra makyaj, giyim kombin gibi anlamlı videolara da imza atıyor.

✅ Gerçek AdıSibil Çetinkaya
✅ Doğum Tarihi10 Mayıs 1994 (28 yaşında)
✅ BurçBoğa
✅ Boy1.73 cm
✅ Kilo58 kg
✅ Göz RengiKahverengi
✅ Saç RengiKumral
✅ Eğitimİstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü
✅ Medeni HaliBekar
✅ SevgilisiÖmer Ersin
✅ Nereliİstanbul
✅ Meslekinfluencer – Fenomen
✅ Doğum Yeriİstanbul
Sibil Çetinkaya Biyografisi

Sibil Çetinkaya Resimleri

 • Sibil Çetinkaya
 • Sibil Çetinkaya
 • Sibil Çetinkaya
 • Sibil Çetinkaya
 • Sibil Çetinkaya

Sibil Çetinkaya Resmi Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medyanın hemen her dalında başarılı işlere imza atan Sibil Çetinkaya’yı takip etmek isterseniz aşağıda resmi Linkedin, Twitter, İnstagram Tik Tok ve en önemlisi kendisinin “hayatım bu kanalda” diye tanımladığı YouTube kanalı bağlantıları paylaşılmıştır.

 • YouTube Hesabı: Link
 • İnstagram Hesabı: Link
 • Linkedin Hesabı: Link
 • Twitter Hesabı: Link
 • Tik Tok Hesabı: Link
İlgili Konu  Tayyar Rahmiye Kimdir? Hayatı

Sibil Çetinkaya’nın Ailesi

Sibil Çetinkaya’nın ailesi hakkında da birçok merak edilen konu var örneğin babası, annesi ve kardeşi kimdir şeklinde sorular oldukça fazla kardeşi Narod Çetinkaya‘yı videolardan oldukça iyi tanıyorsunuz ancak babası ve ailesinin diğer fertleri hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterlidir.

Babası

Sibil Çetinkaya Babası
Sibil Çetinkaya ve Babası

Yukarıdaki resimde Sibil Çetinkaya’nın babasını görüyorsunuz. Ailesini tanıttığı video ile babasından bahseden Sibil Çetinkaya onun için Dünya’nın en iyi babası diyor ve babasına aşık olduğunu ekliyor.

Sibil Çetinkaya ve Narod Çetinkaya kardeşlerin soru cevap tarzında yayına aldığı videoyu izleyerek kendileri hakkında oldukça fazla bilgiye erişebilirsiniz. Öyle ki Hindistan tatilinden ne kadar etkilendikleri ne yaşadıklarından tutun kullandıkları şampuan ve saç kremine kadar bir çok bilgi bu videoda yer alıyor aşağıdan bu videoyu izleyebilirsiniz.

Sibil Çetinkaya Kimdir?

Sibil ve Narod kardeşlerin özellikle isimlerinden dolayı ermeni oldukları yönünde algılar oluşmuştur. Bununla alakalı da yukarıda ki videoda bilgi verilmektedir. Ancak aşağıda ki soru cevap kısmında da ayrıca yer vereceğim bir konu bu.

İlgili Konu  Ali Kuşçu Kimdir?

Sibil Çetinkaya Hakkında Bilinmeyenler

Sibil Çetinkaya Ermeni mi?

Aslında yukarıda da belirttiğim gibi Sibil isminden dolayı bu algı oluşmuştur. Ekşi Sözlükte "Sibil" kelimesinin anlamı olarak "sibil pektorosoğlu'nun 2010'da çıkardığı, ilk ve son albümüdür. ermenice klasik şarkılarla, pop tarzında ermenice şarkılarla birbirini tamamlayan güzel bir sentez olan albümdür." şeklinde bir bilgi bulunuyor. Bu da Sibil Çetinkaya ermeni mi? Sorusunu akıllara getiriyor ancak ermeni olduğu yönünde bir bilgi yoktur.

Sibil Ne Demek?

Sibil kelime anlamı olarak bakıldığında aşağıda ki anlamlara geliyor.

sibil: Çöp, süprüntü.
sibil:Pişirilmiş topraktan yapılan bir çeşit pipo.

Ancak kendisine sorulan soruya " Cadı" anlamına geliyor şeklinde cevap vermiştir.

Sibil Çetinkaya Kaç Yaşında? Doğum Tarihi Ne?

Güzel fenomen şu anda 28 yaşındadır. 10 Mayıs 1994 tarihi ise Sibil Çetinkaya'nın doğum tarihidir.

Sibil Çetinkaya'nın Sevgilisi Kimdir?

Sibil Çetinkaya oyuncu Burak Yörük ile beraberdir. Sibil Çetinkaya ve Burak Yörük uzun zamandır sevgili.

Sibil Çetinkaya Yabancı mı? Türk mü?

Kendisi yabancı değildir. En azından verdiği bilgiler bu yönde

Sibil Çetinkaya ve Ahmet Aksöz sevgili mi?

Aslında Sibil hanımın sevgilisinden bahsetmiştik. Ahmet Aksöz ile adının anılmasının nedeni yapımcılığını May Productions'un üstlendiği "Kafayı Yersin" adlı BluTV programının sunuculuğunu birlikte yapıyorlar hepsi bu.

Sibil Çetinkaya Ne İş Yapıyor? Mesleği Ne?

Kendisi oyunculuk hayalleri kurmuş ve eğitim hayatını da buna doğru şekillendirmiştir. Şu anda ise hem sunuculuk hemde Youtuber olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Sibil Çetinkaya Ne Mezunu?

Üniversite eğitimi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Medya ve İletişim Bölümü’nü bitirmiştir.

Sibil Çetinkaya Nerede Yaşıyor?

Şu anda halihazırda İstanbul'da yaşamaktadır.

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Okumayı çok severim, her konuyu okumaktan keyif alırım ve doğal olarak yazmaktan da çok keyif alırım. Umarım yazılarım beğenilerinize layık olurlar.
YORUMLAR

 1. sibiloloji dedi ki:

  Sibil Çetinkaya, o kadar mükemmel ki. iyi ki tanımışım. zengin biri ama hiçbir zaman zenginliğiyle övünen biri olmadı. onu güzel kalbinden dolayı cok seviyorum. iyi ki varsın kardeeeess<33

  1. Yorumunuz için teşekkürler sizinle aynı fikirdeyiz peki kendisinin ermeni olduğu yönündeki fikirler hakkında ne düşünüyorsunuz bir takipçisi olarak sizinde fikrinizi merak ettim

   1. Tuana dedi ki:

    TepkiKolik kanalına konuk olduğu zaman bizim aileye kardashianların Türkiye versiyonu diye yorumlar çok alıyorum. Ermeni kökenli olduğumuz içim bide. Diyor

Konu Anlatımı