Hamilelikte Boza içmek zararlı mıdır?

09.10.2020
99
Hamilelikte Boza içmek zararlı mıdır?
SorularKategori: Kadın KategorileriHamilelikte Boza içmek zararlı mıdır?
Hamilelikte Boza içmek zararlı mıdır? 1Hale 2 hafta önce soruldu
Boza içmeyi çok severdim ama hamilelik sürecinde içmeye ara verdim şimdilerde içmek istiyorum ancak meraktayım hamilelikte Boza içmek zararlı mıdır? Bir mahsuru var mı içmenin?
1 Yanıt
Hamilelikte Boza içmek zararlı mıdır? 2Recep Bayoğlu Yönetici 2 hafta önce yanıtlandı

Bozayı herkes bilir. Herkes içmemiş olabilir fakat herkes duymuştur. Normal zamanda da tüketildiğinde son derece faydalı bir üründür. İş hamileliğe gelince tüketimi daha önemli bir hal alıyor. İşte bozanın hamile bayanlar için faydalarından bazıları.

  1. İçerdiği vitaminler sayesinde vitamin ihtiyacınızı karşılamada yardımcı olur.
  2. Sahip olduğu laktik asit ile anne ve bebeğin bağışıklık sisteminde iyileşmeyi sağlar. Eğer tatlı yani taze boza tüketirseniz midenizi de rahatsız etmemiş olursunuz. Tarçını da unutmamak gerekir elbette.
  3. Hamilelik süresi boyunca çok aşırıya kaçırmadan içeceğiniz bozalar doğumdan sonra emzirme döneminde sütünüzün daha çok olmasını da sağlar.
  4. İçerdiği protein, karbonhidrat, b vitamini sayesinde süt yapımında etkili ve çok faydalıdır. Sağlıklı bir hamilelik, güçlü bir bağışıklık sistemi ve sağlıklı bebekler için tavsiye ederim.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi ve insanlardan direk cevap almak isterseniz siz de yorum yazarak dilediğiniz soruyu üye olmadan sorabilir, diğer anne adaylarının ve annelerin sorularını cevaplayarak onlara yardımcı olabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ