Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır? Tanıtım Yazısı Satın al

Bizden tanıtım yazısı satın almak için yan tarafta bulunan iletişim formunu doldurabilir yada aşağıdaki whatsapp bağlantısı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tanıtım yazısının nasıl olması gerektiği ve size sağlayacağı faydaları aşağıdaki metni inceleyerek öğrenebilirsiniz. Sitemizde yayınlanan tanıtım yazılarını incelemek için “buraya” bakabilirsiniz.

Lütfen yukarıda bulunan whatsapp düğmesini tanıtım yazısı talebi dışında kullanmayınız.

Öncelikle tanıtım yazısı alacağınız siteyi tanımanız gerektiğinin farkındayım;

Web PageDAPAMoz Rank
https://konuanlatimi.net15444.4
✅Site Domain Otoritesi (DA Değeri):15
✅MOZ Ranking:4,4
✅Google Index Sayısı:3430
✅Aylık Ortalama Trafik:32000
✅Her bir tanıtım yazısı ücreti500 tl
Tanıtım Yazısı Site Değerleri

Tanıtım yazısı şartlarımız aşağıdaki gibidir;

Tanıtım yazısı kriterleri

 1. illegal konu (kumar, +18, terör) ve devletin yasakladığı herhangi bir alanda olmamalıdır.
 2. Tanıtım yazısı alıcı tarafından temin edilmelidir.
 3. En az 200 kelime olmalıdır.
 4. Yazı içinde en fazla 2 adet dış link bulunacaktır.
 5. Link DF olarak (açık yada istenen kelimeye) verilecektir.
 6. Tanıtım yazısı site açık olduğu sürece yayında olacaktır.

Not: Yazı içerisine eklenmiş olan link daha sonra 1 defaya mahsus değiştirilebilir.

Tanıtım Yazısı için ödemeniz gereken fiyat 500 TL olarak belirlenmiştir. Ödemeleri havale / EFT yolu ile yapabilirsiniz.

Web sitemizden tanıtım yazısı satın almak için aşağıdaki kanalları da kullanabilirsiniz.

Hızlı UzmanHızlı BulBacklink.com.tr
konuanlatimi.net tanıtım yazısı satın al

Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazısı bir şirket, websitesi, blog v.s kendini yada projesini tanıtmak isteyen herkesin kullanabileceği etkili bir reklam yöntemidir. Bugün bu konuda tecrübe ettiğim tüm detaylara bu yazıda yer vereceğim, tanıtım yazısı nedir? neden gereklidir? nasıl yazılır? ve nereden alınmalı detaylıca anlatacağım.

Tanıtım yazısı yayınlayan sitelerden alacağınız reklamlar ile o sitenin kalitesi ve değeri ile doğru orantılı olarak yükseliş yada tam aksine düşüş yaşayabilirsiniz, bu nedenle çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Tanıtım yazısı sitenizin hedeflenen anahtar kelimelerde veya ana sayfa bazlı verilen backlink ile sitenizin google nezdinde yükseliş göstermesini sağlayan geri bağlantılardan ibarettir. Sitenizin tanıtımını bu yöntem ile yapabilirsiniz ancak her zaman yükseliş gösterir mi? derseniz buna cevabım hayır olacaktır. Tanıtım yazıları çoğu zaman faydalı ve olumlu sonuçlar doğururken bazen tam tersi sonuçlar da ortaya çıkarabilirler, bunun bir çok örneğini bizzat kendim deneyimledim ve ders aldım. Yazıyı yazdırırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var, gelin beraber bakalım bu önemli detaylara.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda da belirttiğim gibi yazıyı yazdırırken, yayınlarken veya satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. Eğer siz bu detayları es geçerek sırf tanıtımım olsun diye herhangi bir siteden tanıtım alırsanız bu size olumsuz olarak geri döner. Peki yazdırırken nelere dikkat etmeliyiz.

​Otoriter Site

Sizin Blog tanıtım yazınızı yayınlayacak olan Web sitesi sizden daha otoriter olmalıdır ki size otoritesi ile destek verebilsin. Örneğin Facebook gibi bir sitenin benim sitem hakkında bir yazı yayınlaması ile benim Facebook hakkında bir tanıtım yazısı yayınlamam arasında ki farkı düşünün. Bu noktayı gözden kaçırmadan hareket edin ve bulabildiğiniz otorite olarak güçlü olan ve bu tarz yazılar yayınlayan sitelerde ücreti mukabilinde yerinizi alın.

​Bu işi ücretsiz yapan bir çok site halihazırda mevcut durumda ancak ücretsiz backlink siteleri size beklediğiniz katkıyı çoğu zaman vermez. Bunun nedeni ise o sitelerden herkesin backlink alabiliyor olmasıdır, sizin bir farkınız kalmıyor. Eğer gerçekten faydalı olmasını istiyorsanız özenle yazılmış, SEO uyumlu ve Google da en kötü ihtimalle ilk sayfada yerini almış bir yazı içinde yer alıyor olmanız gerekiyor. Tüm bu sebeplerden yola çıkarak söylüyorum site otoritesine dikkat edin.

Trafik Alınabilecek Siteler

Tanıtım yazısı yazdırma işlemi sonrası yayınlayacağınız sitenin trafiğini de göz önünde bulundurmalısınız eğer hiç trafik alamayacaksanız bu sitenin ne kadar otoriter olduğunun bir önemi kalmamış olur. Bu nedenle önce hatta ilk bakılacak nokta sitenin trafiğidir, yazınızdan size gelecek olan her ziyaretçi potansiyel müşteridir, bunu unutmayın.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazısı Nasıl Yazılır

Tanıtım yazısı konusunda en hassas noktalardan bir tanesi, nasıl yazılır? bu konu oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur ve özenle yazılan bir tanıtım yazısının ne kadar faydalı olduğu tartışılmayacak kadar açıktır.

​Bu tarz yazılar yazanlar veya yazdıracak olanlar dikkat etmeniz gereken önemli noktalar şunlardır;

 • ✅Etkileyici Başlık Oluşturun

  Etkileyici Tanıtım Yazısı Başlığı

  Aşağıda çok daha kapsamlı şekilde bilgi vermiş olduğum başlık konusu oldukça önemlidir ve potansiyel ziyaretçilerinizin ilk göreceği yerdir. Başlığınız iyi ise potansiyel ziyaretçiyi gerçek ziyaretçiye çevirme oranınız yüksek olacaktır.

 • ✅Çekici Açıklama Yazmalısınız

  Çekici Tanıtım Yazısı Açıklaması

  Açıklama alanınız, Google arama sayfasında başlık altında görünen kısımdır. Bu alan insanların daha sitenize girmeden göreceği ve okuyacağı alan olduğu için en az başlığınız kadar önemli. Ne yapın ne edin bu alana içeriğinizin en çekici özetini sığdırın.

 • ✅Yazınızın Giriş Kısmı Önemli

  Tanıtım Yazısı Giriş Kısmı

  Başlığımız ve açıklama alanımız ile ziyareti aldık ancak şimdi ziyaretçiyi yazımızı okumaya ikna edebilmemiz gerekiyor ve bunu ilk 50 kelime ile yapabilmeliyiz. İlk 50 kelimelik alanda ziyaretçimize neler okuyacağını ve neden okuması gerektiğini verebilmemiz gerekiyor.

 • ✅İçeriğinizi Vaatlerinize Uygun Yazmalısınız

  Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır

  Sitenize gelen ziyaretçi, önce başlığınızı okudu ilgisini çekti, açıklamayı okudu siteye girmeye karar verdi, ilk 50 kelime ile vaat verdiniz ve yazının devamını okumaya karar verdi. İşte bu noktada ziyaretçinize vadettiğiniz içeriği okutuyor olduğunuzdan emin olun. Eğer başlık, açıklama ve giriş kısımları ile içeriğinizin gövdesi tutarsız olur ise ziyaretçi kaçar ve bu size pahalıya mal olur.

Tanıtım Yazısı Başlığı Oluşturma

Başlık ilk bakışta ziyaretçiye konuyu özetleyebilmelidir ki o ziyaretçi konunun başlığını görerek gelsin ve yazınızı okusun. Bunun için yapılabilecek bir çok şey var bunlardan en önemlisi odak anahtar kelimenin başlıkta geçiyor olmasıdır.

Örneğin benim yazım tanıtım yazısı konulu bir yazı ve başlıkta bu anahtar kelimeyi kullandım, sadece bu yeterli mi? Tabi ki değil! Başlıkta anahtar kelime kullandıktan sonra en önemli noktaya gelmiş olursunuz, uzun kuyruklu kelime ekleme kısmına.

Yani ben bu yazıma “Tanıtım yazısı” diye başlık atıp bırakırsam sadece bu kelime ile arama yapan bir ziyaretçinin beni bulma olasılığı çok düşük, çünkü bu kelimenin aranma hacmi oldukça yüksek ve benim yazımı yayınladığım anda bu kelime ilk sayfada yer alamamış olmam halinde trafik almam imkansız hale gelir.

Ne yapacağım başlığıma anahtar kelimemi ekledikten sonra yanına uzun kuyruklu anahtar kelime eklemesi yapacağım. Misal ” Tanıtım yazısı nedir ” ” Nasıl Yazılır ” “ Örnekleri ” v.s gibi eklemeler ile yazımın arama motorlarında görünürlük düzeyini arttıracağım.

​Dikkatinizi çekmek istediğim nokta şu eğer tanıtım alacağız site arama motorlarında yükseliş gösteremeyecek ise size bunun bir getirisi de olmayacaktır. Peki başlığı attık yanına Nedir, Nasıl Yapılır Tarzında ekleme yaptık yeterli mi? Değil! Örnek olarak siz Google’da tanıtım yazısı nedir? diye aradınız karşınıza çıkan sonuçlar içinden hangisine tıklarsınız? Ben sizler için arayayım hemen;

Tanıtım yazısı nedir? (Google Araması )
Tanıtım yazısı nedir? (Google Araması )

Arama sonuçlarında gördüğünüz örneklere iyi bakın, burada ki ilk 3 sıra içinde benim elim Crmmedya’nın atmış olduğu başlığa giderdi. Nedeni ise sizinde gördüğünüz üzere başlıktaki çekicilik, diğerlerinden farklı bir konuya vurgu yapılmış “Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı” bu benim için merak uyandıran bir başlık oldu. Siz de yazacağınız yada yazdıracağınız başlıkta bu gibi merak uyandıran ve ziyaretçiyi kendine çekebilecek kelimelere yer verilmesine özen gösterin.

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı (Kısaca)

 • Başlıkta odak anahtar kelime geçirilmiş olmalı,
 • Makale anahtar kelime ile başlamalı
  Alt başlıklardan en az bir tanesinde anahtar kelime olmalı,
 • Yazının son 50 kelimesi içinde anahtar kelime geçmeli,

Verilen bu kısa bilgiler haricinde Google yazı içinde bulunan italik ve bold olan kısımları sever ve özellikle okur. Buna istinaden tanıtım yazısı içinde ki anahtar kelimelerin ilkini kesinlikle bold ve italik olarak belirleyin.

Not: Link çıkışını ilk anahtar kelimeden yapmayın, ziyaretçi o linke tıklayıp hemen çıkar ise bu ilgili sayfayı SEO anlamında olumsuz etkiler.

Tanıtım yazısı teknikleri hakkında bilgi edinebileceğiniz iyi bir yabancı kaynak : https://www.webfx.com/blog/web-design/website-introductory-text-tips-examples/

Tanıtım Yazısı Nedir? (Kısaca)

Tanıtım yazısı kısaca sitenizin link yapısını güçlendirmeye yarayan harici sitelerde oluşturulmuş özgün yazıdır. Tanıtım yazıları sitenizin diğer siteler tarafından referans gösterilmesi ile birlikte hedeflediğiniz kelimede sıralama yükselişi sağlar.

Tanıtım Yazısı İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Başlık kısmını doğru yaptık ziyaretçi geldi, peki; Tanıtım Yazısı İçeriği Nasıl Olmalıdır? ziyaretçiyi yazımızı okumaya ikna edebilmemiz gerekiyor ve bunu ilk 50 kelime ile yapabilmeliyiz. Bunun için uygulanabilir yöntemlerden bahsetmeden önce sizden bu konuyu düşünmenizi istiyorum, yazıyı yayınlayacaksınız ama beklentiniz ne?

Benim bu konuda beklentim şunlardır;

 • a- Yazım arama motorlarında ilk sayfayı kesinlikle görsün isterim ki ziyaretçi gelebilsin.
 • b- Yazımı yazdıracağım site güven veren bir site olsun
 • c- Fiyat olarak beni yormayacak makul bir rakam söylensin

Daha ne isteyeyim, bu saydığım konularda beni ilk 50 kelimesinde ikna eden bir yazı karşımda ise ben bu yazıyı okumaya devam ederim. Yani örnek vermem gerekirse giriş kısmında ziyaretçiyi “uygun fiyatlı, seo uyumlu, arama motorlarında ilk sayfada olma garantili bir tanıtım yazısı almak ister misin?” diye bir başlangıç ile karşılarsanız yazınızı okumaya devam edecektir.

Giriş kısmını da geçtikten sonra dikkat etmeniz gereken noktalar tamamıyla SEO uyumlu makalenin gerektirdiği kurallardır.

 • a- Anahtar kelime kullanımına dikkat edin, aşırı anahtar kelime kullanımı yazınızın kalitesini düşürecektir.
 • b- Yazdığınız içerikte firmanızı faklı kılan özellikleri öne çıkarmalısınız
 • c- Rakip karşılaştırmaları yapmalısınız ve diğerlerinden farklı olduğunuzu kanıtlamalısınız.
 • d- Ziyaretçinize vaatler vermelisiniz: Yazıyı okuyan kişinin neden sizin yazınızda olduğunu biliyorsunuz değil mi? Ona istediğini alabileceğini vaadedin ve bunu somut örnekler ile sunun.

Tanıtım Yazısı Satın Almalı mıyım?

Eğer kısa zamanda firmanızın bilinirliğini arttırmak istiyorsanız sosyal medya reklamları, gücünüz var ise Tv reklamları ve bunun yanı sıra tanıtım yazısı satın alımı yapmalısınız. Günümüzde insanlar yeni bir firmanın ismini duyduğu anda internetten güvenilir mi? Diye aramaya başlıyor. Sizde alacağınız tanıtım yazıları ile markanızın güvenilirliğini gösterebilmelisiniz, bunun size getirisi tahmin ettiğinizden çok daha fazla olacaktır.

Bu nedenle Tanıtım yazısı satın almalı mıyım? sorusuna benim net cevabım kesinlikle evet satın alın ve böyle bir imkan varken bunu kullanmaktan geri durmayın.

Fiyatları

Önemli bir noktada alacağınız yazının fiyatıdır, ve fiyat olayı siteye göre değişiklik gösterir. Eğer otoritesi yüksek bir haber sitesinden tanıtım alacaksanız bu size pahalıya mal olabilir, ancak bir Blog tanıtım yazısı yayınlamak ise amacınız bunu çok daha makul fiyatlar ile sonlandırabilirisiniz. Herhangi bir Blog’dan tanıtım yapabilirsiniz ancak dikkat edilmesi gereken nokta size getirisinin nasıl olacağıdır, eğer yazıyı yayınladığınız site yukarıda da defalarca bahsettiğim şeyi (Arama motoru görünürlüğü) size verebilecekse hiç beklemeyin hemen tanıtımınızı yapın.

Blog (Web site) Tanıtım Yazısı Nedir?

Blog tanıtım yazısı, kendi kişisel bloğunuz için veya kapsamlı içerikler oluşturduğunuz insanlara fayda sağlayacağına inandığınız web siteniz için yapabileceğiniz türden tanıtımlardır. Örneğin ben kendi web sitemde aklıma gelen her konuya yer veriyorum ve burası benim kişisel web sitem olmasına rağmen insanlara fayda sağlayabilecek konulara yer vermeye özen gösteriyorum.

Benim kendi Blog yazılarım içinden öne çıkarmak istediğim bir içeriğim için konusunda daha otoriter bir siteden tanıtım yazısı almam gayet doğal ve son derece faydalı olur.

Sonuç

Web site oluşturmak günümüzde artık kurumsal kimliklerin ihtiyacı haline gelmiştir. Bunun için çeşitli tanıtımlar yapmak ve bu konuda yazdırmak eylemi de bu ihtiyaçların bir parçasıdır. Tanıtım yazısı yazılırken seçilecek sitenin kalitesini belirtmek oldukça önemlidir. Kaliteli içerikler üretilmesi tanıtım yazısının da kaliteli olmasını sağlar.

Aynı zamanda da yazı içeriğinin okuyucuya yüksek derecede fayda sağlaması önemlidir. Yazılmış örnekleri sitemizden temin edebilir ve tanıtım yazılarına ilişkin kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Tanıtım yazısının nasıl yazıldığına dair soru işareti olan kişilerin bu yazı örneklerimizden faydalanması kurumsal kimlik oluşturması açısından önem arz etmektedir. Tanıtım yazısı örnekleri statüsünde tanıtım yazısı oluştururken bir takım stratejiler belirlenmesinde fayda vardır.

 1. Tanıtım yazısının doğal olması gerekmektedir. Doğal olan yazı hedef kitleye anında ulaşım gösterir.
 2. Tanıtım yazısının yalın ve sade olması gerekmektedir. Bu sayede amaca hizmet eder. Süslü söyleyişlerden uzak olan ve ne anlatılmak istendiğini açıkça ifade eden yazı açıklık ilkesinin de alanına girer.
 3. Tanıtımınız açık olmalıdır. Netlik olarak da ifade edilen bu kavram yazının içeriğinde verilmek istenen mesajın okuyucuya net bir şekilde verilmesi ve mesajı da karşı tarafa anında iletmesi anlamına gelmektedir. Bu sayede bir tanıtım yazısının açık olmasını ve laf kalabalığından uzak olması da oldukça önemlidir.
 4. Yazınızın özgün olması gerekmektedir. Firmanın kurumsal kimliğine özel olarak yayımlanan bu yazılar tanıtım yazısı örnekleri olarak sunulmaktadır. Bu sayede sizler de tanıtım yazınızda bulunması gereken özellikleri belirleyerek kendi stratejilerinizi oluşturabilirsiniz.

Web sitelerinin fazlalaşması ve internet ağı sayesinde firmalar kendilerini tanıtma ihtiyacı duymaktadırlar. Firmaların bulunduğu kurumsal kimliklerinin içerisinde sektör bazlı olarak ilerleme kaydetmeleri amacıyla tanıtım yazısı belirlenmektedir.

Bu yazılar ile firmalar SEO uygulamaları kapsamında yer alarak dijital platformlarda ön plana çıkmakta ve arama motorlarında diğer web siteleri arasından kolaylıkla sıyrılma yaşamaktadırlar. Tanıtım yazısına ait örnekler ile kendi yazınızı kolaylıkla oluşturabilir ve birçok ürünün, kurumun, kişisel bilgilerin tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz.

Tanıtım yazısı yayınlayan siteler

Tanıtım yazısı yayınlayan siteler oldukça fazladır. Tanıtım yazılarını yayımlayan sitelerin içerikleri de oldukça geniş ve fazladır. Buna rağmen her siteden tanıtım yazısı alınmamalıdır. Çünkü sitenin kendini kalite ve içerik yönünden kanıtlayabilmiş olması sizin tanıtım yazınızın da kaliteli içeriklerden oluşmasına yardımcı olacaktır. Domain Authority ve Page Authority değerlerinde yükseklik yaşayan sitelerin tercih edilmesi, sizin web sitenizin de oldukça yüksek değerler statüsünde oluşmasına yardımcı olacaktır. Değer açısından yükseklik yaşayan siteler tanıtım yazısı yayımladığında hiç düşünmeden iş vermek mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Bu sayede de kullanıcıların müşterilerine anında ulaşma sistemi gerçekleşmiş olacaktır.

Tanıtım yazısı yayınlayan siteler son zamanlarda oldukça popüler bir hal kazanmıştır. Birçok marka ve web adresinin de bu sektörde olduğunu söylemek mümkündür. Siteler tanıtım yazısı konusunda yeni bir sektör alanı yaratmış ve birbirleri ile rekabet içerisinde bulunmaktadır. Uygun siteyi belirlemek ise müşterilerin kendi inisiyatifleri doğrultusundadır. SEO içeriklerinin genişlemesi ve marka yüzünün de olabildiğince ön planda tutulduğu tanıtım yazısı içerikleri oluşturan sitelerin tercih edilmesi müşterilerine kazanç sağlayacaktır. Web sitesi sahiplerinin çalışmalarını yürüttüğü yazılım firmaları ile dizayn ve SEO çalışmaları yapması da onlara uygun nitelikte tanıtım yazısı yazılmasının sağlamasını yapacaktır.

Tanıtım yazısı yayınlayan siteleri belirlerken bunların nitelikli siteler olmasını tercih etmelisiniz. Aksi takdirde yazınızın hedef kitleye ulaşması konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bunun için en ideal belirlenecek olan yöntem nitelikli site seçimi yapılmasıdır. Bölgeye göre o sunucu bağında bulunan ve Google gibi çok kullanılan arama motorunda en üst sıralarda yer alan SEO optimizasyonlu siteler daha fazla ziyaretçi alır. Bu da sitenin daha fazla kullanıcıya hitap etmesi anlamına gelir. Aynı zamanda da sizin tanıtım yazılarınızın daha fazla kullanıcıya hitap etmesi demektir. Bu tarz siteleri belirlerken olabildiğince dikkatli olmanızda fayda vardır. Konunuza uygun içeriğin en iyi şekilde kullanıcıya aktarılacak olmasını garantilediğiniz bir site ile çalışmanız sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

Tanıtım yazısı yayınlayan siteler konusundan faydalanmak için sizler de bizi takip edebilir ve tanıtım yazısına ilişkin birçok bilginin yer aldığı platformumuzdan da faydalanabilirsiniz. Bu sayede ne istediğiniz konusunda net bir fikir sahibi olarak, çalışmalarınızı netleştirerek sürdürmüş olursunuz.