Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler

30.09.2020
1.113
Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bu yazımda “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” denince aklınıza gelebilecek, hatta aklınıza bile gelmeyen noktaları bizzat araştırdım. 4K tv alırken nelere dikkat edilmeli? neler göz önünde bulundurulmalı detaylıca anlatacağım.

Alışveriş yapmak kolay bir eylemdir, ancak aldığınız ürün televizyon ise kafanız hayli karışacaktır. Tam olarak bu noktada imdadınıza yetiştim, bu yazım size tam bir rehber olacaktır.

Aynı konuda yazılmış başka bir yazım halihazırda bulunuyor ancak, o yazıyı okuyunca fark ettim ki benim buradaki misyonumu yani tam donanımlı bilgiyi içermiyor, bu yüzden güncelleme amaçlı bu konuyu tekrar ele alıyorum.

Yazıyı hazırlama aşamasında Mediamarkt, Vatanbilgisayar ve Teknosa tv departmanı çalışan ve yöneticilerine tek tek “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?” diye sordum ve aldığım cevapları not aldım, üzerine kendi fikirlerimi de ekleyerek sizlerin beğenisine sunuyorum.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken konuları iki ayrı başlık altında ele alacağım bunlar;

 1. Mağazadan televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler
 2. İnternetten televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bildiğiniz gibi görerek alışveriş yapmak ile mesafeli alışveriş yapmak arasında bazı yasal haklarınız farklılık göstermektedir.

Mağazadan Alınan Televizyon İade Edilir mi?

Mağazadan görerek ve deneyerek televizyon alma imkanınız olduğundan dolayı yasal olarak koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmuyor, ancak bazı firmalar kendi inisiyatifleri ile iade alabiliyorlar. Tabi burada dikkat etmelisiniz alacağınız ürünü iyi seçmelisiniz, zira sonrasında iade etme hakkınız olmayabilir.

Sadece hasarlı yani ayıplı ürünlerde servis raporu doğrultusunda iade imkanı doğmaktadır.

İnternetten Alınan Televizyon İade Edilir mi?

İnternetten aldığınız televizyonu 14 (On Dört) gün içerisinde koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunuyor, ancak yinede internet alışverişi yaparken dikkat etmelisiniz.

Ben size yaşanmış bir olaydan örnek vereyim dikkat etmeniz gereken noktayı siz zaten anlayacaksınız.

Bir tüketici x firmanın web sitesinden televizyonu satın alıyor ve adresine kargo seçeneğini seçiyor. Televizyon adresine geldiğinde ise ürünü teslim alıp servisi arayarak kurulum talebinde bulunuyor. Buraya kadar her şey normal, servis adrese gelip kutuyu açtığında televizyon kutudan kırık olarak çıkıyor.

Bu noktada olması gereken şey servisin değişim raporunu düzenleyip ürünü satın alınan firmadan değiştirmektir. Ancak televizyon kırık kutusu da hasarlı olduğu için servis bu raporu tutmayıp kargo şirketinin hatası sorunu onlarla çözün diyerek, müşterinin yanından ayrılıyor.

Müşteri kargo ile görüşüyor ve kargo şirketi bizimle alakalı değil diyor, daha sonra satın aldığı firmanın mağazasına giderek durumu anlatıyor. Firma ise servis raporu olmadan herhangi bir işlem yapamayacağını belirtiyor.

Burada müşteri yaklaşık iki aylık bir mağduriyetin sonucunda tüketici hakem heyeti ile konuyu çözüp ürün değişimini yapıyor.

Bu yaşanmışlıktan yola çıkarak İnternetten Televizyon alırken dikkat etmemiz gereken noktalar.

 1. Eğer alışveriş yaptığınız web adresi bulunduğunuz ilde mağazası bulunan bir firmaya ait ise kesinlikle mağazadan teslim alınacak olarak seçim yapın, Ürün geldiğinde ise mağazada gerekli kontrolleri yaptıktan sonra teslim alın.
 2. Eğer alışveriş yaptığınız firmanın bulunduğunuz ilde mağazası yok ise bu durumda kargodan ürünü teslim alırken kutusunun hasarlı olup olmadığına iyice dikkat edin.

Ürünü sağlam olarak teslim alıp kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra ise 14 (On Dört) gün içerisinde iade hakkına sahip olduğunuzu zaten belirtmiştim.

Bu önemli noktaya değindiğimize göre geçiyorum asıl konumuza.

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler aslında bu konu içerisinde belirttiğim kadar detaya inmenizi gerektirecek kadar uzun değiller, ancak ben yine de her ihtimali göz önünde bulndurdum.

1- Tv Alırken Kullanım Amacınıza Göre Marka Model Belirlemeye Dikkat

Tv Alırken Kullanım Amacınıza Göre Marka Model Belirlemeye Dikkat
Tv Alırken Kullanım Amacınıza Göre Marka Model Belirlemeye Dikkat

Alacağınız televizyonu ne amaçla kullanacaksınız, örneğin sadece film izlemek, uydu yayınlarını izlemek, Oyun bilgisayarınıza monitör yapmak veya iş yerinizde sadece bir görsel obje olarak kullanabilirsiniz. Saydığım her durumda alacağınız televizyonun özellikleri farklı olmalıdır.

İnternetten Film İzlemek İçin Televizyon Seçimi

Amacınız internetten bol bol film izlemek olabilir, bu benimde sıkça yaptığım ve keyif aldığım bir aktivitedir. Peki internetten film izlemek için televizyon alan bir kişi neye dikkat etmelidir.

 1. İnternetten film izleme uygulamaları: Smart özelliği bulunan televizyonlarda genel olarak Youtube, puhu tv ve özellikle son dönemde popüleritesi hayli artan Netflix yüklü olarak geliyor, ancak bazı modellerde bu uygulamaların bazıları bulunmuyor. Dikkat etmeniz gereken nokta bu uygulamaların yüklü olup olmadığıdır.
 2. Web tarayıcı: En büyük sorunlardan bir tanesi budur yani internetten film izlemek için seçtiğiniz uygulama web tarayıcı ise işiniz biraz zor. Bazı marka ve model tv lerde web browser desteği bulunmuyor, desteği olanlarda ise ön bellek hatası sorunu (Web browser dan film izlerken aniden ön bellek doldu uyarısı ile filmin yarıda kalması) yaşanabiliyor. Dikkat edin alacağınız televizyonda bu sorunun olup olmadığını sorgulayın.

Uydu Yayınlarını İzlemek İçin Televizyon Seçimi

Amacınız sadece uydu yayınlarını izlemek ise dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alacağınız televizyonun uydu alıcısı dahili mi? değil mi?

Dahili uydu alıcılı bir televizyon alırsanız tek kumanda ile kontrol sağlanması avantajınız olur. Harici uydu alıcısı gerektiren bir televizyonda ise avantajınız ödeyeceğiniz paranın bir kısmının cebinizde kalması olur.

Monitör Olarak Kullanmak için Televizyon Seçimi

Televizyon monitör olarak kullanılabilir mi? Evet kullanılabilir hatta bazıları 4K tv yi monitör olarak kullanmak isteyebilir, eğer sizde bu şekilde bir kullanım yapmayı düşünüyorsanız bence bu hevesinizden vazgeçin çünkü, televizyonların asıl amacı farklı olduğu için hiçbir zaman grafik kalitesi yüksek bir oyunda bir oyun monitörünün verdiği performansı vermeyecektir. Benim tavsiyem oyun monitörü almanızdır.

İş Yerinde Kullanım İçin Televizyon Seçimi

Amacınız sadece bu ise çok dikkat edilecek bir durum yok yani özellik ihtiyacınız çok fazla değil sadece kamera bağlantısı v.s yapabileceğiniz bağlantılara sahip olup olmadığına dikkat etmeniz yeterlidir.

2- Tv Alırken Ekran Kalitesine Dikkat Edin

Tv Alırken Ekran Kalitesine Dikkat Edin
Tv Alırken Ekran Kalitesine Dikkat Edin

Burada bahsettiğim nokta televizyonun görüntüsü değil tam olarak fiilen gördüğünüz dokunduğunuz ekranından bahsediyorum. Ekran kalitesi neyi değiştirir demeyin “televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” listemizde önemli bir detaydır. Hangi paneli seçmeniz gerektiği konusunda detaylı bilgi verdiğim yazımı Buradan () İncelemenizi tavsiye ederim. Bu konuda panel tiplerinin eksileri ve artılarına değindim.

3- Tv Alırken Görüntü Kalitesine Dikkat Edin

Tv Alırken Görüntü Kalitesine Dikkat Edin
Tv Alırken Görüntü Kalitesine Dikkat Edin

Alacağınız televizyonun önce çözünürlüğünün ne olduğunu öğrenin günümüzde ağırlıklı olarak 4K (UHD) televizyonlar üretiliyor olmasına rağmen FHD (1920×1080) Çözünürlük değerine sahip televizyonlar da varlığını koruyor.

Sizin yapmanız gereken ise istediğiniz çözünürlük değerinin alacağınız televizyonda olup olmadığını sorgulamanızdır, 4K çözünürlüğün televizyonlarda nasıl bir etki oluşturduğunu bilmiyorsanız, bu konuya daha detaylı bakmak için Buradan() İncelemenizi öneririm.

Ayrıca bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum, kağıt üzerinde özellikleri çok iyi olan bir televizyon izleme deneyimi konusunda yetersiz olabilir. Bu nedenle kesinlikle alacağınız televizyonu mağaza ortamında canlı olarak izleyip test etmeden almayın.

4- Tv Alırken Yazılım Bilgilerini Öğrenin

Android TV, Tizen ve webOS Karşılaştırması
Android TV, Tizen ve webOS Karşılaştırması

Televizyonlarda da telefon veya bilgisayarlarımızda olduğu gibi bir işletim sistemi bulunmaktadır ve bu işletim sistemleri kullanıcı deneyimini çokça etkilemektedir.

Bu nedenle alacağınız televizyonun yazılımını kısmen görmek için menüsü ve ayarlarına giriş yaparak kısa bir gezinti yapıp geçiş hızını gözlemleyin. Bu yazılımlar hakkında daha detaylı bilgi için ise konuyu detaylıca anlattığım yazımı Buradan() İncelemenizi öneririm. Yazılım bilgileri de “televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” listemizin favorilerindendir, çok dikkat etmenizi öneririm.

5- Televizyonlarda İşlemci Nasıl Olmalı?

Televizyonlarda İşlemci Nasıl Olmalı
Televizyonlarda İşlemci Nasıl Olmalı

Bu maddeyi eklemiş olmama bakmayın televizyonlarda işlemci aslında çokta önemli değildir. Bazı modellerde 4 çekirdek işlemci kullanılmakta bazılarında ise çift çekirdek işlemci kullanılmaktadır, aralarında kullanım bazında hissedilir düzeyde bir farklılık bulunmuyor.

Ancak asıl değinmek istediğim nokta bazı televizyonlarda kullanılan işlemciler özellikle belirtilmektedir ve yüksek performans hedeflenmektedir, bunu sorgulamanız iyi bir televizyon almanıza az da olsa katkı sağlayabilir.

6- Tv Alırken Boyutu Nasıl Olmalı?

Alacağınız televizyonda belkide en çok dikkat etmeniz gereken nokta bu noktadır, zira aldığınız televizyon izleme mesafenize uygun değilse sıkıntı yaşayabilirsiniz. İade etme konusuda zor olduğundan dolayı alacağınız televizyonun izleme mesafenize uygun olduğuna emin olun.

Televizyon izleme mesafesi ne olmalı? Karar vermeniz için; Buradan() bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

7- Tv Alırken Ekstra Özelliklere Dikkat

Bu maddede söylemek istediğim şey genel olarak Samsung veya Lg markalarının öncüsü olduğu yeni nesil özelliklerin alacağınız televizyonda var olup olmadığını sorgulamanızdır. Bunlar DUAL Led yada Lg Yapay Zeka gibi ekstra bir özelliği sorgulamalısınız.

8- Tv Alırken Led, Oled ve Qled Seçimi

Bu konuda detaya girmeyeceğim çünkü detaya girersem konuyu (Oled mi Qled mi) konusuna çevirmiş olurum. Bu notum burada bekleyedursun en kısa zamanda bunu da yazıp buraya ekleyeceğim.

Konumuza gelirsek Led, Oled ya da Qled seçimi yaparken en önemli etken bütçenizdir, eğer bütçeniz el veriyorsa Oled veya Qled alabilirsiniz. Oled farklı ekran yapısı ile Qled Quantum Dot teknolojisi ile Led televizyonlara göre çok daha kaliteli görüntü sunmaktadır.

Hangisini seçeceğiniz konusunda ise mağaza ortamında edindiğiniz izlenim ile karar vermenizde fayda var.

9- Tv’de Hertz Değeri Nedir? Nasıl Olmalı?

Hertz(Hz) değeri bir televizyonun yayın akışı esnasında yayının akış hızına verdiği tepki anlamına gelmektedir, bu nedenle diğer bir adı ile tepkime süresi olarak adlandırılır.

Türkiye’de sadece uydu yayını için televizyon kullanan bir kullanıcıya 50 Hz’lik bir televizyon fazlası ile yetecektir. Ayrıca burada bahsettiğimiz Hz değeri gerçek Hz değeridir, lütfen karıştırmayalım.

Her televizyonun bir sistem hz değeri birde gerçek panel Hz değeri vardır ki önemli olan değer gerçek değerdir, bu değeri kesinlikle televizyon alışverişi yaparken sorgulayın. Alacağınız cevap ya 50 Hz yada 100 Hz olacaktır, bu doğrultuda değerlendirmenizi yapın ve satın alma aşamasına geçiş yapın.

10- Tv Alırken Bağlantı Türleri ve Girişler

Bağlantı türleri derken televizyonun ağ, wifi, hdmi, ethernet v.s tüm giriş ve bağlantı özelliklerinden bahsediyorum. Televizyonu kullanım amacınıza göre ekstra bağlantılara ihtiyacınız olabilir.

Örneğin; iş yerinizde kamera görüntüsü vermek amaçlı bir televizyon satın alıyorsanız kesinlikle buna uygun bağlantı noktasına sahip bir televizyon almanız gerekmektedir.

11- Tv’lerin Garanti ve Servis Durumu

Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu garanti ve servis şartlarıdır. Alacağınız televizyonun garantisini hangi firmanın verdiğini sorgulamanız gerekiyor, eğer televizyon orijinal garantiye sahip değilse kesinlikle uzak durmanızı öneririm.

Bu konuda genelde internet alışverişlerinde sorunlar yaşanmaktadır, internetten alışveriş yapmadan önce ürünün garanti durumunu kontrol edin, örneğin Samsung tv alacaksanız, Samsung Türkiye garantili olmasına özen gösterin aksi taktirde bu alışveriş sizi mutlu etmek yerine mutsuz edebilir.

12- Tv Alırken Marka seçimine Dikkat

Televizyon alırken marka seçimi yapmak çok zordur, hele ki bilgisine güvendiğiniz bilgisiz akıl hocanız var ise işiniz çok daha zor olacaktır.

Çünkü işin içinde olmayan akıl hocaları genelde yanlış yönlendirmeler ile iyi model veya marka dururken size kötüyü almanız konusunda ısrarcı olurlar. İşten anlamayan birine televizyon seçimi konusunda akıl danışırsanız size kendi evinde 10 senedir kullandığı televizyonun marka ve modelini önerecek ve bunda ısrarcı olacaktır, çünkü onun için en iyisi o marka ve modeldir.

Ancak o kişi değişen teknolojiden habersizdir, 10 sene öncesinin en iyi televizyonu bile şu anda çöp olmuş durumdadır, bunların farkında olmanızda yarar var.

“Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” konusunda benim bir tavsiyem var. Her önünüze gelene akıl danışmak size zarar verecektir bu yüzden başkalarına sormayın Buradan Televizyon alırken hangi marka seçilmelidir başlıklı yazımı okuyarak marka seçimine karar verebilirsiniz.

Ayrıca Lg mi Samsung mu? başlıklı yazıma göz atmayı da unutmayın.

13- Model Seçimi Yaparken Dikkat

Marka seçmini tamamladınız sırada hangi modeli seçeceğiniz sorunsalı var, bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli detay yukarıda da belirttiğim görüntü kalitesi ve arayüz (Yazılım) kriterlerini göz önünde bulundurmaktır. Tabi ki bütçenize uygun bir model seçimi yapmanında finansmanınıza katkı sağlayacağı gerçeği var.

14- Tv Alırken Kullanıcı Yorumları ve Şikayetlerini İnceleyin

Alacağınız televizyonun marka ve modelini belirledikten sonra kesinlikle o modeli kullanmış veya kullanmakta olan insanların Tv hakkında ki yorumlarını okuyun.

Bunu söylememin nedeni çok basit, bazen mağaza ortamında sizi cezbeden her şeyi ile hoşunuza giden bir televizyon bile özünde kronik bir sorun barındırıyor olabilir ve siz bu sorunu ancak ve ancak internet üzerinden o televizyon ile alakalı kullanıcı yorumları ve şikayetleri inceleyerek anlayabilirsiniz.

Unutmayın satıcılar size her televizyon için çok iyi, asrın modeli, kampanyalı hatta daha iyisi yok tarzında önermeler yaptıkları için para kazanıyorlar.

15- Tv Alırken Fiyat Araştırması Yapın

Televizyonunuzun marka ve modelini belirlediniz kullanıcı yorumları da iyi, eee hemen alıp çıkacak mısınız? Kişiye göre değişiklik gösterir ancak halkımızın %80’i “pazarlık sünnettir” kuralı ile yola çıkmaktadır.

Eğer siz pazarlık etmiyorsanız bundan sonra pazarlığa girmenizi tavsiye ederim, çok ciddi kar elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra alacağın televizyonu daha garanti bir yolla ucuza getirmek isterseniz En ucuz tv nereden alınır? başlıklı yazımı kesinlikle okuyun.

16- Karşılaştırma Videoları İzleyin

Bazı youtube kanalları televizyon modellerini karşılaştırarak tüketiciye bu konuda yol göstermektedirler, bunları doğru kullanın ve alacağınız televizyonun web ortamında karşılaştırma videosu var mı diye bakın.

Bu size ciddi anlamda karar verme desteği sunacaktır, eğer video bulamazsanız bu durumda da mağazadaki alacağınız modele muadil farklı bir model ile görüntü kalitesi karşılaştırması yapabilirsiniz.

17- Teşhir mi? Kapalı Kutu mu? Dikkat

Bu konuda çok değerli ve önemlidir, zira mağduru çok olduğu için ekleme gereği duydum. Alacağınız modele karar verdikten sonra ürünün kapalı kutusunun olup olmadığını sorgulayın. Eğer var ise gözünüzle görün ve televizyon kutusu üzerine bir not eklemeyi unutmayın.

Teşhirden televizyon almanın bir zararı yoktur ancak bazı televizyonlar teşhirde çizik veya farklı sorunlar yaşayabiliyor. Sadece siz değil hiç kimse tonla para verip sorunlu bir ürün almak istemez, bu nedenle ürünün teşhir olmadığına kanaat getirmeden satın alma işlemini nihayete erdirmeyin.

Akıllı TV alırken nelere dikkat edilmeli?

Akıllı yani Smart özelliği olan bir televizyon alırken özellikle Web tarayıcı desteğinin olup olmadığını ve işletim sisteminin ne gibi özelliklere sahip olduğuna dikkat edin. Bu dikkatiniz neticesinde İnternet kullanımı yaparken sizi yormayacak ve eksikleri ile canınızı sıkmayacak bir tv sahibi olabilirsiniz.

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler listesi

Aşağıda ki listede bulunan detaylara tv alırken özellikle dikkat edilmelidir.

 1. Marka
 2. Çözünürlük
 3. Hz değeri
 4. Model
 5. Smart özellikleri
 6. Kumanda tipi
 7. Dahili uydu alıcısı

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Sonuç

Benden bu kadar “Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?” başlıklı konumuzun sonuna geldik eğer buraya kadar okuduysanız eminim ki iyi bir televizyon almış olacaksınız.

Ben bu konuda yaptığım araştırmalarda edindiğim hiçbir bilgiyi atlamadan size aktardım bu yüzden kafanızda hangi soru olursa olsun sormaktan çekinmeyin.

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

Televizyonunuzu seçerken marka tercihiniz her zaman içinize sinen ve size hitap edecek bir marka olmalıdır. Bu konuda çok hassas davranmalısınız ki sonucunda pişman olmayasınız. Marka seçimi konusunda Burada bulunan yazımı okumanızı öneririm.

Tv Alırken Nelere dikkat edilmeli?

Alışveriş esnasında dikkat edilmesi gerekenler; görüntü kalitesi, hertz değeri, smart içeriği, kasa yapısı ve size hitap ettiğine inandığınız marka ve model oluşu.

Tv’de en önemli özellik nedir?

Televizyonların son dönemlerde akıllandığı bir ortamda en önemli özellik hala görüntü kalitesi olmasına rağmen en çok dikkat edilen özellik Smart özelliğinin detaylarıdır.

Televizyon Kaç Hz Olmalı?

Alacağınız televizyonun özellikleri de bütçenizle alakalıdır ancak eğer üst düzey bir tv alıyorsanız kesinlikle gerçek Hz değerinin 100 olmasına dikkat edin.

YAZAR BİLGİSİ
Recep Bayoğlu
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
Abone ol
Bildir
guest
30 Yorum
En eski
En yeni En Çok Oylananlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mahmut
Mahmut
11 ay önce

Merhaba

55RU7400 50 hz olması görüntü kalitesini düşürür mü tavsiye edermisiniz.

Mehmet
Mehmet
Yanıtla  Mahmut
10 ay önce

Receb bey merhabalar, cep telefonlarının ekranı 560 ppi geçti tv lerde samsung ru 7400 kaç ppi dır? Piksel önemli aslında görüntüyü meydana getiren bu piksellerin çokluğu televizyonun kalitesini gösterir. Ama maalesef bu konuda teknik olarak bilgi veren bir platform yok. Hatta tv üreticileri bile bu konu ile ilgili bilgi vermiyor maalesef. Bu konu ile ilgi bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim…

Atakan
Atakan
10 ay önce

Recep bey her kişinin kullanımına göre TV seçimi ve memnuniyeti değişir ama karma bir tüketim için bütçesi 10.000 tl yi aşmayacak 65” için sizin önereceğiniz marka ve model hangisidir?

Atakan
Atakan
Yanıtla  Recep Bayoğlu
10 ay önce

65q60 için düşünceniz nedir yazdığımız marka ve modeller için farkı vermeye değer mi?

Talat
Talat
9 ay önce

Recep bey merhaba, Samsung 55Q60R için ne dersiniz.

Talat
Talat
9 ay önce

Recep bey merhaba,
40″ ya da 43″ televizyon almak istiyorum. Bütçe 2.000-2.500 TL aralığında. 70 yaşlarında anne-baba seyredecek ne tavsiye edersiniz.

Talat
Talat
Yanıtla  Recep Bayoğlu
9 ay önce

Teşekkür ederim

Abdullah Günay
Abdullah Günay
9 ay önce

Merhaba ben çok kararsızım Recep bey istedigim televizyonu başta oyun sonra film için istiyorum ve tabiki uzun yillar beni televizyon ihtiyacına sokmasını istemiyorum bütçe olarak 4,5,6 maksimum 7 bin civarlarinda istiyorum bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim Recep bey

Abdullah Günay
Abdullah Günay
Yanıtla  Recep Bayoğlu
8 ay önce

Teşekkür ederim Recep bey Sony55x90f düşünüyordum bende ikisi arasında tercih yapsanız hangisi olurdu

Abdullah Günay
Abdullah Günay
Yanıtla  Recep Bayoğlu
8 ay önce

Teşekkür ederim.Yanliş yazmışım SONY 55XF9005 modeli

yusuf ballar
yusuf ballar
8 ay önce

selamaleyküm recep kardeşim ben 40 yıllık bir tv tamircisi ve satıcısıyım fakat son 5 yildır seslendirme projelerine ağırlık verdim bir yorumunu okurken teknolojinin hızla değiştiğini eski çok bilgi sahibi kişilerin yeniliklerden haberi olmayabileceğini ve önerilerinde ve tavsiyelerinde yanıltıcı olab,leceğini yazmışın.

yusuf ballar
yusuf ballar
8 ay önce

evet bu konuda haklı olduğun noktalar var .paylaştığın bilgiler ve insanlara yardımcı olmaya çalışmanı da takdir ettim .bende senden bu reklamı fazla olmayan tanınmamış bazı markalarada bir yoğunlaşmanı rica etsem ne dersin.mesela sunny ve yan modellerini (axsen,sheen,) Avox ve Skaytec gibi benzeri markalar 55 inç ve 60 inç 4 k smart android modelleri en az yarı fiyatına var bulunuyor memleket insanımızıın cebinden daha az para çıkar diye düşünüyorum.bende şu an 55 veya 60 inç tv almayı düşünüyorum ama samsung ve lg bakmıyorum uygun fiyata yeni üretim başarılı fiyat ve fayda dengesi karlı cihazda bulmam lazım senin de bilgine tecrübene ve… Daha fazla oku »

yusuf ballar
yusuf ballar
8 ay önce

görüntü kaliteleri de bana iyi geldi .ama sende nasıl yaparsın bilmiyorum ama bir an önce incelesen de görüşlerini yazsan ne güzel olurdu.çünkü senin üst segment ürünlerdeki incelemelerin de çok fazla (sony,samsung,lg,ve hatta gurundıg ,bunlarla aradakifiyat ve fayda farkını çok daha iyi mukayese edeceğini biliyorum.

yusuf ballar
yusuf ballar
8 ay önce

ben eve 50 inç ve 55 inç vestel tv getirtim 3 er gün de kaldı şu an modelleriaklımda yok ama insan yüzlerini sarı ve mat gösteriyordu yandan izleme çok kötüydü internette bir şey ararken görüntü donuyordu sonra tv kapanıp tekrar açılıyordu.onları bayiye iade ettim.

yusuf ballar
yusuf ballar
8 ay önce

sonra sunny tv nin sheen marka 55 inç 4 k smart tv sini getirtim ,on numara görüntü kalitesi vardı yandan izleme çok başarılıydı kanal geçişleri hızlı kumandası küçük ve işlevsel geldi ama smart modelinde ss ıp tv yoktu androidle değiştirelim dedik bayi henüz bulamadıbende şu an bakıyorum başka ne alabilirim .55 inç için 2600 tl civrı para vermek istiyorum.60 inç içinse 3200 tl olabilir bütçem.

yusuf ballar
yusuf ballar
8 ay önce

bu yazılanlar uygun markaları merak edenlere belki fikir verrir.

Muhittin Çelik
Muhittin Çelik
8 ay önce

Merhabalar Recep bey, yazılarınız için çok teşekkürler hemen hepsini okudum yeni tv almış birisi olarak bende deneyimlerimi paylaşmak istedim. İlk led tvmi 2013 yılında aldım,Samsung 47 inç. Çok memnundum ta ki 2ay öncesine kadar(6yıl sorunsuz kullandım) Ekranda dikey çizgiler başladı öğrendim ki panel değişecekmiş tabi çok pahalı olunca yeni tv arayışına girdim, 2ay önce yaklaşık 5bin tl vererek LG 55inç sm 8200 Nano tv aldım. Mağazaları dolaşarak izleyip beğenerek almıştım tabi mağaza çalışanlarının da yönlendirmeleri oldu. Tv eve geldi kurulum yapıldı ve ilk akşamında şok yaşadım resmen çünkü tv de renk yoktu, sanki solmuştu mağazada hiç öyle değildi gayet canlı… Daha fazla oku »

30
0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x