Üzüm Suyu Neye İyi Gelir?

Üzüm Suyu Neye İyi Gelir?

Bitki sütü olarak kabul edilen üzüm suyu, kan oluşturma ve antioksidan özellikleriyle birlikte, vücudu kardiyovasküler hastalıklardan korumaya yardımcı olur. Uzmanlar, üzüm ve üzüm suyunun, kan oluşturucu ve antioksidan özellikleriyle birlikte vitamin ve mineraller açısından çok zengin olduğunu belirtiyorlar. Üzüm suyunun kalp hastalığına karşı koruyucu bir etkiye sahip olduğu söylenemez. A, B ve C vitaminleri, potasyum ve demir bakımından çok zengin olan üzüm suyu, vücudun hastalığa karşı direncini arttırır.

Üzüm Suyu Neye İyi Gelir? 1

Bu özelliklere ek olarak, kana oksijen taşıyan hemoglobin hücrelerinin oluşumu için gerekli olan demir ve potasyum açısından zengin üzüm suyu kalp sağlığını korur. Üzüm suyu ayrıca kan inceltici özellikleriyle felç riskini azaltır.

Üzüm suyunun faydalarından biri, içindeki doğal şekerin hızla sindirilmesi ve vücuda enerji vermesidir. İçeriği sayesinde üzümler kanı sulandırır, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, varisli damarlardan birçok hastalığa karşı koruma sağlar. Hastalara, özellikle kan pıhtıları ve vasküler hastalıklardan muzdarip olanlar, günde en az bir bardak üzüm suyu içmeleri tavsiye edilir.

İlgili Konu  Kendir Tohumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biri de üzümdür. Bu kadar sevilen bir meyvenin suyunun yani üzüm suyunun ne kadar faydalı bir içecek olduğunu eminim ki çoğunuz bilmiyorsunuz.

Bu yazımızda sizlerle üzüm suyunun faydalarının neler olduğunu paylaşacağız.

Üzüm Suyunun Faydaları

Üzüm suyunun o kadar çok faydası var ki say say bitmez.

 • Doğal üzüm suyu vücudu kanser riskinden korur.
 • Kalbe iyi gelir.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. İçeriğindeki A, B ve C vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kan yapıcı bir maddedir.
 • Cilde iyi gelir ve cilt yaşlanmasını geciktirir. Cildin yaşlanmasını ve cildin parlaklığını koruması üzümün içeriğindeki antioksidanlardan kaynaklanır.
 • Üzüm içeriğinde bol miktarda, demir ve potasyum barındırır. Bu da kandaki hemoglobin oranının artmasını sağlar.
 • Uzmanlar günde en az 1 bardak üzüm suyu içmemizi öneriyor. Bu sayede, kanserden korunmuş, kalbimize faydalı bir iş yapmış ve bağışıklık sistemini güçlendirmiş oluyoruz.
İlgili Konu  Çay ağacı yağı nedir? Faydaları nelerdir?

Üzüm Suyunun Diğer Faydaları

 • Fiziksel ve zihinsel yorgunluğu giderir.
 • Antioksidan özelliklerinden dolayı cildin yaşlanmasını geciktirir.
 • Kan yapıcı özelliklerine ek olarak, romatizma ve vasküler ağrı için iyi olan üzüm suyu da kalp sistemini düzenler.
 • Üzüm suyunun da hafızayı güçlendirdiği söylenir, bu da vücudu birçok hastalığa karşı daha dayanıklı hale getirir.
 • Ayrıca diyet lifi sayesinde yumuşatıcı ve idrar söktürücü özellikleriyle toksinlerin vücutlarını temizler.
 • Sonbahar ve kış aylarında, basit şekerler sayesinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi vücut tarafından kolayca emilen üzüm suyundan alabilirsiniz.
 • Kalp hastalığı, cilt ve saç için iyi Siyah üzüm ve kırmızı şarap, kan pıhtılaşmasını azaltır ve kan dolaşımını hızlandırır.
 • Üzüm suyu taze sıkılmalı ve içilmelidir. Taze sıkılmış portakal suyu, elma, kivi ile karıştırılmış üzüm suyu da içebilirsiniz.
İlgili Konu  Dereotunun Faydaları ve Zararları

Konu hakkında sizin fikriniz nedir. Hemen görüşlerinizi iletmek için  Yorum Yap butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Konu Anlatımı'na destek olmak isterseniz bu içeriği sosyal medya ağınızda paylaşabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
Hayatını internete adamış biri olarak, hedefim bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektir. Bu amaca istinaden her türlü bilgi paylaşımını KonuAnlatimi.Net üzerinde yapıyorum. Umarım içeriklerim tüm ziyaretçilerim için faydalı olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.